DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Australia: wstrząsające kulisy afery pedofilskiej z udziałem rabina

Australia: wstrząsające kulisy afery pedofilskiej z udziałem rabina
fot.intuitives/sxc.hu
#HOMOSEKSUALIZM    #ŻYDZI    #PEDOFILIA    #AUSTRALIA    #RABIN    #ŻYD    #ZBOCZENIE

W Australii prowadzone jest śledztwo w sprawie wykorzystywania seksualnego chłopców w jednej z żydowskich szkół przez ortodoksyjnego rabina i ochroniarza.

 

Żydowscy przywódcy religijni, mimo, że wiedzieli, iż nauczyciel dopuszczał się czynów pedofilskich względem nieletnich, nie powstrzymali go przed dalszym wykorzystywaniem dzieci najpierw w Izraelu, a potem w USA.

 

Królewska Komisja prowadzi dochodzenie w sprawie działań liderów Centrum Jesziwy i szkoły w Melbourne należącej do ortodoksyjnych żydów związanych z ruchem chabad, który ma swoje wpływy także w Polsce.

 

Kilka dni temu komisja przesłuchała ojca chłopców, Sofoniasza Waksa, którzy byli wykorzystywani seksualnie przez rabina Davida Kramera w 1992 roku.

 

Waks powiedział, że dwóch jego synów molestowano w Jesziwa College w Melbourne. Mimo, iż zgłosił ten fakt starszemu rabinowi Yitzchokowi Gronerowi, to jednak szkoła nie podjęła żadnych radykalnych działań wobec nauczyciela. Groner tłumaczył, że Kramer został zbadany przez psychiatrę, który stwierdził, iż nauczyciel „chciał być przyłapany na molestowaniu”, by wreszcie zerwać z nadużyciami. Starszy rabin polecił Waksowi, by nie zgłaszał sprawy na policję, ponieważ żyd nie może donosić na żyda do władz cywilnych. Jednocześnie przekonywał ojca chłopców, że nie może zwolnić Kramera, ponieważ mógłby on popełnić samobójstwo.

 

- Uznałem to za rzecz absolutnie skandaliczną – zeznawał ostatnio Waks. – Naturalnie wiedziałem, że przestępstwo zostało popełnione – dodał. Jednak – jak podkreślił – zgodnie z ich religią ani on, ani inni rodzice, których dzieci były wykorzystywane, nie mogli zgłosić sprawy na policję, gdyż rabini zagrozili szykanami i odrzuceniem przez społeczność żydowską.

 

Prof. Ramon Lewis, który zbadał Kramera, zeznawał w prokuraturze, że rabin  przyznał mu się, iż „dotykał chłopców, ale że nic złego się nie stało."  Profesor Lewis dodał, że Kramer był przekonany, iż chłopcy pragnęli dotykania.

 

Krótko po zdarzeniu wspólnota prowadząca szkołę postanowiła odesłać Kramera do Izraela. Przewodniczący Centrum Jesziwy, Harry Cooper zeznał, że rozmawiał z rabinem Gronerem o prośbie rodziców, którzy domagali się usunięcia Kramera ze szkoły. Nieżyjący już rabin Groner powiedział mu wówczas, że nie chce "skazać" Kramera bez obrony. Wolał go odesłać do Izraela. Centrum Jesziwy zakupiło bilet i poleciło rabinowi opuścić Australię.

 

Wkrótce przedstawiciele jednej ze szkól izraelskich zwrócili się z pytaniem do Gronera, czy mają zatrudnić Kramera u siebie. Rabin Groner przyznał, że Kramer musiał opuścić Melbourne z powodu „czarnych chmur, jakie się nad nim zgromadziły,” ale nie wspomniał ani słowem o aferze pedofilskiej.

 

Waks zeznał przed komisją, że gdy dowiedział się, iż Kramerowi pozwolono zajmować się młodzieżą w Izraelu, skontaktował się z kolegą stamtąd i opowiedział mu historię nauczyciela sodomity. Ten jednak odparł, że z Australii nie otrzymali żadnych niepokojących informacji na temat rabina.

 

Waks mówił, że kierownictwo Centrum Jesziwy odwróciło się od niego i jego rodziny, gdy jeden z synów publicznie oskarżył rabinów i kierownictwo szkoły o ukrywanie przestępstw pedofilskich. Ostracyzm spotkał całą jego rodzinę w Melbourne. Po tym zdarzeniu, przestał też być bardzo pobożny. Po licznych szykanach, łącznie z pobiciem go w synagodze, musiał się przeprowadzić do Izraela. Waks powiedział, że również jego drugi syn był wykorzystywany przez innego pracownika szkoły, Davida Cyprysa, ochroniarza w Jesziwa College, który uczył sztuk walki. Po tym zdarzeniu Waks zdecydował się zgłosić sprawę na policję. Funkcjonariusze nie mieli jednak wystarczających dowodów, aby postawić zarzuty Cyprysowi. Dlatego mężczyzna nadal pracował w Centrum Jesziwy. W 2011 roku publicznie oskarżył go jeden z synów Waksa. W 2013 r. skazano Cyprysa na karę pięciu i pół roku pozbawienia wolności za zgwałcenie jednego z nieletnich chłopców i molestowanie ośmiu innych.

 

Kramer, mający obywatelstwo izraelskie oraz amerykańskie po uciecze do Izraela, niebawem wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie w 2008 r. został skazany za wykorzystywanie seksualne 12-letniego chłopca w synagodze w St. Louis w stanie Missouri. Gdy w 2012 roku rabin miał wyjść na wolność, australijska prokuratura wnioskowała o jego ekstradycję w związku z zarzutami o wykorzystywanie w latach 90. chłopców w Australii. W 2013 r. Kramera skazano na karę 18 miesięcy za molestowanie czterech chłopców w szkole prowadzonej przez Centrum Jesziwy w Melbourne. Mężczyzna sam przyznał się do stawianych mu zarzutów. Pod koniec ub. roku Kramera deportowano do USA.

 

Centrum Jesziwy w Melbourne przeprosiło za krzywdy, których doznali chłopcy w prowadzonej przez rabinów szkole i niezgłoszenie przestępstw na policję.

 

Ideą przewodnią ruchu chabad (odłamu chasydyzmu), do którego należy rabin Kramer jest oczyszczenie i panowanie nad każdym działaniem i odczuciem poprzez mądrość, zrozumienie oraz wiedzę.

 

 

Źródło: theaustralian.com, abc.net.au., AS.


DATA: 2015-02-04 15:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dziwne,że nie nakręcą filmu o ukrywaniu molestowania wśród rabinów. Cenzura w USA nie dopuściłaby go do nominacji oskarowej.
ponad 4 lata temu / Ted
 
"...niech będzie wiadomo wam wszystkim i całemu ludowi Izraela, że w imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka - którego ukrzyżowaliście, a którego Bóg wskrzesił z martwych - że przez Niego ten człowiek stanął przed wami zdrowy. On jest kamieniem, odrzuconym przez was budujących, tym, który stał się głowicą węgła. I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni"
ponad 5 lat temu / Jacek
 
I siedzi po prawicy Boga Ojca Wszechmogacego. tylko katolicy to Chrzescijanie a wszelkie inney religie sa falszywe. Poza Kosciolem Katolickim nie ma Zbawienia :)
ponad 5 lat temu / Chrystus Zmartwychwstal !
 
Niemożliwe.
ponad 5 lat temu / Leo
 
Aj waj :).
ponad 5 lat temu / DVD
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.