DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Atak hakerski na Stany Zjednoczone – skutki gorsze niż myślano

Atak hakerski na Stany Zjednoczone – skutki gorsze niż myślano

W przypisywanym Chińczykom ataku hakerskim z początku miesiąca wykradzione zostały dane około 18 milionów amerykańskich pracowników federalnych. Liczba ta jest ponad czterokrotnie wyższa, niż ta, do której pierwotnie przyznało się Office of Personnel Management. Wykradzenie wrażliwych informacji stanowić może poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych.


Skradziono bowiem nie tylko dane obecnie zatrudnionych, ale także byłych pracowników, a nawet tych, którzy tylko starali się o rządowe posady. Okazało się zatem, że liczba ta jest ponad czterokrotnie wyższa, niż ta, do której pierwotnie przyznało się Office of Personnel Management.


Obecne szacunki dotyczące liczby osób, którym skradziono dane przedstawił dyrektor FBI James Comey. Hakerzy, którzy wykradli dane z Office of Personnel Managment jeszcze w 2014 r. włamali się do systemu firmy KeyPoint Government Solutions, który współpracuje z OPM. Dane, które wówczas uzyskali wykorzystali do ataku z początku czerwca, podają Evan Perez i Shimon Prokupecz.


Według Amerykanów za cyberatak odpowiedzialny jest rząd Chin. Hakerzy uzyskali dostęp do baz danych, w których przechowywane były informacje o rodzinach pracowników federalnych o charakterze prywatnym. Dopuszczenie do ataku wywołało gniew wśród pracowników rządowych i kongresmenów. Winą za zdarzenie obarczają administrację Barracka Obamy. Zdaniem audytorów ochrona skradzionych informacji nie była należyta.  


Atak hakerów na Office of Personnel Management nastąpił na początku czerwca. Zdaniem ekspertów może on przyczynić się do ataków na Stany Zjednoczone w przyszłości. Chińska ambasada w Waszyngtonie zaprzeczyła jednak odpowiedzialności za atak. Z kolei ministerstwo spraw zagranicznych powiedziało ogólnie o konieczności budowy bezpieczniejszej cyberprzestrzeni.


  

Źródło: edition.cnn.com

mjend
DATA: 2015-06-24 08:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Strasznie dużo tych amerykańskich pracowników federalnych. Rację ma JKM, że socjalizm zżera Amerykę.
ponad 5 lat temu / Lucek
 
Stare poczciwe "teczki" nie dałyby się zhakować.Nowoczesność i postęp nie wszędzie się sprawdza.
ponad 5 lat temu / cynik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.