DZIŚ JEST:   15   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Stormer, znowu udowadniasz że piszesz do mnie to co dotyczy dokładnie Ciebie. A tym razem pojawiły się też inwektywy, co znaczy że puściły Ci nerwy. I bardzo dobrze, bo to znaczy że prawda Cię pomału zaczyna boleć. A teraz prosty dowód: umierający chirurg nie zoperuje sam siebie, więc NIE MOŻE być tą samą osobą. Ja się chętnie dokształcam, szkoda że Ty na to nie masz szans. Ale skoro mimo bólu jako masochista lubisz być kopany, to OK, dalej wystawiaj tyłek. Za to chroń głowę, bo niewiele pożytecznego Ci w niej zostało. I pamiętaj, oszczędzaj bateryjki :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
@Rozczarowany: Nie ma określenia na głupotę takiego porównania i Twoją w świetle logiki. A teraz prosty dowód: lekarz i chory to ta sama osoba (logiczne założenie - nie da się zaprzeczyć). Co wtedy geniuszu logiczny? Matka może się sama urodzić, albo embrion być swoją matką? Jeszcze raz powtarzam, dokształć się bo się kompromitujesz biedaku. I nie odpisuj żałosnych tłumaczeń bo już raz udowodniłem, że jesteś tylko niedouczonym pieniaczem. Teraz dostałeś drugi raz. Może w końcu to do Ciebie dotrze :-D
ponad 4 lata temu / Stormer
 
Stormer,jeśli dla Ciebie miłość do dziecka to jedynie kwestia biologii,to tym bardziej współczuję Ci niedojrzałości emocjonalnej.Surogatki to osoby zaślepione pieniędzmi,więc dzięki za argument,bo to jest także dobry przykład osób upośledzonych emocjonalnie :) Ale i tak czasami uczucie do dziecka u surogatek przeważa nad chęcią zysku ze sprzedaży "towaru",a wtedy zatrzymują dziecko lub procesują się o nie.Moje porównanie lekarz-chory jest adekwatne do Twojego matka-dziecko,a skoro go nie zrozumiałeś i nie dostrzegasz w nim logiki,to już wyłącznie Twój dobrze znany problem braku tejże logiki.Czyli: piszesz coś bez sensu,ja tworzę właściwą analogię,Ty się burzysz bo ta analogia wykazuje Twój bezsens,a przecież nie możesz przyznać że piszesz bez sensu,bo wtedy miałbyś dyskomfort konieczności przemyślenia całego swojego niespójnego światopoglądu.Zapisania na wykład logiki Ci nie proponuję, bo szkoda czasu, zgodnie z przysłowiem: "z g. bicza nie ukręcisz" :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
@Rozczarowany: "powszechnie uznawanych norm odczuwa miłość do dziecka" - nie ma takich powszechnych norm. Tym akurat zajmuje się biologia. I wiadomo, że nie zawsze działa. Surogatki w większości także nie mają z tym problemu. No i potwierdziłeś supremację organizmu samicy nad organizmem embrionu. Co do bezsensownego argumentu lekarz-chory, to znowu kłania się logika, o której nie masz pojęcia. Mieszasz zupełnie osobne kategorie. Zapisz się na jakiś wykład z logiki, bo się niepotrzebnie męczysz :-D
ponad 4 lata temu / Stormer
 
Stormer, najpierw żartobliwie: katolickie forum może żyć bez lewackich trolli, a lewackie trolle (co widać) nie mogą żyć bez katolickiego forum. Czyli wniosek: lewackie poglądy są mniej warte od katolickich :) Teraz trochę poważniej. Pacjent musi przejść operację, bo jak nie to umrze. Za to chirurg bez pacjenta przeżyje. Czyli chirurg jest ważniejszy niż pacjent? A więc szpitale tworzy się dla chirurgów, a nie dla pacjentów? A teraz do sedna: gdybyś w swoim pierwszym poście zamiast "matka" napisał "samica", nie czepiałbym się. Zresztą, wiele zwierząt okazuje brak troski o potomstwo. Ale mówiąc o "matce" na forum katolickim dajesz do zrozumienia że chodzi Ci o CZŁOWIEKA, który wedle powszechnie uznawanych norm odczuwa miłość do dziecka. Ja nie znam matki dla której dziecko byłoby mniej warte od niej samej. Ale jeśli Ty obracasz się w środowisku gdzie jest odwrotna relacja, to cóż, poddaję się, nie jestem w stanie Cię przekonać. Przyjmij wyrazy współczucia.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
@Rozczarowany: oczywiście. Przeanalizuj relację między organizmem nosiciela a embrionem. Ewidentny komensalizm oportunistyczny, w którym żywicielem jest matka. Skoro jest żywicielem, to czyje życie ma większą wartość? Embrionu czy nosicielki? Albo mocniej: czy nosicielka może żyć bez embrionu i vice versa?
ponad 4 lata temu / Stormer
 
Stormer, a potrafisz udzielić sensownej odpowiedzi na pytanie: DLACZEGO życie dziecka jest mniej warte od życia matki?
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
"że życie dziecka jest nic nie warte" - na pewno jest mniej warte niż życie matki i ona ma prawo o swoim życiu samodzielnie decydować.
ponad 4 lata temu / Stormer
 
"konstytucja Argentyny i prawo cywilne tego kraju potwierdzają, iż życie człowieka zaczyna się od jego poczęcia" - czyli przynajmniej tam sprawa jest postawiona jasno: dopuszczalne jest mordowanie bezbronnych, niewinnych dzieci. Zwolennicy aborcji nie będą więc bałamucić argumentem "przecież to jeszcze nie człowiek".
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.