DZIŚ JEST:   25   CZERWCA   2019 r.

Św. Wilhelma Opata
Bł. Doroty z Mątowów
 
 
 
 

Australijski premier: chłopcy nie powinni bawić się zabawkami dla dziewcząt

Australijski premier: chłopcy nie powinni bawić się zabawkami dla dziewcząt
Fot. iStockphoto.com/D. Ristovski
#AUSTRALIA    #PŁEĆ    #ZABAWKI    #GENDER    #TONY ABBOT

W społeczeństwie nie ma miejsca na zabawki neutralne płciowo – stwierdził ostatnio szef australijskiego rządu Tony Abbott. Premier wzywa do bojkotu kampanii, wszczętej przez senator „Partii Zielonych” domagającej się nieróżnicowania zabawek dla dziewcząt i chłopców.


Wg Abbota rodzice nie powinni zezwalać chłopcom na bawienie się zabawkami dla dziewcząt. - Niech chłopcy będą chłopcami, a dziewczynki dziewczynkami - przekonywał za pośrednictwem mediów australijski polityk.

Abbot bojkotuje akcję senator Larissę Waters. Tłumaczy ona, że kampania „Grudzień bez płci” ma na celu przełamać stereotypowe zachowania rodziców kupujących pod choinkę lalki dla dziewczynek i ciężarówki dla chłopców.


Konserwatywny premier, który ma trzy córki uważa, że rodzice powinni mieć możliwość decydowania, co jest w najlepszym interesie ich dzieci.


Kampania którą zainicjowała Waters, a która odnosi się do konwencji oenzetowskiej, wzywa rodziców do wysyłania za pośrednictwem poczty elektronicznej deklaracji, że „nie godzą się na stereotypy związane z płcią pod swoją choinką".


Waters chce, by parlament wprowadził prawo, zobowiązujące producentów zabawek do robienia katalogów neutralnych płciowo. Chodzi o to, żeby nie stosować podziału na różowe i niebieskie strony, prezentujące osobno zabawki dla  chłopców i dziewczynek. Posłanka uważa, że takie różnicowanie przyczynia się do wzmacniania stereotypów między mężczyznami i kobietami.


- Wprowadzenie tak silnych stereotypów dotyczących płci w młodym wieku może mieć długotrwałe skutki. Może wpływać na postrzeganie siebie i aspiracje zawodowe – uzasadniała sens kampanii Waters.


Wg senator, stereotypy dotyczące dziewczynek i chłopców, kobiet i mężczyzn utrwalają nierówność płciową, która rodzi bardzo poważne konsekwencje, takie jak przemoc w rodzinie i różnice w wynagrodzeniach kobiet oraz mężczyzn.


Konserwatywny senator Cory Bernardi wspiera premiera. Uwagi Waters uważa za „dziwaczne”. - Mam nadzieję, że Mikołaj przyniesie senator Waters rozsądek na Boże Narodzenie – stwierdził krótko.


Podobne kampanie prowadzone w ostatnich latach w Wielkiej Brytanii sprawiły, że popularna sieć sklepów Harrods zrezygnowała z wyznaczania stref dla dziewcząt i chłopców, w to miejsce wprowadzając neutralny płciowo podział tematyczny. Podobnie zrobiła sieć sklepów Hamleys.Źródło: teletelegraph.co.uk., au.news.yahoo.com., AS.


DATA: 2014-12-02 14:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"neutralne płciowo". Też źle? przecież skoro nie zmuszają chłopców by bawili się lalkami itp (serio gdzieś tak jest?) to o co chodzi?
ponad 3 lata temu / JAWA
 
czy żyjemy w Australii żeby nas to obchodziło?
ponad 3 lata temu / JAQ
 
Normalny przeciętny człowiek wie co to mężczyzna a co kobieta. Normalni przeciętni rodzice wychowują swoje dzieci odpowiednio do płci. A to całe genderowe oszołomstwo niech sobie kłapie jęzorami, a my się nie poddajmy tej ideologii i bądźmy jak ten premier - po prostu mądrzy. Szkoda tylko, że to oszołomstwo ma poparcie części różnych popaprańców.
ponad 4 lata temu / ***
 
"...senator Larissę Waters. Tłumaczy ona, że kampania Grudzień bez płci..." - przynajmniej w grudniu nie piszcie o Larissie Waters "ona" czy "posłanka", bo urażacie w ten sposób jej neutralność płciową. A przecież poza seksistowskimi rodzajami męskim i żeńskim istnieje w języku bezpieczna furtka - rodzaj nijaki :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "32486"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.