DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Asia Bibi w Kanadzie dziękuje za pomoc i potępia niesprawiedliwe prawo w Pakistanie

Asia Bibi w Kanadzie dziękuje za pomoc i potępia niesprawiedliwe prawo w Pakistanie
Fot. Foto Gość / Forum

Pakistańska chrześcijanka Asia Bibi udzieliła wywiadu brytyjskiemu „The Telegraph”. Odniosła się do sytuacji w Pakistanie i wyraziła smutek z powodu utrzymania się tam niesprawiedliwych praw przeciwko bluźnierstwu wobec islamu.  

 

Chrześcijanka stwierdziła, że podczas pobytu w więzieniu nigdy nie płakała w obecności córek, jednak potem nadrabiała zaległości. Podziękowała osobom wspierającym jej ewakuację i powiedziała, że traciła już nadzieję na opuszczenie więzienia. Wyraziła jednocześnie żal z powodu konieczności opuszczenia Pakistanu bez pożegnania się z rodziną.

 

Pakistańska chrześcijanka Asia Bibi została skazana na śmierć za „bluźnierstwo” przeciwko religii islamskiej. Po 8 latach uniewinnił ją pakistański Sąd Najwyższy.   

 

Matka 5 dzieci wyraziła też żal z powodu utrzymywania się w Pakistanie drakońskich praw przeciwko bluźnierstwu. Skazani za obrazę islamu przesiadują latami w więzieniu i obawiają się też linczu. Chrześcijanka podziękowała pakistańskiemu Sądowi Najwyższemu za uniewinnienie. Podkreśliła jednocześnie, że również inni ludzie zasługują na uwolnienie.

 

Asia Bibi została skazana w 2010 roku za obrazę Mahometa gdyż w rozmowie z islamskimi kobietami miała wspomnieć ofiarę życia złożoną przez Pana Jezusa za grzeszników i spytać, co podobnego zrobił dla ludzi muzułmański „prorok”. W październiku 2018 roku uniewinnił ją pakistański Sąd Najwyższy, jednak kobieta musiała jednak chronić się przed ekstremistami. Wiosną 2019 roku sędziowie podtrzymali wywiad uniewinniający a kobieta schroniła się w Kanadzie. Kobieta przebywa tam nadal, jednak zamierza przenieść się do innego kraju na zachodzie. Dokładna lokalizacja pozostaje nieznana.

 

Cierpienie bohaterskiej kobiety pozwala zwrócić uwagę na prześladowanie chrześcijan, dokonujące się w Pakistanie. W rankingu organizacji Open Doors zajmującej się prześladowaniem chrześcijan Pakistan zajmuje 5 miejsce wśród krajów, gdzie prześladowania są największe. Wśród głównych przyczyn prześladowań wymienia się islamski ekstremizm, zorganizowaną korupcję i przestępczość oraz antagonizm etniczny.

 

Źródło: gosc.pl  

mjend


DATA: 2019-09-03 12:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Muzułmanie na całym świecie mają inne zdanie na ten temat. W Pakistanie krążyły nawet newsy że Asia Bibi przebywa w Watykanie, co spowodowało ataki na kościoły. Przestudiuj sobie sprawę Piusa XII to może zrozumiesz na czym w takich przypadkach polega sprawna dyplomacja.
ponad 1 rok temu / @hanba
 
Hańba,ze gdy prosiła o pomoc papieża rzecznik Watykanu stwierdził iż to wewnętrzna sprawa Pakistanu.
ponad 1 rok temu / HAŃBA!
 
Cudowna, odważna kobieta! Niech jej Bóg błogosławi. Dobrze, że przynajmniej sędziowie w Pakistanie są w porządku. Również zasługują na wielki szacunek, na pewno wiedzieli, że narażają się tymi wyrokami na niebezpieczeństwo.
ponad 1 rok temu / L
 
Kanada z premierem homoseksualistą prześladowaniem Mary Wagner stała się azylem dla chrześcijanki...może mniej zadęcia sympatycy Konfederacji
ponad 1 rok temu / Darius
 
Oby tylko tym krajem do którego pani Bibi zamierza się przenieść nie były Niemcy, ani Szwecja.
ponad 1 rok temu / 906
 
Ciekawe jak my byśmy wypadli na takim teście. Ja też. Wolałbym nie sprawdzać.
ponad 1 rok temu / Jot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.