DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Astronomiczne odszkodowania dla ofiar antykoncepcji

Astronomiczne odszkodowania dla ofiar antykoncepcji
fot. Egahen/sxc.hu

Jeden z największych niemieckich koncernów farmaceutycznych, firma Bayer potwierdziła, że do tej pory zapłaciła 142 mln dolarów odszkodowania, za skutki stosowania produkowanych przez niego środków antykoncepcyjnych. Według raportu amerykańskiego nadzoru farmaceutycznego (FDA), wśród używających środków antykoncepcyjnych były ofiary śmiertelne. Za samą obsługę  kancelarii adwokackich koncern zapłacił ponad 300 mln euro.

 

Koncern wypłacił 142 mln dolarów odszkodowań ofiarom produkowanych przez tę firmę środków antykoncepcyjnych. Środki te znane są także na rynku polskim. Wśród skutków ubocznych stosowania antykoncepcji, o których niedostatecznie informował koncern, jest ryzyko powstawania zakrzepów prowadzących do zawałów serca i udarów mózgu. Niektóre przypadki stosowania środków antykoncepcyjnych Bayera okazały się śmiertelne. Prawnicy reprezentujący ofiary cytują raporty FDA, wedle których śmiertelnych ofiar stosowania środków antykoncepcyjnych Bayera na całym świecie było aż 190,a w samym USA co najmniej 50. W Niemczech Federalny Instytut Leków i Produktów Medycznych potwierdza zarejestrowanie 12 zgonów w wyniku powikłań zdrowotnych.


Mimo przegranch spraw w sądzie koncern nie zamierza wycofywać środków antykoncepcyjnych ze sprzedaży. Jak widać prymat zysku, nawet za cenę życia ludzkiego jest obowiązujacą filozofią w niemieckim koncernie. Obroty firmy w 2010 roku wyniosły 35 mld euro, a tylko ze sprzedaży środków antykoncepcyjnych powodujących śmiertelne powikłania uzyskał aż 1,1 mld euro.

 

Odszkodowania te załatwią sprawę 651 pozwów, w całych Stanach Zjednoczonych podobnych skarg jest w sumie około 12 tysięcy. Kłopoty giganta produkującego środki antykoncepcyjne dopiero się zaczęły. Informacje o szkodliwości, tak propagowanych przez lewicowe media środków, nie będą mogły być dłużej ukrywane i manipulowane.

 

 

Źródło: Nasz Dziennik

luk

 


DATA: 2012-05-01 09:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(4) "1821"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.