DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


"JEGO ZDANIEM konwencja zmierza do zniszczenia tożsamości męskiej i żeńskiej." Autor artykułu ostrożnie relacjonuje i się zastrzega: TO ON tak myśli.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
To proszę nam maluczkim dać przykład.
ponad 1 rok temu / Ja
 
Jan 10:11 Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Jan 10:12 Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza;
ponad 1 rok temu / Kostek
 
tytuł mylący. W tekście jest słuszna uwaga, że przede wszystkim hierarchowie z otwartą przyłbicą mają bronić wiary i moralności. Na tysiące hierarchów takich jest może kliku. Reszta milczy albo wspiera destrukcję
ponad 1 rok temu / Michał
 
jakieś odwrócenie ról ,pasterze mówią do owiec -paście się same
ponad 1 rok temu / chichot
 
Bardzo ładnie,ale czyż wiernych nie nazywa się owczarnią a kapłanów pasterzami tejże?Czyli są przewodnikami,kierownikami,szefami,zwierzchnikami.Dlatego też należy wskazywać wiernym drogę,dawać przykład bezkompromisowego trwania przy chrześcijańskich zasadach.Mężów stanu potrzeba,a nie zwykłych skołowanych i zagubionych wiernych,którzy dziś mają wątpliwości czy dobrze postępują,bo to czego się do niedawna trzymali jest deprecjonowane.Ci mężowie winni pokazać drogę,wskazać kierunek.Brakuje nam kogoś takiego jak kard.Wyszyński czy August Hlond.Dziś taka jakaś niemrawość ogarnęła bez mała wszystkich.Kiedy obudzi się w nich mrawość,kiedy zaczną walczyć ze złem,nazywać je po imieniu i prowadzić owczarnie ku zwycięstwu?I na koniec-do czego to doszło,że biskupi zaczynają nawoływać do prawnej ochrony rodzin,że dewiacje mają mieć prawa,a rodziny-podstawa społeczeństw od zarania dziejów-muszą mieć ochronę zapisaną w prawach?Świat się kończy!
ponad 1 rok temu / rgt
 
Zdanie Pisma,, Ustanowie cię swiatloscią dla pogan, aby moje zbawienie dotarło aż do krańców ziemi. odnosi się do każdego z nas Musimy wierzyć że nasza praca, nasz zawód pozostają także ważnym świadectwem świętości i powołania. Być może jest ono nieraz skuteczniejsze gdyż świeccy mogą dotrzeć tam gdzie kapľan dotrzeć nie może.Przez Serce Maryi do Serca Jezusowego. ???? ???? ????
ponad 1 rok temu / Urszula
 
Hierarchowie nie "także" a przede wszystkim powinni strzec nienaruszalności depozytu wiary, z przyczyn oczywistych.
ponad 1 rok temu / Ante Portas
 
Świeccy niewiele zrobią bez pomocy, życzliwości, albo nawet "nie przeszkadzania" hierarchii. Pamiętam jeszcze Listy Pasterskie Prymasa Wyszyńskiego pod kon. lat 70 , które były odważne na tamte czasy, jasne w odbiorze. A teraz : List Pasterski przepraszający Sekielskiego... Gdzie gromy potępienia LGBT-sodomitów.
ponad 1 rok temu / Mirrro
 
c.d. Odpowiedział, że Kościół kiedyś dopuści takie osoby do Komunii św. Zamarłam. Dopytuję. Odpowiedział ale tylko mi, po cichu ,że stanie się to, gdy ustaną przeszkody. Czyli, jeśli nie będzie przeszkody w zawarciu związku sakramentalnego. Nie mógł powiedzieć tego głośno? Moja rozmówczyni wyszła zadowolona, a ja po raz kolejny zostałam sama ,,na placu boju".
ponad 1 rok temu / Maria
 
Tak, świeccy - na mocy chrztu i bierzmowania - są zobowiązani do bronienia wiary z otwartą przyłbicą. Jaka szkoda tylko, że duchowni chowają głowy w piasek. Dla popularności? Dla nie stracenia wiernych? Miałam ostatnio taką sytuację zresztą nie pierwszą. Pani lamentowała, że żyjąc w związku niesakramentalnym nie może przyjmować Komunii św.,a tak kocha Boga. Kościół jest be i na pewno doczeka się, że papież Franciszek to zmieni. I w ogóle dlaczego ma słuchać księży, skoro są takimi strasznymi grzesznikami, bo mają kobiety , itp., itd. Wyjaśniłam, że za swoje grzechy każdy osobiście odpowie przed Bogiem, a to, że ktoś np. kradnie, nie oznacza, że i ja mam kraść. I Kościół nie będzie poprawiać tego, co Pan Bóg nazwał grzechem. Chcąc dopuszczać żyjących w związkach niesakramentalnych do Komunii św., trzeba by znieść również 6 i 9 przykazanie Dekalogu, a Boga się nie poprawia. Zostałam zakrzyczana. Na to wszedł ksiądz, chciałam, by się odniósł do problemu.
ponad 1 rok temu / Maria
 
"świeccy są wezwani do obrony chrześcijańskich zasad" - w życiu prywatnym. W życiu publiczznym to tego celu wezwana jest Hierarchia Naszej Świętej Matki Kościoła.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Walka świeckich nie może zastąpić obojętności hierarchów. Jej obojętność oznacza sprzyjanie złu, i tak też robi Franciszek.
ponad 1 rok temu / Jacek
 
Niestety nasi godni hierarchowie odeszli do Pana. nie ma Prymasa Wyszyńskiego, kardynała Macharskiego i nie ma Karola Wojtyły. Reszta to woli niemiecką wersję "katolicyzmu" W Polsce wiary bronią głównie świeccy i niezbyt liczni odważni kapłani, których siłą uciszają hierarchowie, którzy zaprzedali swą duszę.
ponad 1 rok temu / banita
 
Biskup ma rację.. dlatego trzeba bronić księdza Kneblewskiego ..........
ponad 1 rok temu / Darius
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.