DZIŚ JEST:   06   KWIETNIA   2020 r.

Św. Piotra z Werony
Św. Wilhelma z Eskill
 
 
 
 

Aresztowano organizatorów „protestu polskiej mniejszości” w obwodzie lwowskim

Aresztowano organizatorów „protestu polskiej mniejszości” w obwodzie lwowskim
Credit Image: © Serhii Nuzhnenko/Pacific Press via ZUMA Wire/FORUM

Ukraińska policja zatrzymała dwóch organizatorów środowej pikiety w „obronie praw polskiej mniejszości” w obwodzie lwowskim. Aresztowani są mieszkańcami Kijowa.

 

W środę demonstranci zablokowali trasę między Lwowem a prowadzącym do Polski przejściem granicznym w Rawie Ruskiej. Około 150 osób domagało się „zaprzestania ludobójstwa Polaków”.

 

Wiktor Andrejczuk, szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) obwodu lwowskiego stwierdził, że „manifestacją” sterowały rosyjskie służby specjalne. Jego słowa potwierdził, Wałerij Sereda, naczelnik policji. Obaj zaznaczyli, że wśród demonstrantów nie było Polaków. Uczestnicy to doskonale znani ukraińskiej policji narkomani oraz uczniowie lwowskich szkół, którzy zostali wynajęci przez „organizatorów polskiego protestu”.

 

Na transparentach i plakatach widniały napisy: „Stop ludobójstwu Polaków”, „Polacy chcą pokoju”, „Nie mamy żadnego konfliktu z wami”, „Precz ręce od zabytków”, „To też jest nasza ziemia”, „Polacy łączcie się” czy „Wołyń w sercach”.

 

Nagrania z „manifestacji” opublikowano na profilu społecznościowym o nazwie „Polski Lwów” (ukr. Polskyj Lwiw), założonym na kilka godzin przed rozpoczęciem blokady.

 

Według informacji podanych przez lwowski portal Zaxid.net, w jednym z samochodów przewożących uczestników akcji, policja znalazła generator elektryczny, drona i petardy. „Prowokacja miała być profesjonalnie nagrywana dla rosyjskich stacji telewizyjnych” – odkreślono.

 

Jest to kolejna tego typu akcja, jaka ma miejsce na Ukrainie w ostatnim czasie. 12 marca przeprowadzono nieudaną próbę zablokowania dojazdu do ukraińsko-polskiego przejścia granicznego Szeginie-Medyka. „Manifestujący” przyznali wówczas, że są wynajęci, aby „domagać się od rządu w Warszawie obrony praw polskiej mniejszości narodowej na Ukrainie”.

 

Ukraińskie media podkreślają, że „manifestacje Polaków” mogą być organizowane przez tych samych ludzi, którzy zaatakowali w środę konsulat RP w Łucku.

 

 

Źródło: gazetaprawna.pl, pch24.pl

TK


DATA: 2017-03-31 10:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@abc: Uświadom mi proszę, którzy to są "nasi". Patrząc na wyroki sądów i decyzje prokuratur lub zachowanie rządzących ja osobiście "naszych" nie widzę.
ponad 3 lata temu / pol
 
Zostali wynajęci? Czyli tak samo jak na słynnym "majdanie"? Poza tym - dlaczego mamy wierzyć banderowskim władzom, jakie są nasze własne ustalenia w tej sprawie?
ponad 3 lata temu / abc
 
To był protest Polaków, którzy są na Ukrainie prześladowani przez banderowskie władze tego państwa.
ponad 3 lata temu / Gość Janek
 
zachować spokój i nie dać sie sprowokować. Nikomu...
ponad 3 lata temu / katolik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.