DZIŚ JEST:   23   CZERWCA   2018 r.

Św. Józefa Cafasso
Św. Tomasza Garnet
 
 
 
 

Ataki na posłów, nieustanne protesty, wątek „polskiego Majdanu”. Kto chce przemocy w polityce?

Ataki na posłów, nieustanne protesty, wątek „polskiego Majdanu”. Kto chce przemocy w polityce?
Zachowanie demokratycznych posłów w Sejmie RP. Źródło: rzut ekranu Youtube/Limanowa.in

Grzegorz Schetyna przekonuje, że nie chce w Polsce „Majdanu”. Innego zdania niż lider PO jest Tomasz Lis. Złe emocje w retoryce mają jednak realne konsekwencje w przestrzeni publicznej.

 

Media sprzyjające rządowi informują o „brutalnym” ataku posła PO Tomasza Lenzy na parlamentarzystę Prawa i Sprawiedliwości – ofiarą agresji miał paść poseł PiS Józef Leśniak. Było to pokłosie szeroko opisywanego przez opozycję i lewicowe media „agresywnego” zachowania posła Dominika Tarczyńskiego (PiS) wobec poseł Kingi Gajewskiej (PO). Członek partii rządzącej odebrał telefon opozycyjnej posłance, która rejestrowała sejmową awanturę.

 

Marginalny, chociaż gorszący incydent, nie był niestety jedynym. Wrogowie rządu zaatakowali posła bowiem PiS Grzegorza Janika. Parlamentarzystę przed fanatykami tzw. totalnej opozycji ochroniła policja. Środki masowego przekazu sympatyzujące z rządem twierdzą, że scenariusz agresji był podobny do grudniowego ataku na poseł Krystynę Pawłowicz.

 

Nietrudno wskazać osoby zainteresowane eskalacją napięcia. Na swoim Twitterze o konieczności zainicjowania „polskiego Majdanu” pisze redaktor naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis. Pod nazwą „Majdanu” ukrywa się mająca miejsce na przełomie roku 2013 i 2014 na Ukrainie zbrojna walka uliczna między politykami i służbami, a innymi politykami i społeczeństwem.

 

Lisowi odpisał poseł klubu Kikiz’15 Adam Andruszkiewicz, przypominając, że podczas ukraińskiego „Majdanu” zginęło wielu ludzi. „Czas się leczyć” – stwierdził do redaktora naczelnego lewicowego tygodnika parlamentarzysta z Podlasia.

 

Z kolei Grzegorz Schetyna przekonuje, że to nie on, a Jarosław Kaczyński chce w Polsce krwawej walki ulicznej znanej z Ukrainy. – Kaczyński i większość PiS robią wszystko, żeby doprowadzić do takiej sytuacji – stwierdził lider PO.

 

Czy jednak uczestnictwo posłów opozycji w przedłużających się antyrządowych manifestacjach, na których poziom agresji nie obniża się, a stale rośnie, sprzyja studzeniu nastrojów?

 

Na pewno unikaniu wojny domowej nie sprzyja rozpowszechnianie w sieci instrukcji objaśniających jak eskalować konflikt wewnętrzny. A właśnie tego typu treści pojawiły się w internecie pod koniec roku 2016, w czasie gdy opozycja blokował Sejm RP.

 

Za „MAŁĄ INSTRUKCJĄ co musi się stać, żeby powstał Majdan” stoi Michał Broniatowski, bohater książki „Resortowe Dzieci”, powiązany z ITI były członek rady nadzorczej TVN oraz Onetu. W roku 2013 współtworzył on na Ukrainie stację Espreso TV, mocno zaangażowaną w rewolucję i „Majdan”. Jako naoczny świadek opisał krok po kroku warunki konieczne do zrewoltowania tłumów. Przeanalizowana przez niego (i odrzucona) lokalizacja „Majdanu” na placu Defilad w Warszawie wskazuje, że tekst skierowany jest do odbiorcy polskiego, a autor rozważa podobny do ukraińskiego scenariusz w naszym kraju.

 

 

Źródło: pikio.pl / niezalezna.pl / dorzeczy.pl / wpolityce.pl / wmeritum.pl / telewizjarepublika.pl

MWł
 


DATA: 2017-07-20 10:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Stormer -nie szafuj Polska tylko wyprowadzć się od razu do Reichu a tam badziewia nie będziesz miał...tylko kozy muslinów do wypasu
11 miesięcy temu / życzliwy
 
tam gdzie dodałem z góry syjon rządzą zawsze jest bratobujczo walka i rozlewu krwi.. państwa uboarzeja są okradane ..i moralnie dewastowane...to plemię zmijowe..
11 miesięcy temu / zafirany
 
Super! Niech się to wszystko rozwali i nareszcie Polska będzie federacją a nie badziewną republiką. Ludzie wtedy sami zdecydują, w której i jak zarządzanej części kraju chcą mieszkać :-D
11 miesięcy temu / Stormer
 
Popchnięcie posła PiS może i brutalne nie było, TVP oczywiście eksploatuje temat jak się da, jednak to, co się dzieje obecnie, to jest kompletny szczyt żenady. Jeszcze do tego te obrzydliwe paszkwile rzucane przy każdej okazji, oszczerstwa i prowokacje. Ryk tzw. opozycji wobec tego projektu jest typowym przejawem desperacji, co tylko może wskazywać na ich głębokie zakotwiczenie w tym folwarku i podnosi. Inna sprawa, że patrząc na w zasadzie całe 2 lata rządów PiSu, to Lew Trocki byłby dumny z naszej "kochanej" opozycji. Permanentna rewolucja, zadyma, "niszczę, więc jestem". Gdy tylko zaczynam patrzeć bardziej sceptycznym okiem na poczynanie ekipy rządzącej, to otrzymuję od naszych niszczycieli informację, że po prostu inaczej się nie da. Nawet poseł Rzymkowski, oaza spokoju, nie wytrzymał wczoraj. Czy można więc dziwić się Kaczyńskiemu? I tak długo wytrzymywał. Popatrzmy na to jak tak po prostu, jak na człowieka. Nic nie usprawiedliwia takiego chamstwa.
11 miesięcy temu / incuss
 
Orban jest jednak dużo mądrzejszy bo w pierwszych ruchach zajął się kłamliwymi mediami, a dopiero potem resztą. Nasi tej kluczowej roli mediów we wzmacnianiu totalitarnej opozycji nie pojmują chyba do dzisiaj. A bez mediów są oni niczym, garstką kompletnej hołoty na niemieckim sznurku.
11 miesięcy temu / abc
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.