DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2020 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Asia Bibi nadal przebywa w Pakistanie. To mogą być jej ostatnie tygodnie w tym kraju

Asia Bibi nadal przebywa w Pakistanie. To mogą być jej ostatnie tygodnie w tym kraju
fot. YouTube/ ROME REPORTS in English

Pakistańska chrześcijanka, skazana w 2010 roku na karę śmierci za rzekome bluźnierstwo, nadal przebywa w Pakistanie. Pomimo tego, że w zeszłym roku została w pełni uniewinniona i wypuszczona na wolność, nadal nie może opuścić kraju, w którym grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Rząd obiecuje jednak, że Bibi będzie mogła wyjechać w najbliższych tygodniach.

 

Pomimo uniewinnienia od zarzucanych czynów, chrześcijanka Asia Bibi nadal przeżywa dramat. Przez 9 lat przebywała w celi śmierci, a teraz, pomimo wypuszczenia na wolność, musi ukrywać się przed islamskimi radykałami. Pakistański rząd zapowiedział, że pozwoli jej wyjechać do innego kraju, aby mogła swobodnie żyć i nie obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Niestety nadal do tego nie doszło, ponieważ władze obawiają się radykalnych protestów ze strony muzułmanów, dla których wypuszczenie chrześcijanki to zdrada islamu.

 

Premier Imran Khan oświadczył, że Asia Bibi nadal przebywa na terytorium kraju. Dodał, że nie może ujawnić powodów tej sytuacji, choć wszystko wskazuje na to, że rząd czeka na odpowiedni moment, aby zapobiec manifestacjom organizacji muzułmańskich, które domagają się kary śmierci dla chrześcijanki. Khan zapowiedział również, że Asia Bibi wyjedzie za granicę w ciągu najbliższych kilku tygodni.

 

Uniewinniona kobieta przebywa wraz z mężem w miejscu odosobnienia w Karaczi. Islamscy ekstremiści wielokrotnie grozili jej śmiercią, dlatego stale przebywa pod ochroną. Zdziwienie zaistniałą sytuacją wyraża o. James Shanna, dominikanin pracujący w Lahore. „Nie potrafimy zrozumieć powodu, z którego nie może ona opuścić kraju” – mówi. „Bardzo nas smuci to, że tej kobiecie, która spędziła dziewięć lat w więzieniu z powodu fałszywego oskarżenia, wciąż nie dane jest żyć na wolności, choć została ostatecznie uniewinniona. Trzeba jej teraz pozwolić wyjechać, a kraj, który ją przyjmie będzie musiał zająć się jej ochroną” – powiedział.

 

Z kolei Cecil S. Chaudry, dyrektor wykonawczy Krajowej Komisji ds. Sprawiedliwości i Pokoju jest zdania, że pobyt Asii Bibi w Pakistanie to kwestia ostatnich tygodni. „Wydaje mi się, że rząd chce ostatecznie zamknąć ten rozdział, ale boi się reakcji ekstremistów na wieść o wyjeździe Asii z kraju. Władze czekają na odpowiedni moment, mając nadzieję na dyskretne działanie” – tłumaczy.

 

Podobnego zdania jest Anne Isabelle Tollet, która dodaje, że „wyjazd Asii Bibi z Pakistanu byłby postrzegany w tym kraju jako „zwycięstwo Zachodu”, uważanego przez islamskich fundamentalistów za „absolutne zło” – mówi autorka książki „Bluźnierstwo”, napisanej razem z Asią. 

 

 

Źródło: KAI

WMa

 


DATA: 2019-04-26 08:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Radykałowie", "islamscy terroryści" -ach ta polityczna poprawność. Ciekawe kim był mahomet?
9 miesięcy temu / Łukasz
 
Jedna chrzescijanka w te lub we w te nie tobi na F1 zadnego wrazenia .Narracja ze z islamistami nam po drodze i w Arce jest jego nauka.Tworzenie jednej swiatowej religii idzie w najlepsze.W Chinach juz odmozgawiaja w obozach reedukacyjnych katolikow ichrzescijan w najlepsze.Coz Jezus juz nawet F1 nie pasuje w narracji nauki apostolskiej .Teraz laczymy komunizm islam i chrzescijanstwo w jedno w tzw nauka o Dobrym Czlowieku.Szybko nadchodza czasy z Objawienia sw Jana
9 miesięcy temu / Lila
 
Jak to dlaczego, przecież nazywanie zła złem jest nietolerancyjne i może kogoś urazić, a co gorsza nie można sugerować, że chrześcijanie są prześladowani przez muzułmanów.
9 miesięcy temu / O
 
Módlmy się za Asie Bibi!!
9 miesięcy temu / alo
 
A Watykan przepraszam co robi w tej sprawie? Gdzie jest papież Franciszek? Dlaczego nie apeluje do przywódców świata?
9 miesięcy temu / Łukasz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.