DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Chrystusa Króla Wszechświata
Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Australia: kary kanoniczne dla dwóch franciszkanów. A bronili nauki Kościoła

Australia: kary kanoniczne dla dwóch franciszkanów. A bronili nauki Kościoła
Fot. Lukasz Glowala / FORUM

Dwóch franciszkanów – teolog moralny i bioetyk skrytykowało program szkolny narzucony przez biskupa Vincenta Long Van Nguyena w katolickich szkołach w australijskiej diecezji Parramatta. Wynikało to z przychylności tego programu wobec ideologii mniejszości seksualnych. Na krytyków nałożono przewidzianą w Kodeksie Prawa Kanonicznego karę cenzury.

 

„Nie możemy pochwalić tych braci za ich działania”, ponieważ „nie tylko nie przedstawiają one prawdy, lecz ich słowa były interpretowane jako zniesławiające biskupa diecezji Parramatta” – czytamy w liście prowincjała. Nałożenie sankcji i publiczna krytyka brata Louisa Mary Schmida i ojca dra Paschala Corby'ego wywołało publiczne oburzenie. Ten ostatni jest bowiem zasłużonym teologiem moralnym.

 

Decyzję nakładającą kary podano do publicznej wiadomości w każdej parafii australijskich franciszkanów konwentualnych w Australii. List nakładający karę kanoniczną podpisał prowincjał Michael Zielke. Według ustaleń Church Militant inicjatywa ukarania wyszła od biskupa Longa, który należy do zakonu franciszkanów konwentualnych.  

 

6 września, w australijski dzień ojca, ojciec Corby wezwał do modlitwy za księży i biskupów, gdyż część z nich „głosi błąd, podkopuje moralne nauczanie Kościoła i wywołuje zgorszenie wśród wiernych”.  Wezwał do modlitwy za biskupa Vincenta, wspominając o jego „pełnej pomieszania odpowiedzi na małżeństwa homoseksualne i dostosowaniu do ideologii płynności genderowej teraz wpisanych do programów edukacji religijnej w jego diecezji”. Duchowni stwierdzili, że biskup „nie prowadzi ludu Bożego do prawdy, lecz do błędu gorsząc wiernych”.

 

Źródło: churchmilitant.com

mjend

 


DATA: 2020-10-13 09:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
19
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeszcze chwila i u nas to samo beędzie miało miejsce.
1 miesiąc temu / magis
 
Ręce i nogi się uginają...
1 miesiąc temu / Kasandra
 
Modernisci, postępowcy Wodzą Kościół na manowce. Pana Boga obrażają I człowieka wywyzszają. Pederastię akceptują, Wolne związki tolerują. Doczesnością się rajcują Kary Bożej się nie boją. Eucharystia nie ofiara, Lecz impreza-taka wiara! To są wilki w owczej skórze, Które sieją zamęt, burze.
1 miesiąc temu / A
 
Czas męczenników za prawdę i prześladowań tych, którzy są jej wierni w pełnym toku. Właściwie, to powinniśmy się cieszyć - Kościół odżywa i rośnie w siłę mocą dawanego świadectwa.
1 miesiąc temu / Gryf
 
Czas antychrysta, już w drzwiach stoi.
1 miesiąc temu / Iris
 
@DNA - Może i dobrze, że właśnie milczy? Kto wie, co by powiedział?
1 miesiąc temu / Pokręć
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.