DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Argentyna: parlament przeciwko ideologii gender. Odrzucono projekt nowej edukacji seksualnej

Argentyna: parlament przeciwko ideologii gender. Odrzucono projekt nowej edukacji seksualnej
fot. EFE/David Fernandez/ FORUM

Argentyński parlament odrzucił prawo wprowadzające nowy projekt edukacji seksualnej. Zdaniem ekspertów, zawierał on promocję ideologii gender wśród najmłodszych. Przeciwko wprowadzeniu nowego prawa protestowały tysiące Argentyńczyków.

 

Rząd Mauricio Macri’ego zdecydował o odrzuceniu prawa modyfikującego dotychczasową edukację seksualną w argentyńskich szkołach. Zdaniem wielu ekspertów, nowy projekt zawiera bezpośrednią promocję ideologii gender. W proteście przeciwko nowemu prawu na ulice argentyńskich miast wyszły tysiące obywateli nzatroskanych o los swoich dzieci.

 

Decyzję rządu ogłosił w mediach społecznościowych Minister Edukacji Narodowej, Alejandro Finocchiaro, Oznajmił, że nie trzeba modyfikować poprzedniego prawa, wprowadzonego w 2006 r. Jednocześnie dodał, że rząd wierzy w „podstawową i fundamentalną” rolę rodziny w wychowaniu swoich dzieci.  

 

Programa Nacional de Educación Sexual Integral (ESI) to nazwa projektu zawierającego zmodyfikowaną wersję nauczania edukacji seksualnej w argentyńskich szkołach. Został przygotowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Funduszem Ludnościowym Narodów Zjednoczonych, który zajmuje się m.in. „planowaniem rodziny i zapobieganiu niechcianym ciążom”. Nowy projekt zawiera promocję homoseksualizmu, antykoncepcji, seksualizację dzieci i promocję ideologii gender. Przeciwko wprowadzeniu nowego prawa opowiedzieli się m.in. lokalni biskupi. Wskazali, że ESI stoi w „sprzeczności z chrześcijańską wizją rozwiązywania przedstawianych problemów”. Wystosowali oświadczenie zatytułowane „Odróżniajmy: płeć, gender, ideologia”, gdzie wskazali na niebezpieczeństwo przedstawiania pewnych ideologicznych kwestii jako „zdrowy rozsądek”.  

 

Mimo zapewnień ministra edukacji, ulicami kilku miast przeszły marsze przeciwko wprowadzeniu nowego prawa. Protesty rozpoczęły się równo o godz. 17.00 w Buenos Aires, Cordobie i Mar Del Plata. Protestujący, którzy na ustach nieśli hasło „Łapy precz od moich dzieci!” z zadowoleniem przyjęli decyzję parlamentu. Jednym z głównych powodów zorganizowania protestu był m.in. zapis projektu znoszący prawo każdej instytucji do prowadzenia edukacji seksualnej zgodnie z wyznawanymi wartościami.

 

W Argentynie coraz mocniej widać zwrot w stronę obrony życia. W sierpniu argentyński senat opowiedział się przeciwko wprowadzeniu nowego prawa, dopuszczającego „aborcję na życzenie".

 

Źródło: cruxnow.com / garda.com / argentina.gob.ar

PR           

 


DATA: 2018-10-29 11:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oby w Polsce też coś drgnęło... Bo w sprawie "Zatrzymaj aborcję" na razie cisza.
4 miesiące temu / Brad
 
W Argentynie jest normalnie i tak bedzie.
4 miesiące temu / Jara
 
Niemożliwe, to tak wolno? Nie akceptować gender... Dlaczego już p. Środa z p. Hartmanem i p. Guy'em nie protestują?
4 miesiące temu / ma
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.