DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Ateiści: trzeba zmienić Katechizm Kościoła Katolickiego – św. Paweł nas obraża!

Ateiści: trzeba zmienić Katechizm Kościoła Katolickiego – św. Paweł nas obraża!

Austriaccy ateiści czują się obrażeni sformułowaniami zawartymi w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Domagają się jego zmiany i piszą w tej sprawie do Ojca Świętego.

 

Austriackie Ateistyczne Towarzystwo Religijne (ARG) domaga się zmiany w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Przy okazji 25. rocznicy publikacji obowiązującego do dziś wydania, ARG opublikowało oświadczenie, w którym narzeka na obraźliwe rzekomo sformułowania obecne w KKK i informuje o swoim liście przesłanym w tej sprawie papieżowi.

 

„Ateizm, odrzucając lub negując istnienie Boga, jest grzechem przeciw cnocie religijności” – uczy KKK 2125, odsyłając zarazem do nauczania świętego Pawła (Rz 1,18). I to właśnie jest dla austriackich bezbożników kamieniem obrazy.

 

Święty Paweł pisze w liście do Rzymian między innymi: „Pełni są też [bezbożnicy – red.] wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią” (Rz, 1, 29-32).

 

Tymczasem według ateistów słowa świętego Pawła są niezgodne… z nauczaniem papieża Franciszka. Austriaccy bezbożnicy cytują odpowiedni ustęp z Amoris laetitia dotyczący homoseksualistów (św. Paweł w Rz,1,26-28 wskazuje także na homoseksualną rozpustę, której oddają się bezbożnicy).

Franciszek pisze: „Dlatego chcemy przede wszystkim potwierdzić, że każda osoba, niezależnie od swojej skłonności seksualnej, musi być szanowana w swej godności i przyjęta z szacunkiem, z troską, by uniknąć «jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji», a zwłaszcza wszelkich form agresji i przemocy” (AL 250).

 

Zdaniem ateistów także nadzieja papieża Franciszka na to, że Rok Miłosierdzia przyniesie owoce w postaci „większej otwartości na dialog” i „przełamie każdą formę zamknięcia i pogardy” wskazuje, że powoływanie się na cytowane słowa św. Pawła w KKK jest nie na miejscu.

 

Ateiści poinformowali, że odpowiednią prośbę o zmiany w Katechizmie wysłali do papieża już w 2016 roku i otrzymali zapewnienie, że została „odczytana z uwagą”. ARG ma nadzieję, że wkrótce pójdą za tym stosowne czyny.

 

 

Źródło: Katholisch.de

Pach


DATA: 2017-10-17 13:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Izabella: Do zbawienia potrzebna jest Wiara. Same dobre uczynki nie wystarczą. Dobre uczynki bez Wiary mieszają się ze złymi i nie wykonujesz ich z miłości do Boga. Złe zaś mogą skazać niedowiarka na odrzucenie przez niego Miłości Bożej w momencie śmierci ciała, i zamknąć mu drogę do czyśćca.
ponad 2 lata temu / tul
 
Święty Paweł nie miał racji w tym przypadku. Nie każdy ateista jest złym człowiekiem. Tak samo nie każdy homoseksualista, rozwodnik i wiele innych..
ponad 2 lata temu / Izabella
 
Nic co dobre i piękne nie wymaga tolerancji. Tego co dobre się pragnie. Tolerancji natomiast z definicji domaga się to co jest niewłaściwe lub źle widziane, jak sodomia chociażby, i aby trwać musi być tolerowane zamiast naturalnie zwalczane.
ponad 2 lata temu / azet
 
I mają szansę na zmianę-Franciszek jest miłosierniejszy i wrażliwszy na ból grzeszników od samego Chrystusa
ponad 2 lata temu / chichot z czelusci
 
Jak to się mówi "głupich nie sieją, sami się rodzą". Jakie ateiści mają prawo do mieszania się do Katechizmu, skoro nie wierzą to co im do tego w co inni wierzą. Bardziej przejmujące jest to że Franciszek poświęca temu uwagę. Powinien to do pieca/niszczarki wrzucić. Ale cóż na następnego Papieża przez naprawdę duże P musimy jeszcze poczekać. Pozostaje nam wiara, że moce piekielnie go nie dosięgną i nie będzie kolejnej schizmy w Kościele.
ponad 2 lata temu / Nico
 
Jeśli Papież Franciszek podjął by zmianę nauczania Apostołów ,dla mnie to by była niegodziwości,niema Prawa zmianiac nauczania Jezusa i Apostołów, oni byli przy Jezusie i przekazywali tylko jego naukę ,jeśli sw.Pawel tak naucza to te naukę ma od Jezusa ,Papież Franciszek przyzwyczaja nas powoli to tego że to jego swiato pogląd jest ważniejszy niż samego Jezusa.. w złym kierunku to zmierza...
ponad 2 lata temu / Jeśli
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.