DZIŚ JEST:   25   LISTOPADA   2020 r.

Św. Katarzyny, męczennicy
Bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 
 
 
 

Austria: rytualny mord owiec. Nastolatek tureckiego pochodzenia i matka złożyli je w ofierze

Austria: rytualny mord owiec. Nastolatek tureckiego pochodzenia i matka złożyli je w ofierze
By Stunip (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Sąd w Austrii zajął się nietypową sprawą 17-latka pochodzenia tureckiego oraz jego matki. Złożyli oni ofiarę z trzech owiec. Muzułmanie chcieli w ten sposób podziękować za uzdrowienie członka rodziny. Teraz kobieta będzie pracować społecznie, a nastolatek otrzymał wyrok w zawieszeniu.

 

Sprawa rytualnego mordu owiec wzburzyła austriacką opinią publiczną. Również media domagały się surowego ukarania sprawców kwietniowej ofiary.

 

Wtedy też 17-latek pochodzenia tureckiego wraz z matką zabili trzy owce, które złożyli w ofierze. Wcześniej odmówili modlitwę z Koranu. Motywowała ich wdzięczność za uzdrowienie innego dziecka kobiety, a brata skazanego 17-latka.

 

Zwierzęta kupili u rolników, którzy udostępnili im miejsce do zabicia owiec. Stworzenia – wedle relacji młodego człowieka pochodzenia tureckiego – szybko zdechły. Mężczyzna nie był świadomy, że austriackie prawo nie zezwala na ubój rytualny. Już odpowiedział za swoje czyny.

 

Sąd skazał młodzieńca na karę więzienia w zawieszeniu. Jego matka ma pracować społecznie 150 godzin. Chciała uniknąć kary ze względu na stan zdrowia, ale sąd przypomniał jej o alternatywie: odsiadce.

 


Źródło: wprost.pl

MWł
  


DATA: 2016-10-21 09:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy to jest możliwe, że ten obłąkańczy amok naszych władz przeciw zakazowi aborcji wynika z niezrozumienia Ofiary Chrystusa i starotestamentowego przekonania Żydów o otrzymywaniu błogosławieństwa Boga pod warunkiem składania mu ofiar? Dlatego tak się bronią? Czy to jest może myślenie talmudyczne?
ponad 4 lata temu / beta
 
Aspekt 1.Za złożenie zwierzęcia w ofierze zostali ukarani, ale za złożenie w ofierze dzieci nienarodzonych w Austrii nie ma kary. Aborcja dozwolona, jak u nas. Skazani są muzułmanami, osądzili ich rzekomo chrześcijanie zrównujący zwierzę z człowiekiem, a nawet wywyższający zwierzę ponad człowieka. Aspekt 2.Chrystus złożył ofiarę na krzyżu Bogu Ojcu jako wynagrodzenie za nasze grzechy po to, żebyśmy ofiar ze zwierząt czy ludzi nie czynili. Ofiara Syna Boga wystarczy, jest doskonała. My mamy ofiarować swoje cierpienie, ból, wyrzeczenia łącząc je z ofiarą Krzyża Chrystusowego, przez dołączanie ich do Jego Krzyża. To sens Komunii Św.z Chrystusem we Mszy Sw. dostępnej każdemu. Każda Msza Św. powinna kończyć się słowami "Oto Ofiara Chrystusa spełniona", ale moderniści zmienili formułkę. Oczywiście neokatechumenalni "chrześcijanie" nie widzą sensu Objawienia z NT i śmierci Syna Bożego w tym kontekście. Nie traktując NT jako dopełnienia ST zaprzeczają woli Boga.
ponad 4 lata temu / ato
 
Abrahamowi się udało. Byłby ścigany. Także przez "nasz" portal?
ponad 4 lata temu / Arturo
 
Obrzydliwe barbarzyństwo, ale nie większe niż w innych przypadkach i w innych krajach, barbarzyństwo dokonywane na ludziach.
ponad 4 lata temu / panda
 
lepiej by było, żeby rządy (austriackie i każde inne) zajęły się swoimi BARANAMI, a nie cudzymi.
ponad 4 lata temu / zuzu
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.