DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Australijczycy przeciwni homoseksualnym „małżeństwom”

Australijczycy przeciwni homoseksualnym „małżeństwom”
fot. Matthew Field / commons.wikimedia.org, licencja cc

Nie maleje sprzeciw Australijczyków wobec homo-rewolucji. Występuje przeciwko niej Kościół, grupy protestanckie a także przedstawiciele żydowskich organizacji wyznaniowych. Polityk Fred Nile uważa, że dla ochrony tradycyjnego małżeństwa homoseksualiści powinni określać swoje związki mianem „homiage” lub „lesiage”. Są to terminy utworzone na zasadzie skojarzeniowej gry słów od angielskiego słowa „mariage”, oznaczającego małżeństwo.

Fred Nile zasugerował używanie terminów „homiage” lub „lesiage” w odniesieniu do związków tworzonych przez osoby tej samej płci w ankiecie parlamentu australijskiego stanu Nowa Południowa Walia. Celem ankiety było wysondowanie, czy tzw. „małżeństwa homoseksualne” mogą być zalegalizowane na szczeblu ogólnokrajowym.

- Ta niewielka liczba homoseksualnych mężczyzn i lesbijskich kobiet [którzy są monogamiczni] powinna utworzyć inny termin, aby określić swój związek, np.: homiage lub lesiage, ale nie używać świętego, historycznego określenia małżeństwo - podkreślił Nile. Polityk zasugerował także, że twór prawny określany mianem „małżeństwa homoseksualnego” byłby niezgodny z prawem. Australijski parlament federalny odmówił jednak podjęcia działań w tej sprawie. Fred Nile wskazał  jednocześnie, że usankcjonowanie tzw. „małżeństw homoseksualnych” mogłoby prowadzić do legalizacji praktyk pedofilskich, kazirodczych, bigamicznych lub poligamicznych, co „byłoby katastrofalne dla społeczeństwa australijskiego”.

Stanowa organizacja prawnicza New South Wales Bar Association stwierdziła, że tak długo, jak „małżeństwa osób tej samej płci” są uznawane za odrębną kategorię prawną od „małżeństw osób płci przeciwnej”, to mogą one mieścić się w australijskim systemie prawa. Jednak nie wyraziła ona swojej opinii na temat, czy taka zmiana jak objęcie definicją małżeństwa związków tworzonych przez osoby homoseksualne, powinna się dokonać. Prawnicy twierdzą, że wszelkie inicjatywy  mające na celu stworzenie kategorii prawnej „małżeństwa homoseksualnego” i nadania jej statusu państwowego będzie można uznać za „nieważne”.

Takim inicjatywom sprzeciwia się australijski Kościół katolicki. W ankiecie stanowego parlamentu szczególnie silny sprzeciw wobec instytucjonalizacji takich „małżeństw” wyraziły diecezja Wollongong, archidiecezja Sydney, Instytut Małżeństwa i Rodziny im. Jana Pawła II oraz Rycerze z katolickiego zakonu Krzyża Południa.


Źródło: Christian Post
Krzysztof Warecki


DATA: 2013-07-21 18:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To kłamstwo Australijczycy całym sercem popierają takie małżeństwa. Religijni fundamentaliści są im przeciwni. Australia jest bardzo zeświecczonym państwem.
ponad 5 lat temu / światły katolik
 
Nie można nazywać dwóch różnych "rzeczy" tak samo. To czyta głupota i nie ma znaczenie czy jest to małżeństwo czy np. fotel i taboret. To, ze komuś się wydaje, ze fotel to taboret, no cóż. Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Jak facet chce się wiązać z facetem to niech sobie nazwę na ten związek wymyślą. Inteligencja człowieka polega na nadawaniu nazw i odróżnianiu rzeczy od siebie.
ponad 6 lat temu / Oczywiscie.
 
Myślałem, że rozwięźli Australijczycy będą \'\'za\'\', a tu proszę.
ponad 6 lat temu / Cris
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.