DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Australia: policja zapobiegła zamachowi terrorystycznemu. Dżihadyści chcieli eksplozji w samolocie

Australia: policja zapobiegła zamachowi terrorystycznemu. Dżihadyści chcieli eksplozji w samolocie
REUTERS/David Gray

Policja Federalna w Australii zatrzymała cztery osoby podejrzane o planowanie dokonania zamachu terrorystycznego. Potwierdzono, że niedoszli zamachowcy inspirowali się działaniami islamskich organizacji terrorystycznych. Policja podaje, że zatrzymani chcieli doprowadzić do eksplozji ładunków wybuchowych na pokładzie jednego z samolotów.


Andrew Colvin, szef Policji Federalnej w Australii poinformował, że organy ścigania zostały poinformowane o planowanym przeprowadzeniu zamachu terrorystycznego, którego celem miałby zostać jeden z samolotów. Dodał, że według jego wiedzy, planowany atak był inspirowany działalnością islamskich organizacji terrorystycznych. Policja wspierana przez antyterrorystów przeprowadziła natychmiastową akcję aresztowania podejrzanych o planowanie ataku.


Na skutek działań służb bezpieczeństwa prowadzonych na terenie aglomeracji Sydney, udało się aresztować cztery osoby. Jak na razie nie przedstawiono im zarzutów planowania przeprowadzenia zamachu, ale może to nastąpić już wkrótce. Policja informuje, że trwają przeszukania w mieszkaniach zatrzymanych. Stacja „Channel 7” poinformowała, że w jednym z mieszkań znaleziono „podejrzany sprzęt”, ale jak na razie nie podano szczegółów.


Premier Australii Malcolm Turnbull komentując kulisy akcji podkreślił, że służby bezpieczeństwa musiały zareagować natychmiastowo i nie mogły czekać na uzyskanie większej wiedzy na temat działalności podejrzanych. Podkreślił, że w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa, reakcja musi być natychmiastowa.


W związku z informacjami o możliwym przeprowadzeniu zamachu terrorystycznego, służby bezpieczeństwa nasiliły kontrole na głównym lotnisku w Sydney, a także pozostałych lotniskach międzynarodowych na terenie Australii.  „Podróżujący obywatele mogą spodziewać się zwiększonego poziomu kontroli bezpieczeństwa na lotnisku, ale nie powinni się martwić o te środki zapobiegawcze” – czytamy w oświadczeniu linii lotniczych.

 

 

Źródło: theguardian.com, dorzeczy.pl

WMa
 


DATA: 2017-07-30 11:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.