DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2021 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 

Audyt Komendy Głównej Policji potwierdza nielegalną inwigilację dziennikarzy za rządów PO

Audyt Komendy Głównej Policji potwierdza nielegalną inwigilację dziennikarzy za rządów PO
fot. Krystian Maj / Forum

Prasowe doniesienia na temat nielegalnego inwigilowania dziennikarzy za rządów PO zostały potwierdzone przez Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji – jak wynika z ustaleń „Rzeczypospolitej”. Inwigilacji zostali poddani między innymi dziennikarze odpowiedzialni za ujawnienie afery podsłuchowej oraz ich rodziny.

 

Zakończyły się badania sprawy nielegalnego podsłuchiwania osób związanych z tzw. aferą taśmową ujawnioną przez tygodnik „Wprost”. Audyt przeprowadzony przez Biuro Kontroli Komendy Głównej policji na zlecenie komendanta Zbigniewa Maja pokazał, iż powołane za rządów PO specjalne zespoły policyjne z naruszeniem procedur prawnych inwigilowały dziennikarzy oraz ich rodziny.

 

Jak czytamy w „Rzeczpospolitej”, w lipcu 2014 roku powołano nową „grupę specjalną” złożoną z funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych (której celem jest strzeżenie porządku w szeregach samej policji). Grupa ta, jak i wcześniejsza (mająca zajmować się sprawą podsłuchów w restauracji Sowa & Przyjaciele), naruszyła – jak wynika z audytu – swoje kompetencje, nieprawidłowo dokumentując pracę operacyjną i prowadząc błędne rejestry kontroli operacyjnej.

 

Nadużycia polegały na tym, iż zakładano podsłuchy osobom rzekomo nieznanym na okres czasu do pięciu dni, przy czym nie wpisywano tego do rejestru i nie podawano do wiadomości sądów. „Badając sprawę kontrolerzy natrafili na materiały, które świadczą o tym, że „w zainteresowaniu" śledczych pojawiali się dziennikarze i ich rodziny. Z analizy badanych dokumentów wynika, że przeprowadzono kilkadziesiąt kontroli operacyjnych, czyli zastosowano podsłuchy wobec kilkudziesięciu NN osób (o nieznanych personaliach)” – pisze „Rz”.

 

Rząd niezwłocznie wyciągnąć konsekwencje tych nadużyć, odwołując dotychczasowego dyrektora Biura Spraw Wewnętrznych odpowiedzialnego za powołanie „grup specjalnych” oraz współodpowiedzialni jego zastępcy. Wszczęto także siedem postępowań dyscyplinarnych.

 

Jak przypomina Super Express, poprzedni minister spraw wewnętrznych, pytany jakiś czas temu o sprawę nielegalnych podsłuchów, zaprzeczał jakoby takie działania miały być podejmowane przez policję.

 

 

Źródło: se.pl

FO




DATA: 2016-01-12 17:58
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pokrzywdzeni sa nie tylko podluchiwaniu dziennikarze ale tez ich rodziny. Takie mamy czasy ze kazdy moze kazdego podsluchiwac. Troch mnie dziwi, że ludzie, którzy teoretycznie sa zagrożeni podsluchem nie korzystaja z wykrywaczy podsłuchów czy kamer. Sam korzystam z wykrywacza Raksa, którego kupiłem w Seko za przyzwoite pieniadze.
ponad 4 lata temu / korian
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.