DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Aresztowana, więziona, szkalowana. Mary Wagner mówi na jakim wsparciu najbardziej jej zależy

Aresztowana, więziona, szkalowana. Mary Wagner mówi na jakim wsparciu najbardziej jej zależy
Fotograf: Jakub Szymczuk/Archiwum: Gość Niedzielny

Kanadyjska obrończyni życia udzieliła wywiadu John-Henry’emu Westenowi z LiSiteNews. Początkiem stycznia okaże się, czy kanadyjski Sąd Najwyższy zajmie się prawami dzieci nienarodzonych, dlatego też Mary prosi o modlitwę wszystkich, którym bliska jest sprawa ochrony życia.

 

John-Henry Westen zauważa, prezentując swoją rozmówczyni, że Mary Wagner jest jedną ze współczesnych bohaterek ruchu obrony życia. Wkracza ona na teren ośrodków aborcyjnych, oferując kobietom siedzącym na poczekalniach róże i rozmowę, pomoc umożliwiającą odejście od planowanej aborcji. Rozmowa zaczyna się od kwestii bieżącej. Do kanadyjskiego Sądu Najwyższego trafił wniosek dotyczący Karty Praw i Wolności. Zgodnie z zawartymi w niej przepisami, prawa przysługują dziecku… dopiero po narodzinach: „Dziecko staje się osoba ludzką, w rozumieniu niniejszej Ustawy, gdy w stanie żywym całkowicie opuściło ciało swojej matki”. Obrońcy życia liczą, że Sąd Najwyższy uzna ten zapis za niesprawiedliwy, dostrzeże, że prawa przysługujące osobie ludzkiej powinny obejmować także nienarodzonych. Jak tłumaczy Mary, obecnie tak nie jest, „w sposób przeczący zdrowemu rozsądkowi i dowodom naukowym”.

 

Mamy nadzieję, że ta sytuacja zostanie ostatecznie zmieniona, że uznane zostanie prawo ochrony życia od momentu poczęcia. Jednakże, nawet jeśli Sąd nie podejmie decyzji korzystnej dla prawdy i sprawiedliwości względem naszych najmniejszych braci i sióstr, to i tak uważam, że ta sprawa sądowa jest bardzo ważna, ponieważ postawi Sąd Najwyższy przed prawdą. A jeśli Sąd wyda orzeczenie na niekorzyść, hipokryzja i wielka niesprawiedliwość staną się jasne dla wielu. Ta sprawa przyciągnie międzynarodową uwagę, wielu ludzi na całym świecie nie zdaje sobie sprawy z całkowitego lekceważenia, jakie Kanada okazuje ludzkiemu życiu od momentu poczęcia dzieci nienarodzonych – tłumaczy Mary Wagner.

 

Działalność na rzecz życia, za którą Wagner była aresztowana i skazywana na więzienie, posiada całkowicie pokojowy charakter. Polega na wchodzeniu na teren ośrodków aborcyjnych, a to jest zakazane przez prawo, które ustanawia także ochronne „strefy buforowe” przed takimi „klinikami”. Pytana o przyświecającą jej motywację Wagner stwierdziła, że każdy, kto uznaje że od samego poczęcia dziecko jest istotą ludzką, zadaje sobie pytanie o to, co może zrobić dla dzieci nienarodzonych w kraju, w którym taka działalność jest penalizowana. To pytanie, które zaczęła sobie stawiać jeszcze jako nastolatka. – Byłam pod wielkim wpływem pokojowego ruchu „Operation Rescue”, który był u swego szczytu w czasie, kiedy byłam nastolatką. Kiedy troszczymy się o dzieci poddawane aborcji, troszczymy się o tych, którzy stoją wobec bezpośredniego zagrożenia. Zawsze poruszało mnie to, gdzie i kiedy do tego dochodzi. To chyba zbyt długa historia, żeby ją tu przedstawiać. Na wiele różnych sposobów zostałam obdarowana przez Boga łaskami. Na przestrzeni czasu, wzrastając duchowo już jako młoda dorosła, uświadomiłam sobie dzięki przykładowi Matki Teresy rozróżnienie między troszczeniem się o sprawę a troszczeniem się o osobę. Ostatecznie, to Chrystus jest tą osobą, naszym bliźnim – tłumaczy Wagner. Jak w innym miejscu dodaje, tak rozumie małą drogę św. Teresy. Niekoniecznie chodzi o dokonywanie rzeczy wielkich, chodzi o dokonywanie także i tych drobnych, ale z wielką miłością wobec Boga i bliźniego. Obecnie rzeczą, której wszyscy potrzebujemy, jest współczucie, powinniśmy się go uczyć od Matki Bożej stojącej pod Krzyżem Chrystusa. Bóg wskazał Mary, że można znaleźć się w murach aborcyjnej „kliniki”, świadcząc o Bożym miłosierdziu i miłości względem człowieka, nie polegając na sobie, tylko na Bogu.

 

Odnosząc się do aresztowań, Mary zauważa, że jest to normą. Personel ośrodków natychmiast wzywa funkcjonariuszy, którzy zazwyczaj zachowują się w sposób odpowiedni, nie uciekają się do agresji. Po raz pierwszy została aresztowana już w roku 1999 wraz z przyjaciółką za to, że protestowały przed budynkiem „kliniki”. Personel przekonał policjantów, że protestując łamią prawo. – Ją aresztowali jako pierwszą. Posiadanie przy swym boku przyjaciela zawsze pomaga. Za pierwszym razem było to błogosławieństwem, miałam „partnera w zbrodni”. Później, po tym pierwszym przypadku, bycie aresztowanym stało się łatwiejsze. To trudne, bo martwisz się o matkę i jej dziecko, musisz jednak zająć się policją. Kiedy jestem już prowadzona przez policję, to jest to czas na zanurzenie się w modlitwę. Nie jest to czas stresujący– dodaje Mary. O wiele większym ciężarem jest dla niej bycie w miejscu, w którym dochodzi do mordowania nienarodzonych dzieci.

 

Następnie Mary, odpowiadając na pytanie Westena, stwierdza, że do tej pory spędziła w więzieniu niecałe sześć lat. Pierwszy raz odbywała kary mając 20-kilka lat, wówczas w trakcie trzech lat spędziła w więzieniu łącznie jakieś sześć miesięcy. Wagner przypomina w tym kontekście o Lindzie Gibbons, obrończyni życia, która spędziła w kanadyjskim więzieniu 11 lat. Dała ona Mary przykład wytrwałości w znoszeniu kar. Za co skazana została Linda Gibbons? Za… trzymanie transparentu pro-life przed ośrodkami aborcyjnymi, naruszając ich „strefy ochronne”.

 

John-Henry Westen zauważa, że Mary Wagner szczególnie interesują się Polacy i pyta o to, jaka jest tego przyczyna. – O to trzeba byłoby zapytać Polaków (uśmiech). Choć ostatnie demonstracje mogą prowadzić do innego wniosku, to Polacy bardzo dużo wycierpieli pod reżimem komunistycznym, bardzo polegali na Chrystusie i Ewangelii, co w końcu doprowadziło do obalenia tego reżimu. Myślę, że początkowo Polacy patrzyli na Kanadę jako na wzór państwa przestrzegającego praw człowieka. Jakieś pięć lat temu pojawił się artykuł o tym, jak sędzia powiedział do mnie w sali sądowej „jeśli myślisz, że możesz dalej robić to, co robisz to się mylisz. Twój Bóg też się myli”. Do tego momentu otrzymywałam regularnie pocztę, ale po tym artykule, który stał się bardzo popularny, zaczęłam otrzymywać o wiele więcej listów z Polski. Myślę, że to były kroki prowadzące do tego, że otrzymuję to wspaniałe wsparcie – podkreśliła Mary Wagner. Westen zauważył, że same słowa sędziego ujawniły o wiele więcej, niż mogłoby się wydawać. Wielu ludzi dostrzegło dzięki nim, że promocja i ochrona praktyk aborcyjnych jest rzeczą wymierzoną przeciwko Bogu i przeciwko chrześcijaństwu.

 

W jaki sposób można wesprzeć działania podejmowane przez Mary? Przede wszystkim – modlitwą. Wszystko zależy od Boga. Wagner zachęca zwłaszcza do modlitwy w intencji postępowania przed Sądem Najwyższym – aby przyniosło ono realną zmianę. Można także przekazać datki na rzecz obsługi prawnej całego procesu, wielu ludzi już tego dokonało. - Chciałabym podziękować każdemu, kto udzielił wsparcia, jeśli ktoś chciałby tego wsparcia jeszcze udzielić, to proszę wiedźcie, że jest to walka, którą warto toczyć, nawet jeśli nie zakończy się ostatecznym zwycięstwem, na które mamy nadzieję – zachęca Mary.

 

Źródło: lifesitenews.com

mat


DATA: 2020-12-03 13:47
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
21
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

twoja odpowiedz najpierw mi zaprzeczyła a potem przytaknęła :
1 miesiąc temu / cóz do Tośki
 
Ależ ta kobieta jest śliczna!Uśmiecha się całą twarzą,szczerze i uroczo,a przecież tyle wycierpiała przykrości,tyloma rozprawami sądowymi ją dręczono,tyle miesięcy siedziała w więzieniu i nic nie starło z jej twarzy tego piękna,urody kobiety prawej,czystej w swych poczynaniach,wiernej Bogu i Jego przykazaniom!Żeby choć połowa kobiet na świecie cieszyła się taką urodą i prawością,a świat byłby o wiele lepszy.A w Polsce w szczególności! @cóz A co ciebie obchodzi czy ona ma potomstwo czy nie i ile sztuk?To jest jej osobista sprawa i może dlatego tak walczy o każde nienarodzone dziecko przeznaczone do rozerwania na strzępy.Zaświeć wpierw przykładem osobistym,powołaj na świat i wychowaj te siedmioro czy ośmioro ludzi i dopiero czepiaj się tej kobiety.I jeszcze czynnie stań do obony dzieci poczętych i wyjdź na ulicę w ich interesie.
1 miesiąc temu / Tośki
 
Myślę, że jeśli rządzący będą chcieli zliberalizować prawo aborcyjne w Polsce przez zmiany w konstytucji to naszym, katolickim ale i polskim obowiązkiem będzie radykalne sprzeciwienie się temu. Może pani Wagner to miała na myśli mówiąc o naszej walce o życie.
1 miesiąc temu / magis
 
A tak, módlmy się codziennie; niech nasz Stwórca, BÓG, który miłuje życie zobaczy , że pragniemy zwycięstwa życia nad śmiercią.
1 miesiąc temu / syn
 
Znamienne słowa sędziny: Twój Bóg też się myli. I wiadomo z kim mamy do czynienia...
1 miesiąc temu / Jerzy
 
Wielka żyjąca Święta naszych czasów. Boże, dzięki Ci za takich ludzi, jak Mary. Oni są zaiste solą tej ziemi...
1 miesiąc temu / Jan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.