DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Australia: będzie pierwszy na świecie zakaz wyjazdu z kraju dla pedofilów

Australia: będzie pierwszy na świecie zakaz wyjazdu z kraju dla pedofilów
Fot. intuitives/sxc.hu

Australia jako pierwsze państwo na świecie zamierza zakazać wyjazdów zagranicę pedofilom, na których ciążą wyroki sądowe. Zamierza w ten sposób chronić przed wykorzystywaniem seksualnym dzieci z południowo-wschodniej Azji i wysp Pacyfiku, dokąd australijscy pedofile jeżdżą na tanie wakacje.

 

Minister spraw zagranicznych Julie Bishop oświadczyła, że na mocy ustawy, która wkrótce zostanie przedstawiona w parlamencie, odbierze paszporty około 20 tysiącom osób figurujących w krajowym rejestrze pedofilów. Ujawniła, że co najmniej 800 spośród nich podróżowało w zeszłym roku za granicę, z czego połowa do państw Azji Południowo-Wschodniej.

Nowe ustawodawstwo „uczyni z Australii światowego lidera ochrony bezbronnych dzieci w naszym regionie przed turystyką seksualną” – oceniają władze. 

Według Michaela Keenana, ministra sprawiedliwości, do rejestru będą co roku dopisywane kolejne osoby, które tym samym stracą swe paszporty. Najgroźniejszym przestępcom seksualnym, których w rejestrze jest 3,2 tys., paszporty zostaną zabrane dożywotnio. W przypadku osób mniej groźnych, po kilku latach starań i spełnieniu wymaganych warunków, paszporty będą mogły zostać wznowione. 

Jednym z promotorów nowego prawa jest senator Derryn Hinch, który był molestowany jako dziecko, a potem jako dziennikarz radiowy został dwukrotnie aresztowany za ujawnienie na antenie nazwisk pedofilów. Przyznał on, że nie zdawał sobie sprawy z tego, że osoby skazane za pedofilię mogą w ogóle wyjeżdżać z kraju, dopóki w ubiegłym roku nie otrzymał listu od aktorki i obrończyni praw dzieci, Rachel Griffiths. Kobieta pytała, dlaczego nie można powstrzymać pedofilów przed turystyką seksualną, skoro odbiera się paszporty bankrutom i mogą oni jechać zagranicę tylko za zgodą powiernika.

Hinch zapowiedział, że tymczasowe paszporty zostaną wydane tylko tym pedofilom, którzy jadą za granicę z uprawnionych powodów biznesowych lub rodzinnych, jak również powracającym do Australii po zakończeniu terminu ważności wizy. Nowe przepisy nie obejmą też nastolatków, którzy wysyłają treści seksualne za pomocą środków komunikacji elektronicznej (tzw. sexting) dzieciom poniżej 15. roku życia, a którzy także bywają wpisywani do rejestru pedofilów.

Wcześniej władze Australii próbowały ukrócić turystykę seksualną australijskich obywateli i rezydentów, wprowadzając za molestowanie dzieci zagranicą karę do 25 lat więzienia.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 


DATA: 2017-05-30 19:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Odebranie paszportu jako prewencja i kara za gwalcennie dzieci? 3.2 tysiaca najgrozniejszych przestepcow straci paszport dozywotnio. Zapowiedz mrozi krew w zylach. Ktos tu pisze o dobrym prawie? Ja znam lepsze.
ponad 3 lata temu / Antymodernista
 
Sluszne i dobre prawo! Teraz zadam tego samego dla zoofilow i homoseksualistow! Zoofilia i homoseksualizm to grzechy wolajace o pomste do Nieba, takie same jak zabojstwo, znecanie sie nad wdowa i dzieckiem oraz nieplacenie za godziwa prace pracownikowi. To wlasnie cztery grzechy wolajace o pomste do Nieba, znane juz od poczatkow swiata!
ponad 3 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
ten zboczony zly swiatek pozbawiony najmniejszej wyobrazni jak wielka krzywde wyrzadzaja dzieciom i mlodziezy na cale zycie trzeba tepic....
ponad 3 lata temu / i slusznie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.