DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Austria: zakaz noszenia chust przez muzułmanki w szkołach

Austria: zakaz noszenia chust przez muzułmanki w szkołach
fot. flickr.com
#ISLAM    #AUSTRIA    #HIDŻAB    #MUZUŁMANKI    #SZKOŁA    #ZAKAZ    #OŚWIECENIE

Austriacki parlament przegłosował ustawę zakazującą uczennicom w szkołach podstawowych noszenia na głowie chust. Jak mówią politycy, to znak sprzeciwu wobec politycznego islamu.

 

O przeforsowaniu nowego prawa będącego swoistą odpowiedzią na postępującą islamizację przestrzeni publicznej zadecydowały głosy obu partii tworzących koalicję rządową. Chadecka ÖVP i prawicowa FPÖ uznały zgodnie, że wkrótce w Austrii zakazane będzie „noszenie motywowanych światopoglądowo lub religijnie ubrań, z czym powiązane jest zakrywanie głowy”.

 

Ustawa nie sprzeciwia się więc noszeniu symboli religijnych, na przykład krzyżyka; chodzi konkretnie o przypadek muzułmańskich dziewczynek. Jak podkreślił rzecznik partii FPÖ Wendelin Mölzer, koalicja rządowa chciała dać „sygnał przeciwko politycznemu islamowi”. Z kolei deputowany ÖVP Rudolf Taschner powołał się na „wartości oświecenia”; chusta na głowie symbolizuje bowiem „poniżanie młodych dziewcząt”.

 

W obronie prawa muzułmańskich uczennic do noszenia okryć głowy wystąpiła prawie cała opozycja, z partiami lewicowymi na czele. Ramię w ramię z socjaldemokratami idzie Islamska Wspólnota Wiary w Austrii, która zapowiedziała już zaskarżenie prawa do sądu jako rzekomo niezgodnego z konstytucją.

 

Od grudnia 2017 kanclerzem Austrii jest szef ÖVP, Sebastian Kurz, a wicekanclerzem przewodniczący FPÖ, Heinz-Christian Strache. Obaj politycy szli do wyborów pod hasłami obrony chrześcijańskiej tożsamości kraju i sprzeciwu wobec masowej islamskiej migracji oraz związanym z tym narzucaniem społeczeństwu laicyzmu i pseudo-tolerancji wobec mahometanizmu.

 

Źródło: jungefreiheit.de

Pach

 

 


DATA: 2019-05-17 09:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie mam żadnego interesu w tym, żeby muzułmańskie dziewczęta nosiły chusty. Zwracam jednak uwagę, że opisane w artykule motywacje inicjatorów ustawy, z których jeden powoływał się na "wartości oświecenia" prowadzą w sposób zamierzony lub nie do powstania zamieszania. Niech będzie, że chodzi o muzułmańskie dziewczęta, ale czy kobiety ze zgromadzeń, czy zakonów nie noszą "?motywowanych światopoglądowo lub religijnie ubrań, z czym powiązane jest zakrywanie głowy?? Tego co zrobiono społeczeństwom eropejskim nie da się odwrócić specustawami w duchu "wartości oświecenia". Jest tylko jeden program - przedstawiony nam 102 lata temu - program działania w duchu Fatimy.
6 miesięcy temu / Marcin
 
Zgadzam się z Jolą. Do takiej wojny prowadzi właśnie multikulti... Niestety ale w całej historii świata jest mnostwo przykładów, ze to wszystko moze się skończyć dużo gorzej... Lewacy jednak udają tylko, że posługują się nauką i rozumem.
6 miesięcy temu / Gość
 
- wciągać DZIECI w polityczne spory nie wydaje mi się dobrą sprawą : Najpierw sprowadza się muzułmanów a potem żąda, żeby przestali być muzułmanami?! Rozumiem, że zakrywanie twarzy powinno być zakazane...ale chusteczki na głowach dziewczynek komuś przeszkadza?! Nie przesadzajmy!
6 miesięcy temu / Jola
 
Lewica za poniżaniem dziewczynek. Ot ich walka o równouprawnienie.
6 miesięcy temu / O
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.