DZIŚ JEST:   17   LUTY   2019 r.

VI Niedziela zwykła
Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Atak bombowy na siedzibę Konferencji Episkopatu Meksyku. Wzrasta poziom agresji wobec Kościoła

Atak bombowy na siedzibę Konferencji Episkopatu Meksyku. Wzrasta poziom agresji wobec Kościoła
Kadr z monitoringu. Fot. twitter.com/MonsRamonCastro

Przed głównym wejściem siedziby Konferencji Episkopatu Meksyku doszło do eksplozji materiałów wybuchowych. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Był to już kolejny w ostatnim czasie przejaw agresji, którego celem stał się Kościół.


Po ataku, który miał miejsce w nocy z 24 na 25 lipca br. w Mexico City, sekretarz generalny wezwał „do spokoju, rozwagi i poszanowania życia ludzkiego oraz związanych z nim instytucji”. Bp Alfonso Gerardo Miranda Guardiola podziękował również za okazane wsparcie. – Dziękuję za poparcie i solidarność okazane przez naszych braci biskupów, wiernych, kapłanów, instytucje, jak również wielu osobom dobrej woli, które były blisko nas z prawdziwym zatroskaniem – oświadczył rzecznik prasowy meksykańskiego episkopatu zapewniając, że świeckie władze skrupulatnie pracują na rzecz wyjaśnienia sprawy.

 

Bp Guardiola w imieniu meksykańskiej konferencji biskupów wezwał również do „zachowania spokoju, rozwagi i poszanowania życia ludzkiego”. – Wydarzenie to jest dla nas wezwaniem do intensywnego zastanowienia się nad potrzebą odbudowania tkanki społecznej i umacniania środowiska bezpiecznego dla wszystkich obywateli – stwierdził sekretarz przypominając równocześnie o konieczności nawrócenia, „aby widzieć w sobie nawzajem braci i aby każdy obywatel był budowniczym pokoju w naszym kraju”.

 

Zamach bombowy na siedzibę meksykańskiego episkopatu nie był jedynym tego rodzaju wydarzeniem w ostatnim czasie. 5 lipca br. miało miejsce brutalnie morderstwo, którego ofiarą padł ks. Luis Lopez Villa – było to 15. zabójstwo katolickiego księdza w ciągu ostatnich 3 lat.

 

Za prowodyrów ataków na instytucjonalny Kościół i jego kapłanów uznaje się baronów narkotykowych. W maju br. policja poinformowała o licznych przypadkach gróźb śmierci kierowanych w stronę duchownych, jeśli ci odmówią płacenia haraczu.

 

KAI, PCh24.pl

om

DATA: 2017-07-27 08:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mafia ma zawsze tylko jeden cel to znaczy kasa i to za wszelka cene! Tu moze pomoc tylko Boza Opatrznosc i ludzka, ofiarna, gotowa nawet na meczenska smierc ludzka solidarnosc.
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.