DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Australia: czy nowe testy na obywatelstwo ograniczą napływ islamskich imigrantów?

Australia: czy nowe testy na obywatelstwo ograniczą napływ islamskich imigrantów?
Zdjęcie ilustracyjne

Podczas testu na obywatelstwo w Australii, przybysze będą pytani m.in. o stosunek do małżeństwa dzieci, okaleczania narządów płciowych, bicia kobiet, edukacji. Przyszli wnioskodawcy o obywatelstwo australijskie będą musieli wykazać się znajomością „australijskich wartości”, aby móc legalnie pozostać w kraju.

 

Choć nowe pytania wyraźnie odnoszą się przede wszystkim do muzułmanów, australijskie władze stanowczo temu zaprzeczają. – Nie są one kierowane pod adresem konkretnej grupy - stwierdził minister do spraw imigracji Peter Dutton, odpierając te zarzuty.

 

- Kierowane one są pod adresem ludzi, którzy uważają, że przemoc domowa jest w porządku. Powinniśmy powiedzieć ludziom, którzy chcą zostać obywatelami Australii, że jest to niezgodne z prawem, a jeśli ktoś ma inny pogląd, szczerze mówiąc, nie chcemy, żeby został obywatelem Australii – komentował Dutton.

 

W zeszłym tygodniu premier Malcolm Turnbull ogłosił liczne zmiany w polityce obywatelskiej kraju. W przyszłości wnioskodawcy będą musieli mieszkać w kraju przez cztery lata, a nie rok oraz zaliczyć bardziej rygorystyczne testy z języka angielskiego. Pytania dotyczące obywatelstwa zostaną rozszerzone o „wartości australijskie”.

 

- Nie określamy siebie, podobnie jak wiele innych krajów, według rasy, religii czy etniczności. Określamy się przez zobowiązanie do zachowania wspólnego zbioru wartości politycznych – tłumaczył Turnbull. Wśród tych „wartości” wymieniono: wolność, równość kobiet i mężczyzn, wzajemny szacunek, rządy prawa, demokracja, zasada fair go (definiowana jest jako osiągnięcie sukcesu dzięki umiejętnościom, wiedzy i zdolnościom jednostki). - Jesteśmy z nich dumni. Jesteśmy zobowiązani ich przestrzegać. Powinniśmy je pielęgnować i umieścić je w centrum, aby stać się obywatelem Australii – zaznaczył premier Australii.

 

Obecnie test przeprowadzany wśród osób ubiegających się o obywatelstwo składa się z 20 pytań dotyczących historii Australii i ogólnej znajomości systemu politycznego oraz wyborczego. By go zaliczyć trzeba poprawnie odpowiedzieć na co najmniej 75 proc. pytań.

 

Dodatkowe pytania wprowadzone do testów to np.: „Czy zasada wolności religii w Australii oznacza, że w niektórych sytuacjach dozwolone jest zmuszanie dzieci do małżeństwa?”, „W jakich okolicznościach dopuszczalne jest obrzezanie płci żeńskiej w wielokulturowym społeczeństwie australijskim?”, „Podczas gdy nielegalne jest stosowanie przemocy w miejscach publicznych, czy i w jakich okolicznościach dopuszczalne jest uderzenie małżonki w zaciszu własnego domu?”, „W jakich okolicznościach i czy właściwe jest zabranianie edukacji dziewczętom?”.

 

Pomimo rządowych zaprzeczeń, kwestie te są najczęściej związane z obyczajami świata islamskiego. Analitycy polityczni sugerowali, że Turnbull wprowadził te zmiany - dwa dni po ogłoszeniu nowych zasad dla posiadaczy wiz tymczasowych - ponieważ jego rząd ma niskie notowania w sondażach. A w ostatnich miesiącach znacznie zyskała anty-imigrancka partia One Nation.

 

Źródło: cnsnews.com.

AS.


DATA: 2017-04-25 08:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Autorzy tego programu nie mają pojęcia. Islam pozwala kłamać, jeśli ma to przysporzyć korzyści dla islamu i muzułmanów.
ponad 2 lata temu / obywatel
 
Zazdroszę Australii rozsądku! Może nie uda im się od razu w 100% ograniczyć do 0 napływu,ale oni przynajmniej widać że robią co mogą,aby ich zniechęcić,a nie jak durna Europa zamiast ich zniechęcać to ich zachęca socjalami,mieszkankami,domkami,ukrywaniem ich przestepstw itp. poza tym sami wyławiają ich wsadzają na statki i przywożą do Europy na koszt "firmy".To się dla Europy czyli dla nas wszystkich skończy ka ta stro fą !!!
ponad 2 lata temu / BrawoAustralia!!!
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.