DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Areszt za oblanie farbą komunistycznego pomnika

Areszt za oblanie farbą komunistycznego pomnika

Na 48 godzin trafił do aresztu Piotr B. za oblanie farbą Pomnika Wdzięczności Armii Radzieckiej w Legnicy. Do zdarzenia doszło w trakcie pikiety dotyczącej usunięcia pomnika.

 

- Zatrzymania dokonano dzięki informacjom od mieszkańców miasta. Funkcjonariusze zabezpieczyli pojemniki po farbie oraz elementy odzieży zatrzymanego, między innymi buty, na których jest czerwona farba – poinformował oficer prasowy legnickiej policji, podinsp. Sławomir Masoić.

 

Według szacunków, oblanie pomnika farbą będzie kosztowało gminę więcej niż 250 zł. Mężczyzna, który zdewastował komunistyczny pomnik może zostać skazany nawet na 5 lat więzienia jeśli zostanie mu to udowodnione przed sądem.

 

 

Źródło: niezależna.pl

ged


DATA: 2013-09-16 10:48
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Powinien wjechać spychaczem w to dzieło bolszewickie. A swoją drogą ORMO doczekało się następców Hańba i zdrada (chyba że kapusie nie są Polakami lecz obywatelami RP wiecie o czym mówię ;) )
ponad 7 lat temu / Jacek
 
I dobrze zrobil. Trzeba bylo tylko poczekac i zrobic to w nocy, a rano wszyscy idac do pracy...
ponad 7 lat temu / AGD
 
Szkoda, że dzielnej policji zabrakło inwencji i energii w ustaleniu sprawców dewastacji pomnika Danuty Siedzikówny ps."INKA" Sprawa w zasadzie analogiczna, tyle że jak się okazuje pomniki najeźdźców państwo polskie chroni znacznie lepiej, niż prawdziwych bohaterów.
ponad 7 lat temu / Tie_Fighter
 
Będąc konsekwentnym, postawmy w każdym mieści pomnik Stalina i Ribbentropa ściskających sobie ręce, jako symbol przyjaźni polsko-radziecko-niemieckiej w celu obalenia faszystowskiej pseudopolski dwudziestolecia...
ponad 7 lat temu / Gabriel
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.