DZIŚ JEST:   22   LIPCA   2019 r.

Św. Marii Magdaleny
Bł. Nicefora
 
 
 
 

Australia: opozycja udaremniła referendum w sprawie legalizacji „homomałżeństw”

Australia: opozycja udaremniła referendum w sprawie legalizacji „homomałżeństw”

Australijska opozycja jednogłośnie podjęła decyzję o zablokowaniu referendum w sprawie legalizacji „małżeństw homoseksualnych”. Premier Malcolm Turnbull oskarżył Partię Pracy, że zablokowała powszechne głosowanie, co spowoduje „kosztowne i głębsze podziały w społeczeństwie”. Przyczyni się też do powstania „ogromnej krzywdy”.

 

Opozycyjna Partia Pracy od samego początku pojawienia się idei, by kwestię ewentualnej legalizacji tzw. małżeństw homoseksualnych poddać pod głosowanie w referendum, zdecydowanie ją torpedowała. Labourzyści przekonywali, że tego typu związki są rzekomo powszechnie akceptowane w społeczeństwie australijskim i ich legalizacji może dokonać parlament bez pytania społeczeństwa. Przedstawiciele partii przekonywali, że debata przed referendum mocno by spolaryzowało społeczeństwo i zaszkodziła sodomitom.

 

Koalicja narodowo-liberalna, która ma zaledwie jeden głos przewagi nad opozycją w niższej Izbie parlamentu, chciała zorganizować referendum w przyszłym roku. Odpowiednia ustawa w tej sprawie trafiła do parlamentu na początku miesiąca.

 

Według sondażu Gallopa z sierpnia tego roku, 61 procent Australijczyków popiera legalizację tzw. homo-małżeństw.

 

Jeszcze przed odrzuceniem projektu rządowego dotyczącego referendum, prokurator generalny George Brandis apelował do opozycji o odłożenie na bok rozgrywek politycznych i zmianę nastawienia do referendum.  

 

Rząd planował zorganizować głosowanie w lutym 2017 roku. W przygotowanym przez rząd projekcie ustawy dot. ewentualnej legalizacji sodomskich związków, przewidziano zwolnienie duchownych z obowiązku udzielania gejom i lesbijkom ślubów. Z drugiej strony zakładano redefinicję małżeństwa jako związku „między dwojgiem ludzi” zamiast „między mężczyzną i kobietą”.

 

Źródło: bignewsnetworkc.om

AS

DATA: 2016-10-12 13:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cristero - słuszna uwaga, którą pokornie przyjmuję i wdrażam w życie.
ponad 2 lata temu / odszkodowania
 
@odszkodowania - Tak. Ale przy okazji - lepiej nie popularyzować sformułowania "Król wszechświata" (już lepiej "Król królów", gdyż kojarzy się z modernistycznym świętem "Chrystusa Króla wszechświata", którym zastąpiono tradycyjne święto "Chrystusa Króla" (z przesunięciem terminu) w celu zasugerowania wiernym, że panowanie Chrystusa nie odnosi się do doczesności.
ponad 2 lata temu / cristero
 
Świat się upadla. Prawo do sprzeciwiania się Królowi wszechświata jest dziełem szatana, który zwycięża nad słabymi duszami.
ponad 2 lata temu / odszkodowania
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.