DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Aresztowania księży i burzenie kościołów. Chińscy katolicy z „kościoła podziemnego” protestują

Aresztowania księży i burzenie kościołów. Chińscy katolicy z „kościoła podziemnego” protestują
fot.REUTERS/Claro Cortes IV/FORUM

Chińscy katolicy protestują przeciwko „nagłym zniknięciom” księży oraz domagają się powrotu do świątyń, w których służyli od lat. Zacieśnia się pętla jaką pekińskie władze zaciskają wokół katolików należących do tzw. „Kościoła podziemnego”.

 

Wierni w mieście Xuanhua w prowincji Hubei domagają się wypuszczenia na wolność księdza Paula Zhanga Guangjuna. 15 kwietnia został on siłą „zaproszony” przez chińską bezpiekę do samochodu i wywieziony w nieznanym kierunku. Ojciec Zhang jest duchownym chińskiego kościoła podziemnego. Kilka lat temu o. Zhang był dotkliwie pobity przez grupę Chińczyków domagających się zaprzestania działalności samego księdza, jak i prowadzonej przez niego wspólnoty.

 

W tym samym dniu, w identycznej sytuacji – z tym, że na drugim krańcu Państwa Środka – znalazł się inny chiński ksiądz katolicki, także duchowny tamtejszego kościoła podziemnego. Kilka dni temu kolejną ofiarą antychrześcijańskiej histerii padł ksiądz Hong Wanxi. Duchowny został najpierw brutalnie pobity, następnie wyrzucony ze swojego kościoła. Na końcu został siłą deportowany z miasta gdzie mieszkał.

 

W ubiegłym tygodniu, w prowincji Hubei doszło do ścięcia krzyży i poważnego zniszczenia jednego z kościołów. W każdym z opisanych przypadków miejscowi katolicy próbowali protestować. Coraz poważniejsze represje ze strony Pekinu powodują, że chińscy katolicy coraz bardziej stają się dziś zakładnikami strachu.

 

Źródło www.cirkev.cz
ChS


DATA: 2019-04-22 13:19
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

tam jest teraz epizentum wirusa korona
11 miesięcy temu / Joanna
 
Mieszasz. Kapitalistyczny tak, demokratyczny to już twoje dopowiedzenie. Ich sukces ekonomiczny to fakt i jest to tym bardziej zastanawiające, że dzieje się to mimo chorej ideologii państwowej. Jeśli ich cywilizacja jest tak dużo niżej od naszej niby, to dlaczego z nimi przegrywamy ekonomiczne?
ponad 1 rok temu / @Tolek
 
niech KK pokaże że potrafi u nas wyjść z kryzysu ,w takim stanie jaki jest byc może nie jest atrakcyjny dla Chińczyków i ich działania to profilaktyka w ich mniemaniu
ponad 1 rok temu / klik
 
Ktoś z nas ostro robi frajerów. A ponoć decyzja Watykanu wynikała z proroczego przeczucia, że wszystko jest na dobrej drodze, pamiętacie? Ach, no tak, to wina przecież tych radykalnych katolików, bo powinni być potulni przed władzą.
ponad 1 rok temu / O
 
"Chińscy katolicy protestują przeciwko ?nagłym zniknięciom? księży oraz domagają się powrotu do świątyń, w których służyli od lat. Zacieśnia się pętla jaką pekińskie władze zaciskają wokół katolików należących do tzw. ?Kościoła podziemnego?. No cóż, Franuś i Parolin na to pozwolili. Dali Chińczykom wolną rękę, więc efekty tego "pozwoleństwa" widać.
ponad 1 rok temu / dominik
 
to jest prowokacja usraela, żeby oczernić wspaniały kraj. Przecież Korwin i Michalkiewicz wiedzą lepiej jaki to demokratyczno kapitalistyczny kraj ocean szczęścia, dobrobytu i tolerancji religijnej.
ponad 1 rok temu / Tolek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.