DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

Arcybiskup Zbigniew Stankiewicz: obrona życia to obowiązek Kościoła

Arcybiskup Zbigniew Stankiewicz: obrona życia to obowiązek Kościoła
Fot. ryga.msz.gov.pl

Metropolita ryski, arcybiskup Zbigniew Stankiewicz w rozmowie z polską rozgłośnią przyznał, że jego matka namawiana była przez lekarkę do tak zwanej aborcji. Hierarcha przypomniał, że obrona osób bezbronnych, w tym nienarodzonych, jest obowiązkiem Kościoła, także osób duchownych.


 

Ksiądz arcybiskup wypowiedział się dla radomskiej sekcji Radia Plus. Wskazał na wagę grzechu zabijania najsłabszych, bezbronnych osób oraz na rolę, jaka w sferze troski o nich przypada katolikom.


– Obowiązkiem Kościoła jest obrona ludzkiego życia. Wołamy o pomstę do nieba, jeżeli dopuszczamy do zabójstwa tych, którzy nie mogą się bronić. Współczesna cywilizacja jest skupiona na prawach człowieka, ale są to prawa tylko dla najsilniejszych. Moim obowiązkiem jest uwrażliwienie ludzkich sumień na ten problem. Mówi się o prawie kobiety do własnego brzucha ignorując jednocześnie nienarodzonego, który ma swoje prawa, który nie może się obronić – mówił metropolita.


Ordynariusz Rygi zdobył się na osobiste wyznanie. Jak powiedział, gdyby jego matka posłuchała „rady” udzielonej przez osobę powołana do troski o ludzkie zdrowie i życie, sam nie miałby szansy przyjścia na świat.


– Kiedy zaszła w kolejną ciążę, lekarka zaleciła jej aborcję ze względów zdrowotnych. Wybrała jednak moje życie – powiedział ksiądz arcybiskup Stankiewicz.

 


Źródło: KAI

RoM

 
DATA: 2017-09-11 18:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ hańba dla człowieka który dla władzy głosuje przeciw życiu nienarodzonych, niewinnych ludzi. Staje na równi z Caligulą, Stalinem, Hitlerem. Realizuje dzieło szatana. Gdybyśmy w Polsce mielu Pasterzy, odmówiliby takim ludziom dostępu do Sakramentów Św. Nie wycieraj sobie gardła atskami na po, nowoczesną
9 miesięcy temu / daffy
 
Obowiązek Kościoła - ale nie o. Gużyńskiego.
9 miesięcy temu / Piotr
 
i Tradycji tez;)
9 miesięcy temu / robespier
 
Dziwne dlaczego wciąż pokazuje się nam kolejnych (nawet zagranicznych) Biskupów wzywających odważnie do obrony życia (co jest oczywiste) a nie obrony wiary katolickiej przed protestantyzacją ,islamizacją(łącznie terroryzmem), judaizacją . A może chodzi raczej o otwarcie kolejnego pola (frontu) walki dla PiS , aby go "wykrwawić" i odsunąć od władzy i udowodnić , że się tylko umizguje do Kościoła. Przecież D.Tusk i jego trzódka też odbyli rekolekcje w Łagiewnikach i są "za" a nawet "przeciw" życiu i wiedzą jak "kopnąć" PiS.
9 miesięcy temu / iskierka
 
Czekamy na podobny głos polskich biskupów
9 miesięcy temu / Iwo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.