DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Ateny: „prawnie chroniona i niepodważalna” swoboda zabijania najmniejszych

Ateny: „prawnie chroniona i niepodważalna” swoboda zabijania najmniejszych
Fot Twitter / Greek Reporter

Nominalnie centroprawicowy rząd nakazał usunięcie plakatów antyaborcyjnych rozwieszonych w ateńskim metrze przez obrońców życia. Afisze, które znalazły się tam w ramach płatnej kampanii społecznej, wisiały zaledwie kilka godzin.

 

Niechlubne dzieło zakneblowania kampanii w obronie najmniejszych i najbardziej bezbronnych wzięło na siebie greckie ministerstwo transportu. Jego oświadczenie głosi, iż plakaty z wizerunkiem człowieka we wczesnej fazie rozwoju płodowego oraz hasłem „Wybierz życie”, odnoszą się do „prawnie chronionych i niepodważalnych praw” kobiet do tak zwanej aborcji. Według władz, otwarte kampanie „nie powinny dzielić opinii publicznej ani, oczywiście, obrażać kobiet zmuszonych do dokonania tak trudnego wyboru”. Resort zobowiązał zarządcę metra do jak najszybszego usunięcia plakatów.

 

Uśmiercanie nienarodzonych jest w tym kraju legalne od 1986 roku, władze nie udostępniają oficjalnych statystyk dotyczących skali zjawiska prenatalnych zabójstw.

 

Jak pisze agencja AP, na co dzień bardzo słabo obecna w dyskusjach sprawa tak zwanej aborcji powróciła w Grecji po opublikowaniu przez jeden z dzienników sportowych plakatu promującego wartość każdego istnienia.

 

Niedawno cerkiew prawosławna ogłosiła pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu oficjalnym dniem ochrony życia nienarodzonych dzieci.

 

Źródło: AP, Radio Maryja, Twitter

RoM

 


DATA: 2020-01-13 21:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@L Bardzo ciekawa koncepcja ekonomiczna. Może pracę naukową napisz wpływ aborcji na sytuację polityczną Grecji. Tylko w Anglii, Niemczech, USA, Japonii aborcja jest legalna i jest tam ekonomiczny dobrobyt. Co do plakatów. Jeżeli takie plakaty jak na zdjęciu zawisną w Polsce zamiast rozczłonkowanych płodów po aborcji to w pełni to popieram.
4 miesiące temu / trooper
 
@ Maria Ale Gniew Boży ujawnił sie szybko.
4 miesiące temu / Ryś
 
Święte Prawosławie, gdzie jesteś ?
4 miesiące temu / Ryś
 
Grecja - kraj gdzie Cerkiew Prawosławna ma pozycję zbliżoną do Kościoła Katolickiego w Polsce. I co z tego wynika ? Jak w Grecji tak i w Polsce, życie przegrywa z przedwczesną śmiercią ! Nie wiem gdzie prawnie w krajach zwanych umownie Zachodem, jest zabronione zabijanie dzieci nienarodzonych ? Myślę, że tam wszędzie jest podobnie, żaden porządek prawny stworzony przez człowieka, nie zapewnia poszanowanie prawa naturalnego - w tym prawa do życia. Człowiek porzucając z swego codziennego życia i serca Boga, nie ma oporów ażeby zabijać - bo prawo ludzkie ponad prawem Boga. Nie wiem jak jest w prawie szariatu - czy muzułmanin może w zgodzie z tym prawem - zabić nienarodzone dziecię ? Jakoś tak się dziwnie składa, że ludzie Zachodu, półgębkiem albo w ogóle nie rozmawiają o tych sprawach.
4 miesiące temu / Druh Ryszard
 
Cyt. "kobiet zmuszonych do dokonania tak trudnego wyboru"... - a więc to nieprawda, że mieszkanki Grecji same chcą aborcji, tylko że ktoś je zmusza. Kto?
4 miesiące temu / Studencja_polsk
 
Zabójcza Grecja jest krajem bez przyszłości... Chyba że nastąpi jakieś olśnienie boże... Na razie rządzi tchórz z głupcem i barbarzyńcą.
4 miesiące temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.