DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Australia wspiera elektrownie węglowe i odrzuca teorie o zmianach klimatycznych

Australia wspiera elektrownie węglowe i odrzuca teorie o zmianach klimatycznych
Zdjęcie ilustracyjne By Kolanin (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)]

Rząd Australii podjął decyzję o wsparciu finansowym sektora elektrowni węglowych, który zapewnia 60 proc. zapotrzebowania na energię całego kraju. Wicepremier Michael McCormack odrzucił tym samym idee płynące z raportu ONZ o potrzebie redukcji zużycia węgla, aby zapobiec zmianom klimatycznym.

 

„Społeczeństwo musiałoby przeprowadzić bezprecedensowe zmiany w sposobie funkcjonowania, aby przynajmniej częściowo powstrzymać wzrost globalnej temperatury, który grozi falami upałów, powodzi oraz suszą w niektórych regionach” – napisano w raporcie ONZ poświęconemu zmianom klimatycznym. Eksperci zalecają ograniczenie zużycia przez państwa węgla, do czego dostosowuje się m.in. Unia Europejska. Inaczej ten problem postrzega rząd Australii, który wsparł projekt elektrowni węglowych.

 

BBC poinformowało, że rządowi Australii zależy na rozwoju sektora elektrowni węglowych i to pomimo rekomendacji dotyczących odchodzenia od tego rodzaju źródeł energii. ONZ podkreśla, że odejście od zużycia węgla w energetyce jest kluczowe, aby móc ograniczyć tempo wzrostu temperatur na świecie o 1,5 stopnia Celcjusza. Wicepremier Australii Michael McCormack stwierdził jednak, że jego rząd będzie kontynuował wykorzystywanie węgla w energetyce.

 

Jak informuje brytyjski „The Guardian”, wicepremier Australii powiedział, że rząd nie będzie dokonywał zmian w polityce „tylko dlatego, że ktoś może sugerować, iż jakiś raport wyznacza sposób postępowania i wszystko co powinniśmy robić”.

 

 

Źródło: rp.pl, BBC, Reuters

WMa

 


DATA: 2018-10-19 07:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co tu komentować narodzie na własne życzenie na kolana podliście, jesteśmy do płacenia wszystkim także banderowcom. Albo z kolan wstaniemy piąch zaciśniemy kogoś potrzęsiemy.
ponad 1 rok temu / Bogusław Maśliński
 
Po pierwsze, nie jesteś w stanie udowodnić że te susze czy powodzie są skutkiem spalania węgla. Po drugie, nawet zakładając że faktycznie tak jest, sam piszesz o "innych kontynentach" - i na tym się skoncentruj. To nie Australia, lecz CAŁY ŚWIATOWY PRZEMYSŁ odpowiadałby za światowe (a nie tylko w Australii) susze czy powodzie. Nota bene, to jest jeden z ośmieszających was, fanatyków walki z "globalnym ociepleniem", bezsensów: dławić przemysł na własnym obszarze, podczas gdy reszta świata nie chce tego zrobić. W ten sposób zarzynacie gospodarkę własną, a katastrofy przyrodnicze i tak mamy. Po trzecie, zaprzeczyłeś sam sobie. Bo najpierw napisałeś: "Będą się kurczowo trzymać tak produkowanej energii DOPÓKI przyroda nie zacznie ich nękać kataklizmami", a w kolejnym wpisie napisałeś że JUŻ ich nęka kataklizmami. A mimo to, jak wynika z treści komentowanego artykułu, Australia nie zamierza ograniczać spalania węgla, wręcz przeciwnie.
ponad 1 rok temu / do Stormer
 
@do Stormer: mieli kilka katastrofalnych susz i powodzi a na północy ostatnio huragan Yasi. Teraz będą mieli większe i częściej. Tak samo jak dzieje się to ostatnio na innych kontynentach.
ponad 1 rok temu / Stormer
 
A jakimiż to kataklizmami będzie ICH nękać "przyroda"? Bo z tego "ich" wynika jakobyś mniemał że będzie TYLKO ICH selektywnie nękać, oszczędzając fanatycznego obrońcę "przyrody", czyli ciebie? :)
ponad 1 rok temu / do Stormer
 
Mają jedne z największych odkrywkowych kopalń węgla na świecie. Będą się kurczowo trzymać tak produkowanej energii dopóki przyroda nie zacznie ich nękać kataklizmami :-)
ponad 1 rok temu / Stormer
 
:)ta Ziemia Południowa(Australia, znaczy się) jest 25 razy większa od Polski, prawie jak połowa Rosji, a ludzi ma 25 milionów i nie stawiają paneli słonecznych, bo stare(podobnie jak akumulatory) strasznie niszczą środowisko, a i do migrantów też jakoś nie bardzo:)
ponad 1 rok temu / szpulas11
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.