DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Australia: sąd nie zgodził się wypuścić za kaucją eko-aktywistów z Extinction Rebellion

Australia: sąd nie zgodził się wypuścić za kaucją eko-aktywistów z Extinction Rebellion
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Pete Linforth)

Sędzia z australijskiego stanu Queensland nie zgodził się na warunkowe opuszczenie aresztu przez aktywistów radykalnej grupy ekologicznej Extinction Rebellion. Trzech działaczy domagających się podjęcia radykalnych działań w celu dekarbonizacji gospodarki pozostanie w rękach służby przez ponad dwa tygodnie.

 

Sędzia nie zgodził się na kaucje, co zdziwiło członków organizacji. Twierdzą oni, że decyzja sądu okręgowego w Cleveland w stanie Queensland jest „sprzeczna z innymi podobnymi sprawami”.

Australijskie wydanie „Guardiana” zauważa, że nie znalazło sprawy wskazującej, by sąd uwięził działaczy lub umieścił ich na dłuższy okres tymczasowego aresztowania za zarzuty związane z „nieposłuszeństwem obywatelskim”.


Chodzi o aresztowanych przez policję dwóch mężczyzn, którzy we wtorek próbowali zablokować transport węgla. Zatrzymano również kobietę, która kontaktowała się z mediami w imieniu organizacji.


Jeden z aktywistów został oskarżony o napaść na funkcjonariusza policji, wkroczenie na prywatny teren i blokowanie linii kolejowej. Przedstawiciele Extinction Rebellion odrzucają jednak zarzut napaści.

 

Pozostałym dwóm osobom postawiono zarzut wkroczenia i blokowania linii kolejowej, a także odmówiono zwolnienia za kaucją. Będą przebywać w areszcie do 19 grudnia.

 

 

Źródło: theguardian.com
AS

 

  

Polecamy również:

Radykalna ekomiędzynarodówka dotarła do Polski! Co nam szykuje?

 

 


DATA: 2019-12-05 06:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prawidłowo. Ekoterroryści czują się bezkarni!
8 miesięcy temu / Przemek
 
jest filmik na internecie kiedy przywódca skarży się żę mają za mało aresztowań i szuka ludzi którzy dalibysię aresztować. po drukie podczas swoich demonstrancj i happeningó? wykonauja ryty okultystyczne. wylewają na chodnik substancje imitujacą krew tańczą wokół bahometa lub cielca. proszę zgłebić temat są filmiki z londnu i innych miast.
8 miesięcy temu / trewq
 
Traktować jak terrorystów - działalność "rebelii" prowadzi do poważnych strat i destabilizacji. Niemniej "napaść na policjanta" kojarzy mi się ze skazaniem Grzegorza Brauna za napaść i pobicie sześciu policjantów.
8 miesięcy temu / Wojtek
 
eco jest złe a mnie jest zimno i nie mogę palić w kominku drewnem z własnego sadu i lasu bo eko mi zabrania zamiast siedzieć w więzieniu .wszystkich ekologów na syberię na miesiąc na wczasy
8 miesięcy temu / itd jest złe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.