DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Australia testuje cierpliwość mieszkańców. Godzina policyjna i surowe restrykcje sanitarne

Australia testuje cierpliwość mieszkańców. Godzina policyjna i surowe restrykcje sanitarne
Melbourne, 31 lipca 2020. Policja pacyfikuje uczestników protestu przeciwko restrykcjom. Fot. ZUMA Press / Forum

Wzrostem liczby osób zakażonych koronawirusem tłumaczą władze australijskiego stanu Wiktoria niedzielne ogłoszenie stanu klęski żywiołowej. W Melbourne reżim już trwa, mieszkańcy spoza stolicy również muszą się liczyć z godziną policyjną i bliską perspektywą skrajnego ograniczenia dostępu do usług.

 

 

W stolicy Wiktorii godzina policyjna obowiązywać będzie już od godziny 20:00 miejscowego czasu. Mieszkańcy nie będą mogli poruszać się po mieście do 5:00 rano. Na zakupy od poniedziałku będzie mógł w ciągu dnia wybrać się tylko jeden delegat każdego gospodarstwa domowego. Listę potrzeb trzeba wcześniej starannie przemyśleć, gdyż kolejny raz do sklepu można udać się dopiero nazajutrz.

 

Są też drastyczne ograniczenia terytorialne. Przez 6 tygodni obowiązywania nowego reżimu nikt – poza uprzywilejowanymi – nie może oddalać się od miejsca zamieszkania na odległość większą niż 5 kilometrów.

 

Już wcześniej wychodzących z domu mieszkańców stanu obowiązywał nakaz noszenia masek oraz zachowywania dystansu społecznego. Od środy nowe zasady będą już dotyczyć nie tylko Melbourne, ale całej Wiktorii.

Jeśli nie wprowadzimy tych zmian, nie uda się nam przez to przejść. Musimy podjąć dodatkowy wysiłek. Stąd decyzja o obostrzeniach – mówił w niedzielę premier stanu.

 

To nie koniec koronasankcji. Już za dwa dni wprowadzone mają być restrykcje ekonomiczne. W związku z surowym reżimem „prywatnym” komentatorzy spodziewają się zamrożenia działalności przedsiębiorstw, w tym sektora usług. Punkty gastronomiczne będą serwować jedynie dania na wynos, przy zachowaniu radykalnych obostrzeń. Nastąpi redukcja połączeń w ramach komunikacji publicznej.

 

Reżim tłumaczony jest coraz większą liczbą zachorowań. „W niedzielę podano, że w ciągu ostatniej doby liczba nowych zakażeń w Australii wzrosła o 671, podczas gdy w sobotę dobowy przyrost nowych infekcji wynosił jeszcze 397. Liczba wszystkich zakażonych od początku epidemii zbliża się już do 18 tys., a jeszcze pod koniec czerwca utrzymywała się na poziomie 10 tysięcy” – czytamy na portalu nczas.com.  

 

Władze wykryły większość nowych przypadków zakażenia koronawirusem właśnie na terenie stanu Wiktoria. Niejako tradycyjnie główne ogniska znaleziono w domach opieki społecznej. Inne – w hurtowniach i składach towarowych.

 

W tym samym stanie bilans zgonów przypisanych oficjalnie koronawirusowi mówi o 7 przypadkach w ciągu doby. Ogólny bilans całego państwa wzrósł do 208 przypadków.

 

 

Źródło: nczas.com

RoM

 

 

 

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-08-02 10:09
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mieszkam w Melbourne I zadnego rezimu nie ma. Zaostrzone ograniczenia spowodowane wzrostem zakazen Mina Absolutnie nie do przyjecia jest ton tego artykulu
5 miesięcy temu / Bozena
 
Witamy w NWO.
5 miesięcy temu / Orwell
 
ee, 208 przypadków zgonów??? WTF? A oni terroryzują społeczeństwo?
5 miesięcy temu / Jacek
 
To jest wojna domowa z obywatelami
5 miesięcy temu / Obywatelpiszczy
 
Światowa tresura populacji nabiera tempa .
5 miesięcy temu / Wolny
 
To się dzieje w Stanie Wiktoria w Aust r aa li to nie znaczy że w całej Australi .W Western Australi nie ma takich restrykcji
5 miesięcy temu / Grzecxna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.