DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


nie ma poblazania wywrotowcom,powinno się ostro karac za profanacje jakich się dopuszczają,zyjemy w kraju gdzie większość to katolicy i smiecia uwlaczajace wierze i Bogu nie maja prawa do takich zachowan,nadaja się jedynie do spalenia.szatan atakuje z każdych stron wchodzi w rozne dziedziny zycia LGBT to kolorowy szatan!!! potrzebna jest modlitwa całego wierzącego chrześcijańskiego narodu prawdziwych Polakow,szczegolnie na rorzancu o ratunek od panoszącego się zla przez orędownictwo MARYI!!! Nie ma innej drogi!!!
11 miesięcy temu / mariuszszczytko
 
To nie może być. To hańba.To bandyci,ateista szanuje poglądy innych.
11 miesięcy temu / Helena
 
Lgbt i tyle.
11 miesięcy temu / Ahmed
 
@Izydor Oracz Informuję Cię,że nie wszyscy ludzie są wierzący. "Etyka i filozofia są niepotrzebne"? Wytłumacz mi to,bo ta wypowiedź dobitnie świadczy o tym,że nie masz najmniejszego pojęcia co piszesz. Dla 15latków chcesz przeszkolenia przeszkolenia wojskowego? Przecież nawet nie wiadomo,czy dostaną się do wojska i jaką kategorię dostaną, poza tym, to jeszcze dzieci. Poza tym religia nie może być obowiązkowa, ponieważ złamałoby się tym sposobem mnóstwo obowiązujących ustaw,przepisów i umów międzynarodowych.
11 miesięcy temu / ollek
 
Druh Ryszard całkowitą rację zepsucie i zgnilizna unii europejskiej niszczą nas, polityczna poprawność knebluje nam usta, a prawa bezbożników są nadrzędne nad naszymi prawami... Jak to nie jest okupacja, zniewolenie, zabór to jak to nazwać?
11 miesięcy temu / Polka
 
Gdzie jest pani minister Witek, Premier, Prezydent i Prymas Polski. Ustalają stanowiska by nie urazić LGBT????????
11 miesięcy temu / Wieś
 
To jest preludium - idą złe czasy, były przepowiedziane! Nie bez winy są letni chrzescijanie którzy postępuja wg zasady "Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek",a tak się nie da budowac cywilizacji chrystianitas.
11 miesięcy temu / t
 
kjh dokładnie. Czy rząd będzie przepraszam katolików? Nie doszłoby by do tego gdyby nie polityka miłości rządu. Katolików mają gdzieś A innych Gołubie. Tylko w tv się prezentują na obrońców wiary.
11 miesięcy temu / Qwerty
 
Walka z Kościołem trwa nieustannie ale Jezus powiedział: bramy piekielne Go nie przemogą .
11 miesięcy temu / Olaf
 
Pani minister Witek, czekamy na Pani słowa o oburzeniu i o tym, że nie pozwalacie na przemoc wobec katolików. Opublikować zdjęcia tych bandytów. Do dzieła, godna następco Brudzińskiego.
11 miesięcy temu / Wirek
 
To efekt poczucia bezkarności Władza daje na to przyzwolenie
11 miesięcy temu / Gość
 
to pewnie były kumpele biedrońki proszą się o długi wyrok dla takich to sama przyjemność 4 x dziennie
11 miesięcy temu / pol
 
cd. Uważam, że gdyby kary za te zuchwałe przestępstwa były bardzo surowe, to "chętnych" na bezpośrednie ataki z użyciem siły fizycznej na księży, nie byłyby tak "popularne" w niektórych środowiskach. Wydaje się, że hasło "dołożyć czarnym", jest dla niektórych osobników powodem do chwały i dumy. Zło przyszło wraz z Unią Europejską i jej poglądami i ideologią.Te "implementowane" nowe porządki są narzucane poprzez ustawy "ramowe" i dyrektywy Unii, po czym są wprowadzane do porządku prawnego państw członkowskich. Polska już była "przeczołgana" przez TSUE za brak "praworządności", więc polski rząd nie odważy się na ograniczanie niczym nie skrępowanej "wolności" obywatelskiej. Tam po prostu Bóg umarł. Nie ma co się oszukiwać, prawo w Polsce w większym stopniu jest kształtowane w Brukseli niźli w Warszawie. Będzie coraz gorzej, Polska będzie się bała przeciwstawić postępowej Europie. Wydaje się, że jedynym rozwiązaniem jest rozbrat z eurokołchozem pod nazwą Unia Europejska
11 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
Sprawa jest prosta katoliccy faceci mają moralny obowiązek bronić rodziny Kościoła i Ojczyzny. Sprawcom obić mordy koncertowo, w środowisku pełne wykluczenie do czasu odprawienia publicznej pokuty i publicznego zadość uczynienia
11 miesięcy temu / observer
 
Poprzednio był Wrocław - napad z nożem na ulicy w biały dzień w centrum Wrocławia na księdza, idącego odprawiać mszę świętą w Kościele - obecnie w Szczecinie, w zakrystii Katedry św. Jana Chrzciciela pobito księdza proboszcza. Te ataki na nietykalność drugiego człowieka - tutaj kapłanów katolickich - są dokonywane na tak zwanych Ziemiach Odzyskanych. Tam na Pomorzu Zachodnim, są bardzo silne lewicowe poglądy; na Dolnym Śląsku wygląda to podobnie. Tam nie przypadkiem Platforma Obywatelska i postkomuniści, w wyborach mają najlepsze wyniki w całej Polsce. Tam mało dzieci rodzi się w małżeństwach, więcej się rodzi w związkach nieformalnych, "partnerskich"; rozwodzą się co drugie małżeństwa. Można powiedzieć, że dla Kościoła Katolickiego "Ziemie Odzyskane" to do dzisiaj teren misyjny. Więc nie ma tu przypadku w tych fizycznych atakach na ludzi Kościoła. Propaganda i ataki na Kościół - filmy Kler, Tylko nie mów nikomu - oraz "pedofilia" wśród księży "napędza" terror.
11 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
cyt"Wejść lub wedrzeć się gdzie nie ich miejsce i narzucać swoje warunki zamiast przyjąć tam obowiązujące."hm prawie jak misje
11 miesięcy temu / chichot
 
A ja myślę, że katolicy to jednak ciamajdy... sam jestem katolikiem, więc wiem, o czym mówię. Chodzi mi o to, że jak nas ktoś fizycznie napadnie, to nie mamy odruchów obronnych, żeby też przyłożyć napastnikowi, bronić się czynnie. A już żeby ksiądz kogoś uderzył w swojej obronie, to jest nie do pomyślenia... I dlatego tacy napastnicy atakują nas z przekonaniem, że opór będzie minimalny lub żaden. Był taki święty Gabriel Possenti, który jako kleryk potrafił pistoletem sterroryzować oddział żołnierzy plądrujących miasteczko i w ten sposób obronił mieszkańców. Ostatnio Gosc.pl pisał o jakiejś zakonnicy, która podczas IIWŚ potrafiła bić Niemców w obronie kościoła. A my jesteśmy wychowani w duchu pacyfizmu "żadna przemoc nie jest usprawiedliwiona", po to, zebyśmy się nie potrafili bronić. A nasi wrogowie nie sa pacyfistami, więc mamy to, co mamy.
11 miesięcy temu / Bolek
 
Bluźnierstwo i świętokradztwo to wynik braku obowiązkowej religii w szkole. Tak jak język polski - katolicyzm jest trwałym filarem naszej kultury i tak powinien być nauczany. Etyka i fiolzofia są niepotrzrbne. Nie byłoby takich zajść jak w Szczecinie, gdyby religia była wpawana od młodości. Od 15go roku życia religia powinna być łączona z pewnego typu przeszkoleniem wojskowym.
11 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Prl-owskie nawyki były podobne. Wejść lub wedrzec się gdzie nie ich miejsce i narzucać swoje warunki zamiast przyjąć tam obowiązujące.
11 miesięcy temu / kiko
 
nie wolno zapominać,że rządy zboczeńców,vide Sodoma i Gomora,to rządy totalnego,barbarzyńskiego terroru.Działąnia dewiantów tylko pozornie przypominają,na razie,maskowane demon/stracje/.
11 miesięcy temu / marek
 
Obawiam się że jest to dopiero początek zmasowanego ataku na Kościół Katolicki takie rozeznanie terenu na ile Ci ludzie mogą sobie pozwolić. Obawiam się że będą coraz śmielsi i odważniejsi. Jednak pamiętać trzeba o gorliwej modlitwie za Nich bo nikt tak jak oni tego teraz potrzebują. Króluj Nam Chryste !!!!!
11 miesięcy temu / mirek
 
zaczyna się..
11 miesięcy temu / rr
 
Polska bez przemocy ? co na to Biedroń
11 miesięcy temu / aga
 
przywrócenie kary prac przymusowych, kolonii karnych i kary śmierci. gdzie jest lewica i prawica i pani moszbacher?? przeciez wybili szybe w synagodze i wszyscy płakali jaka to nienawisc.
11 miesięcy temu / kjh
 
wcześniej napad tęczowej agresorki na kioskarza w Poznaniu, teraz napad na księdza w Szczecinie. To czego mamy się spodziewać jutro? Spalenia parlamentu, "kryształowej nocy" sklepów prowadzonych przez katolików, obozów "wychowawczych" dla księży a potem wszystkich wierzących w Boga? Dlaczego nie publikują wizerunków tych wszystkich bandytów? Czego boi się Policja?
11 miesięcy temu / zielony
 
Kara śmierci musi być przywrócona.
11 miesięcy temu / Robert
 
Trzech sprawców w wieku ok. 30-40 lat pobiło księdza i zraniło w policzek w zakrystii Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Mężczyźni wtargnęli przed mszą świętą. Dodatkowo zażądali ornatów i chcieli dokonać świętokradztwa czyli odprawienia przez nich mszy. - Dwóch weszło, trzeci stał na dole, dopominali się o szaty liturgiczne, bo będą odprawiać mszę. Zaczął odzywać się do mnie niezbyt grzecznie, a później była już bójka. Uderzył pracownika kościoła, a później rzucał się do proboszcza, zadał kilka ciosów - relacjonuje Mirosława Świętopolska, zakrystianka parafii. Pracownik parafii Andrzej Belerski dodaje, że proboszcza napastnicy bili różańcem po twarzy. Belerskiego uderzyli dwa razy pięścią tak, że nie mógł podnieść się z krzesła. - Przyszło trzech mężczyzn, ja sam dwa razy dostałem w twarz. Księdza proboszcza zaczął obrażać, rzucał wyzwiska. Przyszedł z zamiarem kradzieży i zrobienia krzywdy. Po wszystkim wyszedł uśmiechnięty i zadowolony - mówi
11 miesięcy temu / Cappy
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.