DZIŚ JEST:   25   SIERPNIA   2019 r.

XXI Niedziela zwykła
Św. Ludwika IX, króla
Św. Józefa Kalasancjusza
 
 
 
 

Australia nie zamierza legalizować „homo-małżeństw”

Australia nie zamierza legalizować „homo-małżeństw”

Australijscy politycy pozostają niewzruszeni absurdalną decyzją nowozelandzkiego parlamentu, który właśnie zaakceptował dewiacyjne „homo-małżeństwa.” Premier Julia Gillard i lider opozycji Tony Abbott zadeklarowali, że nie zamierzają podejmować żadnej inicjatywy na rzecz legalizacji „małżeństw” homoseksualnych.


W środę parlament Nowej Zelandii przyjął projekt ustawy zezwalającej na zawieranie tzw. małżeństw jednopłciowych. Nowa Zelandia stała się 13 krajem na świecie, który dopuszcza tego typu związki.

Julia Gillard, łącząca funkcje premiera Australii i  przewodniczącej Partii Pracy oraz szef opozycji Tony Abbot, wywodzący się z Partii Liberalnej zadeklarowali, że zgodnie z prawem wspólnotowym w Australii małżeństwo to związek między mężczyzną i kobietą.


Abbott, który jak przewiduje wielu obserwatorów sceny politycznej w Australii już na jesieni może przejąć władzę w kraju, nie zamierza podejmować jakiejkolwiek inicjatywy w celu legalizacji skandalicznych związków. Abbot zastrzegł, że jego poglądy na ten temat są bardzo dobrze znane i nie przewiduje, aby uległy zmianie w bliższej perspektywie.


We wrześniu ub. roku lobby homoseksualne poniosło klęskę, próbując poddać pod obrady parlamentu federalnego projekt ustawy legalizującej „homo-małżeństwa”. Przeciwko opowiedziało się wówczas 98 posłów. Za było 42.


Zdecydowana większość Australijczyków jest przeciwna legalizacji „homo-małżeństw.” Ostro sprzeciwiają się inicjatywom pederastów i lesbijek organizacje religijne i konserwatywne.


W czasie ubiegłorocznego głosowania premier Gillard pozwoliła członkom swojej partii głosować zgodnie z sumieniem, a koalicja Abbotta była zobowiązana do postępowania zgodnie z linią partii tj. nie popierać proponowanych zmian.


Partia Zielonych planuje podczas najbliższego posiedzenia parlamentu poddać pod obrady projekt ustawy, która umożliwi uznawanie „małżeństw osób tej samej płci” zawartych za granicą. Niektóre stany np. Queensland i Nowa Południowa Walia już znowelizowały prawo cywilne w taki sposób, aby można było uznawać związki osób tej samej płci zawarte poza Australią.


 

Źródło: sbs.com.au, AS.


DATA: 2013-04-20 16:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.