DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Arcybiskup Zbigniew Stankiewicz: świeccy są wezwani do obrony chrześcijańskich zasad

Arcybiskup Zbigniew Stankiewicz: świeccy są wezwani do obrony chrześcijańskich zasad
fot. You Tube / Objektiiv

Arcybiskup Zbigniew Stankiewicz w wywiadzie z estońskim konserwatywnym portalem Objektiiv podkreślił konieczność stanowczej obrony chrześcijańskich zasad przez Kościół. Sprzeciwił się nadawaniu homoseksualistom przywilejów. Podkreślił także powołanie świeckich do obrony chrześcijańskich zasad.

 

Hierarcha odniósł się do kwestii Konwencji Stambulskiej. Podkreślił, że mimo pięknej nazwy jej cele są trudne do zaakceptowania. Jego zdaniem konwencja zmierza do zniszczenia tożsamości męskiej i żeńskiej. W praktyce prowadzi to do przekonania, jakoby to mężczyźni stanowili główne źródło przemocy. Arcybiskup wyraził ubolewanie, że konwencja nie mówi o alkoholizmie i uzależnieniu od gier komputerowych. Tymczasem to one prowadzą do wielu rzeczywistych przypadków przemocy.

 

Arcybiskup Stankiewicz zauważył, że niezbędna jest obrona wiary z otwartą przyłbicą – także przez najwyższych hierarchów. Ich obowiązkiem jest obrona wiary i moralności – podkreślił arcybiskup. Zauważył, że w czasach sowieckich wiara wprawdzie nie była zakazana, jednak jej manifestowanie już tak. Podobne tendencje występują jego zdaniem współcześnie na zachodzie.

 

Hierarcha podkreślił również, że prawo ma bardzo istotny wymiar moralny. – Kościół nie używa przemocy ani siły. Naszym obowiązkiem jest głoszenie prawdy, proklamowanie prawdy – stwierdził. - Obowiązkiem przywódców kościelnych jest obrona wiary i moralności – podkreślił arcybiskup. Zauważył, że w czasach sowieckich wiara wprawdzie nie była zakazana, jednak jej manifestowanie już tak. Podobne tendencje występują jego zdaniem na dzisiejszym zachodzie.

 

Duchowny skrytykował także dążenie do traktowania homoseksualistów jako modelowego przykładu. Podkreślił, że sztuczne metody poczęcia sprzeciwiają się ludzkiej godności. Dodał, że Kościół nie popiera specjalnych przywilejów dla homoseksualistów. Podkreślił, że niezbędna jest prawna ochrona rodziny.

 

Hierarcha zauważył również, że świeccy katolicy są wezwani do obrony chrześcijańskich zasad w życiu politycznym, kulturze, dziennikarstwie. Sprzeciwił się rozdziałowi religii od życia codziennego.

 

Źródło: Objektiiv

mjend

 

ZOBACZ TAKŻE:

 


DATA: 2019-06-28 14:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"JEGO ZDANIEM konwencja zmierza do zniszczenia tożsamości męskiej i żeńskiej." Autor artykułu ostrożnie relacjonuje i się zastrzega: TO ON tak myśli.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
To proszę nam maluczkim dać przykład.
ponad 1 rok temu / Ja
 
Jan 10:11 Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Jan 10:12 Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza;
ponad 1 rok temu / Kostek
 
tytuł mylący. W tekście jest słuszna uwaga, że przede wszystkim hierarchowie z otwartą przyłbicą mają bronić wiary i moralności. Na tysiące hierarchów takich jest może kliku. Reszta milczy albo wspiera destrukcję
ponad 1 rok temu / Michał
 
jakieś odwrócenie ról ,pasterze mówią do owiec -paście się same
ponad 1 rok temu / chichot
 
Bardzo ładnie,ale czyż wiernych nie nazywa się owczarnią a kapłanów pasterzami tejże?Czyli są przewodnikami,kierownikami,szefami,zwierzchnikami.Dlatego też należy wskazywać wiernym drogę,dawać przykład bezkompromisowego trwania przy chrześcijańskich zasadach.Mężów stanu potrzeba,a nie zwykłych skołowanych i zagubionych wiernych,którzy dziś mają wątpliwości czy dobrze postępują,bo to czego się do niedawna trzymali jest deprecjonowane.Ci mężowie winni pokazać drogę,wskazać kierunek.Brakuje nam kogoś takiego jak kard.Wyszyński czy August Hlond.Dziś taka jakaś niemrawość ogarnęła bez mała wszystkich.Kiedy obudzi się w nich mrawość,kiedy zaczną walczyć ze złem,nazywać je po imieniu i prowadzić owczarnie ku zwycięstwu?I na koniec-do czego to doszło,że biskupi zaczynają nawoływać do prawnej ochrony rodzin,że dewiacje mają mieć prawa,a rodziny-podstawa społeczeństw od zarania dziejów-muszą mieć ochronę zapisaną w prawach?Świat się kończy!
ponad 1 rok temu / rgt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.