DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2019 r.

Poniedziałek Wielkanocny
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Argentyna: Katolicy powstrzymali lewaków przed profanacją katedry

Argentyna: Katolicy powstrzymali lewaków przed profanacją katedry
fot. dimitri_c / freeimages.com
#ABORCJA    #FEMINIZM    #FEMINISTKI    #ARGENTYNA    #LEWACY    #MARKSIŚCI    #ROSARIO

Agresywny tłum feministek i marksistów chciał wedrzeć się do argentyńskiej katedry celem jej sprofanowania i wyrażenia sprzeciwu wobec katolickiego nauczania o ochronie życia. Napastników powstrzymali katoliccy świeccy.

 

Od ponad 30 lat środowiska feministyczne i marksistowskie organizują w Argentynie Narodowe Spotkanie Kobiet (hiszp. Encuentro Nacional de Mujeres). Spędy te stają się okazją do wulgarnych ataków na Kościół katolicki. Zebrani lewacy mają zwyczaj atakować kościół katedralny w mieście, w którym odbywa się cała akcja. W tym roku w ramach 31. edycji spotkania odbywającej się w dniach 8-10 października, zaatakowano katedrę w zamieszkałym przez milion osób Rosario, trzecim największym mieście Argentyny.

 

W niedzielne popołudnie półnagie feministki wspierane przez szereg ohydnie poprzebieranych mężczyzn zaatakowały kościół, próbując wedrzeć się do środka. Nie pozwolił na to kordon stworzony przez zebranych wcześniej katolików, wulgarnie obrażanych i fizycznie napastowanych przez wściekły tłum lewackich demonstrantów. Zaangażowanie cywili jest konieczne, bo choć ekscesy z atakami na kościoły pojawiają się co roku w trakcie feministycznego spędu, to oddelegowane przez władze siły policyjne nie były szczególnie skore do interwencji.

 

Funkcjonariusze przez długi czas nie reagowali, jedynie przypatrując się przepychankom; dopiero później wkroczyli do akcji z użyciem gazu łzawiącego i broni z gumowymi pociskami.

 

Lewacy nie wdarli się do kościoła, spowodowali jednak liczne straty, niszcząc okna i witryny sklepowe, podpalając kontenery na śmieci i niszcząc elewacje okolicznych budynków, na których wypisywano rozmaite hasła. Feministki i marksiści rzucali ponadto kamieniami i butelkami w broniących świątyni katolików oraz policjantów. Co dokonałoby się w katedrze, gdyby nie obrona ze strony katolików?

 

Demonstranci w trakcie całej brutalnej manifestacji nawoływali do przemocy i obrażali Kościół. „Chcemy abortować! Żadna świnia nie będzie decydować o naszym ciele”; „Nie ma rewolucji bez feminizmu”; „Kościół do śmieci”; „Przysięgamy, kościoły będą płonąć” – to niektóre hasła jakie wykrzykiwano lub niesiono wypisane na transparentach i półnagich ciałach.


Źródło: Katholisches.info

Pach


DATA: 2016-10-14 11:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

te smutne agresywne osobniki udostępniają własne ciała diabłu...
ponad 2 lata temu / mig
 
Biedne opętane osoby, módlmy się za ich nawrócenie i wypędzenie z nich złego buntownika z piekła a jednocześnie brońmy Praw Bożych pod sztandarem Chrystusa przeciwstawiając się stanowczo i konsekwentnie takim osobom.
ponad 2 lata temu / Alex Wolf
 
@nnn: My mieliśmy Papieża Polaka i byliśmy dumni. Oni się napawają Argentyńczykiem. Przyjmą wszystko.
ponad 2 lata temu / ma
 
To się odbywa w ojczyźnie obecnego papieża. Nie było słychać, żeby on, kiedy był ważnym biskupem tego kraju, potępiał te demoniczne akcje. Zresztą, nie słychać, żeby inni biskupi Argentyny protestowali. Ta obojętność rozzuchwala. Może ktoś, kto orientuje się w sprawach Argentyny, napisałby więcej o reakcji duchowieństwa. W artykule mowa jest tylko o świeckich.
ponad 2 lata temu / nnn
 
Piękny krzyż chłopcy otrzymali i ponieśli ,żeby nie policja to pewnie by męczennikami zostali.Biedne kobiety ,maszerowały ku własnemu potępieniu."Biada tym przez których przychodzi zgorszenie"
ponad 2 lata temu / Marcin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "46675"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.