DZIŚ JEST:   17   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Roberta Bellarmina, biskupa
Św. Hildegardy z Bingen
Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
 
 
 
 

Austria: zbezczeszczono pomnik poświęcony odsieczy wiedeńskiej. Wandalizm „dziełem” antyfaszystów?

Austria: zbezczeszczono pomnik poświęcony odsieczy wiedeńskiej. Wandalizm „dziełem” antyfaszystów?
Źródło: twitter.com/pawelozdoba

Pomnik odsieczy wiedeńskiej na wzgórzu Kahlenberg został zniszczony – poinformował były marszałek Sejmu RP Józef Zych uczestniczący w austriackich uroczystościach rocznicowych związanych ze zwycięstwem koalicji antytureckiej. Austriacka policja już zatrzymała dwóch podejrzanych.

 

Zdaniem lokalnych mediów służby pochwyciły sprawców wandalizmu na gorącym uczynku już w piątek. Podejrzani o ten czyn są mężczyźni w wieku 24 i 27 lat. W chwili zatrzymania mieli przy sobie 17 puszek sprayu.

 

Jak można zobaczyć chociażby na Twitterze Pawła Ozdoby, wandale napisali na wiedeńskim monumencie hasła tzw. antyfaszystów. Zamazano również datę 12 września roku 1683, gdy odbyła się bitwa chrześcijańskiej koalicji i islamskiego Imperium Osmańskiego.

 

Do zdarzenia doszło pomimo faktu zwiększonej obecności policji w okolicy. Służby spodziewały się ekscesów w związku z rocznicą bitwy z roku 1683. Zainteresowane są szczególnie ochroną lokalnego kościoła św. Józefa. Co więcej, na sobotę zaplanowane były dwie manifestacje – jedna przeciw, a druga za przyjmowaniem do Austrii imigrantów z krajów islamskich.

 

Mimo aktu wandalizmu uroczystości 334. rocznicy odsieczy wiedeńskiej odbędą się normalnie – poinformował polski resort spraw zagranicznych. W ceremonii wezmą udział przedstawiciele Rzeczypospolitej.

 

Sprawę monitoruje Ambasada RP w Wiedniu, a zdarzenie skomentował prezydencki minister prof. Krzysztof Szczerski, który weźmie udział w rocznicowych uroczystościach. Zdaniem szefa gabinetu prezydenta RP pomnik został już oczyszczony.

 

Oprócz dewastacji polskiego pomnika zniszczony został również ukraiński obelisk.

 


Źródło: tvp.info

MWł
 


DATA: 2017-09-10 15:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli mamy uważać za wyzwolicieli waszych "zwykłych żołnierzy radzieckich" dzięki którym "istniejecie jako naród", to bądź konsekwentny i nawołuj do takiego samego traktowania "zwykłych żołnierzy nazistowskich". Przecież według waszej narracji to nie Rosjanie czy Niemcy Polskę napadli, ale żołnierze radzieccy i żołnierze nazistowscy. A zniewolenie z zachodu czy wschodu niewiele się różniło. I Niemcy mordowali polskich patriotów, i wy mordowaliście polskich patriotów. I Niemcy nas ograbili, i wy nas ograbiliście. No, trzeba przyznać że Niemcy nas krócej mordowali i grabili niż wy.
ponad 2 lata temu / do sowieckiego trolla
 
#Kasai. Czytaj że zrozumieniem, jeszcze raz powtarzam, CCCP to twór stworzony przez żydów, i to oni rządzili tym tworem a nie zwykli Rosjanie. Zwykli żołnierze na nas napadli - to jakiś żart? Kto wydaje rozkazy żołnierz czy najwyższe dowództwo. Z niemcami sprawa jest inna - oni sami wybrali sobie Hitlera w wolnych wyborach, tam nie było rewolucji. Kasai powinieneś się douczyć historii ale nie na oficjalnych podręcznikach do szkoły bo tam prawdy się nie dowiesz.
ponad 2 lata temu / Antares
 
Widać że nie mogą doczekać się szariatu.
ponad 2 lata temu / PK
 
@Antares - to jest złe porównanie. Rosjanie napadli NA NAS (także ci zwykli żołnierze) i pomniki tych co NA NAS napadli są niszczone/przenoszone. W Austrii MY BRONILIŚMY Europy przed innymi. Niszczenia NASZYCH OBROŃCÓW to objaw niezłej schizofrenii
ponad 2 lata temu / Kasai
 
Czyli wszyscy którzy walczyli z pochodem islamu w głąb Europy to naziści? Prawda jest taka, że prawdziwi naziści współpracowali z kalifatem islamskim czyli Turcją Ottomańską. Ostatnio ukarano pewnego dziennikarza, który opublikował historyczne zdjęcie spotkania nazistów z muftim Jerozolimy.
ponad 2 lata temu / chichot historii
 
@Antares - polecam książki prof. Feliksa Konecznego - Rosja to cywilizacja bizantyjska tak jak Niemcy, Ukraińcy cywilizacja turańska, wszystkie one są inne od naszej łacińskiej.
ponad 2 lata temu / Alex Wolf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.