DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 33  >   ŚWIAT Z INNEJ STRONY

Jacek Bartyzel

Argentyńscy tomiści męczennicy


Gdy tylko arcybiskup Jorge Mario kardynał Bergoglio został wybrany papieżem, świat obiegła błyskawicznie wieść o jego dawnej współpracy z rządzącą w Argentynie w latach 1976–1983 prawicową juntą wojskową, której miał jakoby wydać – torturowanych później – dwóch lewicujących księży jezuitów, jak to niezmiennie określano. Wprawdzie wkrótce oskarżenie to (wysuwane przez żydowskiego dziennikarza lewicowego i byłego terrorystę, Horacia Verbitsky’ego) okazało się bezpodstawne, przeciwnie – wyszło na jaw, że ksiądz Bergoglio interweniował w obronie duchownych represjonowanych przez władze, jednakże cała ta sztucznie rozdmuchana „afera” unaocznia totalne zafałszowanie obrazu historii, sączone nieustannie przez massmedia.
 
Z jednej strony, nieustannie powtarzany slogan: lewicujący księża stanowi przykład eufemizmu świadomie zacierającego istotę rzeczy, mającego także wzbudzić sympatię dla „prześladowanych” jako ofiar swej troski o los ubogich. A przecież samo określenie lewicujący ksiądz jest jakimś potwornym oksymoronem, który powinien budzić grozę każdego normalnego katolika. Lewicujący ksiądz to, ni mniej, ni więcej, kapłan, który zdradził Jezusa Chrystusa i Jego Ewangelię, przeto zasługuje na najsurowsze kary kościelne i cywilne. Lewicujący księża to po prostu komuniści w sutannach lub habitach (należy to zresztą traktować przenośnie), związani z tzw. teologią wyzwolenia, czyli dywersją ateistycznej ideologii marksizmu w szeregach duchowieństwa, częstokroć uczestniczący nawet w aktach terrorystycznych...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niezgodności z ustawą zasadniczą tzw. aborcyjnej przesłanki eugenicznej z całą pewnością przejdzie do historii. O tym co w polskim prawie zmienia decyzja TK i na ile zmienia ona prawną ochronę życia z Martą Kowalczyk z Instytutu Ordo Iuris rozmawia Marcin Austyn. Zapraszamy na Rozmowę PCh24 TV.

 
 

W Warszawie odbył się międzynarodowy Marsz o Wolność, w którym brali udział przeciwnicy wprowadzania obostrzeń związanych z koronawirusem. Atmosfera była na tyle gorąca, że policja kilkukrotnie zastosowała gaz pieprzowy. Funkcjonariusze użyli również siły i brutalnie zatrzymali część manifestantów.

 

„Moje ciało ≠ twoja religia” oraz „piekło kobiet” – to hasła, które pojawiły się na fasadzie warszawskiego kościoła pw. św. Mateusza.  To kolejna odsłona lewackiego wandalizmu, który dotychczas w szczególności przejawiał się w atakach zwolenników ideologii LGBT.

 

Sejm przyjął ustawę o zmianie niektórych ustaw, która ma na celu przeciwdziałanie sytuacjom kryzysowym związanym z pandemią koronawirusa. Niezwykłe kontrowersje budzi art. 13 ustawy, który może sugerować, że władze będą mogły teraz zmuszać do przeprowadzania obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi.

 

Trybunał Konstytucyjny stwierdził niezgodność przesłanki eugenicznej do aborcji z ustawą zasadniczą. Ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek podkreśla, że ten wyrok jest milowym krokiem w ochronie życia poczętego, ale powinien mobilizować nas do wsparcia i pomocy dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.