DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

Argentyna: agresywne feministki zaatakowały katedrę. W ruch poszły kamienie i koktajl Mołotowa

Argentyna: agresywne feministki zaatakowały katedrę. W ruch poszły kamienie i koktajl Mołotowa
Zdjęcie ilustracyjne. FOT.Wojciech Koziol/FORUM

Radykalne feministki przeprowadziły wyjątkowo agresywną i brutalną demonstrację, atakując katolicką katedrę w jednym z miast Argentyny. Domagały się legalizacji mordowania nienarodzonych dzieci.

 

Protest zorganizowany przez radykalne środowiska feministyczne w argentyńskim mieście Resistencia przerodził się w prawdziwy festiwal agresji i przemocy. W ramach lewicowej akcji doszło do publicznego obnażania się, głoszenia wulgarnych haseł i obelg pod adresem papieża. Ponadto fizyczne zaatakowano katolicką katedrę. A wszystko to w imię „prawa” do mordowania dzieci w łonach matek.

 

Do demonstracji doszło w minioną niedzielę (15 października). W mieście odbywała się duża demonstracja z okazji 32. Narodowego Spotkania Kobiet. Trasa jej przemarszu wiodła zdala od katolickich świątyń, jednak grupa około 5 tys. radykalnych feministek, nazywając swoją akcję „protestem piersi”, odłączyła się od reszty i przebiła sobie drogę pod lokalną katedrę. Tam doszło do żałosnych ekscesów, w których uczestniczyło około 50 najbardziej agresywnych aktywistek.

 

Z wypisanymi na nagich torsach wulgarnymi hasłami proaborcyjnymi i antykościelnymi aktywistki obrzuciły kościół kamieniami oraz nasączonymi czerwoną farbą tamponami i podpaskami. Jedna z kobiet rzuciła w katedrę koktajlem Mołotowa.

 

W tym czasie pozostałe feministki wyświetliły na murach katedry obraz wulgarnie przerobionej Piety Michała Anioła. Wszystkiemu towarzyszyły płomienie oraz proaborcyjne slogany. Zamieszki zakończyła dopiero interwencja wojska. Nikt nie został ranny.

 

Źródła: Katholisch.de, cruxnow.com

Pach


DATA: 2017-10-20 10:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

O tym środowisku (wojujące feministki) najlepiej świadczy świadectwo nawróconej na katolicyzm feministki. Sara Winter (obecne nazwisko) była jedną z liderek brazylijskiego femenu, organizowała ataki na katolickie świątynie (także te w Argentynie), dokonała aborcji... Kiedy po raz drugi zaszła w ciążę, zdała sobie sprawę jak wiele zła uczyniła w swoim życiu. Aktualnie jest aktywistką pro-life i publicznie piętnuje to, w czym przez lata brała czynny udział. Jej świadectwo jest porażające, ale też - po raz kolejny - pokazuje moc i wielką miłość Chrystusa do nas ludzi.
ponad 2 lata temu / sisi
 
no coz szatan dziala wie zejego czas sie konczy. Niech będzie Bóg uwielbiony!
ponad 2 lata temu / jb
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.