DZIŚ JEST:   04   SIERPNIA   2020 r.

Św. Jana Marii Vianneya
Św. Rajnera ze Splitu, męczennika
 
 
 
 

Asia Bibi uniewinniona, ale to nie koniec jej dramatu! Islamiści nadal chcą jej śmierci!

Asia Bibi uniewinniona, ale to nie koniec jej dramatu! Islamiści nadal chcą jej śmierci!
FOT. HENRYK PRZONDZIONO / Foto Gosc / FORUM

Sąd Najwyższy w Pakistanie uniewinnił w środę Asię Bibi – chrześcijankę skazaną w 2010 roku za rzekome bluźnierstwo przeciwko prorokowi Mahometowi. W rzeczywistości kobieta opowiadała swoim koleżankom-muzułmankom o wierze w Chrystusa i o tym, kim dla niej jest Syn Boży. Uwolnienie nie rozwiązuje problemów kobiety i jej rodziny. Islamscy radykałowie zapewne nie będą chcieli wybaczenia i pojednania, ale „aktu sprawiedliwości” – śmierci „bluźnierczyni”.

 

Przewodniczący obradom pakistańskiego Sądu Najwyższego sędzia Saqib Nisar oświadczył, że wyrok sądu w Lahaur skazujący Asię Bibi, matkę czwórki dzieci, na karę śmierci został unieważniony. Wyznawczyni Chrystusa została tym samym uniewinniona i może w końcu opuścić mury więzienia, w którym przebywa od ponad 8 lat.

 

Historia Asi Bibi oskarżonej o bluźnierstwo i skazanej w listopadzie 2010 roku na karę śmierci poruszyła niemal cały świat. Pod petycją o jej ułaskawienie zebrano kilkaset tysięcy podpisów. Ona sama przez cały czas prześladowań pokładała ufność w Bogu, przebaczyła i modliła się za swych prześladowców. „Wybaczam wszystkim tym, którzy mnie skrzywdzili. Przecież Jezus także wszystkim przebaczył” – mówiła Pakistanka. Właśnie tak ciemiężona kobieta przeżywała Wielki Tydzień 2018 roku.

 

Historia Asi Bibi pełna jest dramatycznych zwrotów. Sama wielokrotnie wskazywała, że tęskni za rodziną i wolnością. Miała nawet okazję opuścić więzienie, gdy Sąd Najwyższy w 2016 roku nakazał ponowne rozpatrzenie jej sprawy. Pozostała za kratami z uwagi na groźby kierowane w jej kierunku przez radykalnych islamistów.

 

Nie były to obawy bez pokrycia. Islamiści domagali się bowiem „aktu sprawiedliwości”, a o zgładzenie „bluźnierczyni” apelował ultra ekstremistyczny mufti z Islamabadu. Oferował nawet za to nagrodę - 50 mln pakistańskich rupii, czyli ok. 430 tys. euro.

 

Rok później pakistańscy imamowie upomnieli się o przestrzeganie prawa i żądali od sądu decyzji o wykonaniu kary śmierci. Tłumaczyli, że gdyby Asia Bibi została powieszona, w Pakistanie nie dochodziłoby do samosądów za bluźnierstwo przeciw Koranowi i Mahometowi!

 

Dlatego i obecnie eksperci obawiają się, że uniewinnienie i uwolnienie Asi Bibi nie zmieni jej dramatycznej sytuacji. Zagrożone jest zarówno życie kobiety, jak i jej rodziny. Przecież przeciwni jej imamowie doprowadzili do śmierci dwóch Pakistańczyków wcześniej oczyszczonych przez sąd z zarzutu obrazy Mahometa. W niebezpieczeństwie są też osoby pomagające chrześcijance. Pamiętajmy, że w roku 2012 za krytykę nieludzkiego prawa i ujmowanie się za chrześcijanką zamordowano dwóch wysokiej rangi pakistańskich urzędników, w tym jedynego chrześcijanina w tamtejszym rządzie.

 

Źródło: interia.pl / PCh24.pl

TK, MA

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: 

Rodzina o uwolnieniu Asi Bibi: Pan Bóg wysłuchał nasze modlitwy

 

Asia Bibi jedną z wielu. Sytuacja prześladowanych chrześcijan - raport PCh24.pl

 

Ks. Rafał Cyfka: uniewinnienie Asi Bibi oznacza, że stała się ona wrogiem nr 1 dla islamistów


DATA: 2018-11-06 08:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dziś 29 stycznia Sąd Najwyższy potwierdził wyrok z października. Asia Bibi może opuścić Pakistan. Módlcie się, aby to nastąpiło.
ponad 1 rok temu / Gość
 
@dzieciak: chodzi mi o forumowiczów którzy pisali "żadnych uchodźców", a nie "żadnych innowierców". Ci drudzy mieli i mają rację, ci pierwsi sami są innowiercami bo tylko udają katolików. Zresztą, jak widać, nagle ci obłudnicy "wyginęli".
ponad 1 rok temu / hehehe
 
Przykro mi, że rząd Polski nie proponuje jej i jej rodzinie schronienia! ...i z całym szacunkiem dla muzułmanów: nikt nie chciał obrażać ani obrazić Mahometa ...dlatego zabieramy tę rodzinę do siebie, żeby nie było niepotrzebnego konfliktu. ...i należy dodać: My, Rzeczpospolita, chcemy chronić i wspierać CHRZEŚCIJAN na świecie! I zwrócimy się do innych państw chrześcijańskich, aby wspólnie móc działać w tym kierunku! ...ale chyba zbyt wiele wymagam, nieprawdaż? ;/
ponad 1 rok temu / mazursky
 
Jak widac to nie tylko politycy, ale organizacje charytatywne i koscielna hierarchia zawodza w Polsce. Taki prezent w postaci Asia nie pozostawia sie na zgube losu. Przykre to Jak sie marnuje doskonale okazje ku okazaniu swiatu swojej dobroczynnosci w potrzebie. Skoro kraje niskiej religijnosci Jak Francja czy GB daja pomoc i schronienie chrzescijanom, to co nasze katolickie srodowisko ma na usprawiedliwienie???
ponad 1 rok temu / Bartek
 
Przed wyrokiem media podawały informację, że jeśli zostanie uwolniona, uda się do Francji, gdzie ma już zagwarantowany azyl. Natomiast jej rodzina przebywa w tej chwili w Londynie pod opieką papieskiego Kościoła w Potrzebie. Apele do polskiego rządu czy do papieża są trochę spóźnione.
ponad 1 rok temu / asdf
 
Zadnych innowiercow "uchodzcow" dzieciaku...
ponad 1 rok temu / do hehehe
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.