DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2020 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Australia: kapłani nie będą łamali tajemnicy spowiedzi

Australia: kapłani nie będą łamali tajemnicy spowiedzi
fot. pam

Duchowni katoliccy określają projekt władz australijskiego stanu Wiktoria, który zmusza kapłanów do informowania o przypadkach przestępstw pedofilii, o których dowiedzieli się w sakramencie pokuty, jako pogwałcenie zasady wolności religijnej. W stanowej komisji parlamentarnej trwają dyskusje nad legalnością stosowania tego typu przepisów. Abp Denis Hart, metropolita Melbourne, ostrzega, że Kościół w tej sprawie nie widzi żadnej możliwości kompromisu.

 

Ks. Frank Brennan, wykładowca na Katolickim Uniwersytecie Australii w Sydney jest przekonany, że wprowadzenie takiego prawa w życie byłoby ograniczeniem wolności religijnej. – Byłoby to naprawdę smutne, gdybyśmy byli bliżej mentalności państwa policyjnego – podkreśla jezuita. Ks. Brennan porównuje ten projekt do metod totalitarnych rodem z państwa sowieckiego. – Gdyby taka ustawa weszła w życie, będę jednym z tych, którzy się jej nie podporządkują, i jeśli będzie trzeba, pójdę do więzienia – zaznaczył.

 

Także ks. John Walshe, kierujący Konfraternią Katolickich Duchownych Australii zapowiedział, że księża będą powszechnie odmawiać informowania o sprawach, o których dowiadują się podczas spowiedzi. – W historii Kościoła księża stawali się męczennikami za odmowę złamania tajemnicy spowiedzi – przypomniał.

 

Źródło: KAI

pam


DATA: 2012-07-20 18:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jak tylko chcą wiedzieć o pedofilach to bardzo dobrze!!! taki gostek nie pojdzie do spowiedzi, w obawie denuncjacji a do tej pory pewnie chodził i czul sie rozgrzeszony jak nowonarodzony? o to chodziło biskupom.? mieć haka na kogoś?
ponad 7 lat temu / Tom
 
A ja się z tym zgadzam. Kościół jest po to, by pomagać, a nie sądzić.
ponad 7 lat temu / Katol
 
Nic nowego. Kościelni jak widać wolą ukrywać pedofili. W końcu ktoś chce chronić dzieci i zwiększyć karalność jednego z najgorszych przestępstw, a kościół mówi nie. Wstyd i hańba aby kościół katolicki chronił zbrodniarzy.
ponad 7 lat temu / Rav-kun
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.