DZIŚ JEST:   26   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
 
 
 
 

Australijczycy zajmą się Świadkami Jehowy. Przez 60 lat ukrywali molestowanie dzieci?

Australijczycy zajmą się Świadkami Jehowy. Przez 60 lat ukrywali molestowanie dzieci?

W trakcie pierwszego dnia przesłuchań prowadzonych przed Australijską Komisją Królewską ds. Wykorzystywania Seksualnego Dzieci wskazano na… 1006 przypadków zatajenia przez Świadków Jehowy doniesień dotyczących seksualnego molestowania dzieci. Zeznania złożą m.in. dwie ofiary. Jeden ze „starszych” zboru potwierdził, że oskarżenia dotyczące przestępstw seksualnych wobec dzieci były traktowane jako wewnętrzna sprawa organizacji.


W trakcie mowy rozpoczynającej przesłuchania Angus Stewart  ocenił, że wśród Świadków Jehowy ukrywanie informacji dotyczących przestępstw seksualnych jest stałą praktyką. Jak dodał, przedstawione zostaną potwierdzające to dowody dotyczące 1006 oskarżeń dotyczących wykorzystywania seksualnego nieletnich.

 

Zeznania złożył już w tej sprawie Max Horley, jeden ze starszych zboru w Narrogin. W połowie lat 80. zajmował się oskarżeniem o molestowanie seksualne, wniesionym przez nastolatkę przeciwko innemu członkowi starszyzny. Pokrzywdzona, a obecnie świadek określany jako BCB, została skonfrontowana z oskarżonym, który… żartował ze swojego postępowania. BCB podkreślała, że nikt nie zasugerował jej zgłoszenia sprawy policji. Jak dodała, jej mąż został ostrzeżony niedawno przez jednego ze „starszych”, że składanie zeznań przed rządową komisją oznacza „nurzanie imienia Jahwe w błocie”.

 

Horley stwierdził, że zniszczył notatki dotyczące tego oskarżenia. Jak tłumaczył, nie chciał, by dostęp do takich informacji miały osoby niepowołane. – Nie chcemy, aby nasze żony wiedziały o takich rzeczach, żeby wiedziały z jakimi sprawami sobie radzimy – tłumaczył. Przyciskany dodał, że takie zapiski były niszczone aby utrzymać sprawę w tajemnicę także przed innymi członkami zboru. Tłumaczył, że chciał ich chronić.

 

Świadek określany jako BCG z kolei przedstawi zeznania zgodnie z którymi molestowanie dzieci przez ojców nie było postrzegane przez Świadków Jehowy jako „grzech” – ujawnił Stewart. Według innego świadka, starszyzna oceniała zarzuty biorąc pod uwagę „duchowość i atrakcyjność” osoby wnoszącej skargę. W co najmniej 125 przypadkach oskarżenia zostały oddalone, ponieważ zgodnie z wewnętrznymi normami musiałyby być potwierdzone przez co najmniej dwóch świadków.

 

Od 1950 roku w związku z oskarżeniami o molestowanie seksualne nieletnich kierownictwo australijskich Świadków Jehowy usunęło z organizacji 401 wyznawców, co oznacza także, że inni członkowie grupy nie mogą utrzymywać relacji z wykluczonymi. 230 z nich z powrotem przyjęto. Dodatkowo 190 Świadków Jehowy otrzymało nagany. Według informacji zaprezentowanych przez Stewarta w trakcie mowy początkowej, sprawy 1006 osób oskarżonych o wykorzystywanie dzieci były podejmowane wyłącznie wewnątrz organizacji. W żadnym z tych przypadków nie złożono doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

 

 

źródło: theaustralian.com.au, theguardian.com

mat

 

 

 

 

 

 


DATA: 2015-07-27 15:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z niecierpliwością czekam na kolejny skandal śJ,może tym razem jakaś wytwórnia amfetaminy lub mały dochodowy burdelik hahaha
ponad 5 lat temu / Darek1872.
 
I jeszcze jedno.Moim zdanidm za seks z dzieckiem powinno się ampupować penisy zaś w przypadku kobiet co czasem też się zdarza usuwamie sromu,szkoda że kary są zbyt mało dotkliwe.Ubolewam.
ponad 5 lat temu / Darek1872.
 
Że księża molestują dzieci to wiadomo ale ś J?Omijajcie świadków Jehowy.
ponad 5 lat temu / Darek1872
 
wystarczy zobaczyc co sie dzieje w wabrzeznie.
ponad 5 lat temu / gosc8
 
Czekamy na te newsy w publicznych i prywatnych telewizjach , no i oczywiście w GW.
ponad 5 lat temu / cynik
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.