DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Asia Bibi na wolności. Po dziewięciu latach opuściła więzienie, ale to nie koniec prześladowań

Asia Bibi na wolności. Po dziewięciu latach opuściła więzienie, ale to nie koniec prześladowań

Asia Bibi, chrześcijanka oczyszczona przez Sąd Najwyższy z zarzutu bluźnierstwa, została w środę wieczorem zwolniona z więzienia Multan – poinformowała pakistańska telewizja ARY News.

 

Źródła, na które powołuje się stacja twierdzą, iż władze więzienia dla kobiet w Multan, gdzie przetrzymywana była Asia Bibi, otrzymały nakaz zwolnienia chrześcijanki i wcieliły go w życie.

Według ARY News, kobieta nie może opuścić kraju, dopóki sąd nie wyda wyroku w sprawie odwołania wniesionego przeciwko uniewinnieniu.

 

Biorąc pod uwagę zagrożenie dla zdrowia i życia chrześcijanki oraz jej bliskich, zostali oni otoczeni opieką ze strony władz.

 

Z kolei włoska edycja portalu vaticannews.va cytuje słowa prawnika Asii Bibi, Saifa ul-Mulooka. Miał on powiedzieć: – Została zwolniona. Powiedziano mi, że jest w samolocie, ale nikt nie wie, gdzie wyląduje. 

 

W ubiegłym miesiącu sąd najwyższy uchylił wyrok na Asię Bibi, skazanej na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. Postanowienie o uniewinnieniu odczytał sędzia Mian Saqib Nisar. Nakazał on natychmiastowe uwolnienie kobiety, co wzbudziło wściekłość islamistów i masowe, bardzo gwałtowne protesty na ulicach miast. Do sądu trafiła zaś apelacja od werdyktu oddalającego zarzuty wobec Asii Bibi.

 

W odpowiedzi na pojawiające się informacje, władze Pakistanu stanowczo zdementowały jakoby Asia Bibi opuściła ten kraj. Minister ds. Informacji, Fawad Chaudhry na komunikatorze Twitter stwierdził: „Normą stało się publikowanie fałszywych informacji, żeby mieć dobry tytuł. Przypadek Asii Bibi jest kwestią delikatną i rzeczą skrajnie nieodpowiedzialną było pisanie, bez potwierdzenia, że opuściła kraj”. Natomiast rzecznik MSZ w Islamabadzie, Muhammad Faisal, dementując doniesienia jakoby Asia Bibi opuściła swą ojczyznę stwierdził „Nadal jest w Pakistanie”.

 

Matka pięciorga dzieci przebywała w celi śmierci od 2010 roku.

 

Dołącz do tysięcy Polaków domagających się od władz RP udzielenia azylu Asii Bibi oraz jej bliskim!

 

 

Źródło: arynews.tv, vaticannews.va, KAI

RoM

 

 


DATA: 2018-11-08 17:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Islam to religia terroru, szowinizmu,strachu i gnębienia kobiet. Kościół powinien kategorycznie chłodno odnosić się do niego a nie popierać najazd uchodźców na Europę. Zresztą wystarczy spojrzeć na dwie ikony religii chrześcijaństwa Jezus, obojętnie czy ktoś wierzy, czy nie wierzy nie można Jezusowi zarzucić niczego złego, wręcz przeciwnie wiele dobrego. A co można powiedzieć o głównej postaci Islamu?Mahomet pedofil i barbarzyńca. To wystarczy żeby wystrzegać się islamu jak ognia.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
Islam nie jest religią. Jest totalitarną ideologią jak faszyzm czy komunizm. Zawiera jedynie elementy religii.
ponad 1 rok temu / Em.
 
JEZUS JEST PANEM - Dzięki Ci Boże
ponad 1 rok temu / edi
 
Islam się zmienia szargany wewnętrznymi napięciami.
ponad 1 rok temu / Lech
 
Piękna wiadomość za którą Bogu niech będą dzięki. Aby znalazła się wraz z rodziną w bezpiecznym miejscu, bo religia miecza pewnie będzie ją ścigać. Panie Boże chroń Asię Bibi i jej rodzinę, żeby nigdy nie dosięgły ich ręce wrogów Kościoła.
ponad 1 rok temu / Filip
 
Maryjo prosimy, ześlij zastępy Aniołów, aby pod Twoimi rozkazami ścigały szatanów, zwalczały ich wszędzie, ukróciły ich zuchwalstwo i strąciły w przepaść piekielną. Amen.
ponad 1 rok temu / o
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.