DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


O tak, zmiłuj się nad nami, Panie. Mam wrażenie, że wszyscy zachowali rozum, żeby ogłupić katolików i Polaków.
ponad 1 rok temu / panda
 
A kim jest samozwanczy internetowy "ekspert" Beatka : No wlasnie sek w tym ze czytala i w piekny sposob wypunktowala herezje zestawiajac je z oficjalnym nauczaniem Kosciola. Przyznam, ze pomimo podobieństwa z przekazem ewangelicznym w wielu miejscach, byly tez fragmenty niepokojace, zeby wrecz nie rzec obrzydliwe. Wystarczy, ze w jednym miejscu jest niezgodność z biblia/nauczaniem Kościoła aby owo "objawienie" odrzucic.
ponad 1 rok temu / Anonim
 
@Beata, co się tak Pani piekli? Nieposłuszeństwo wobec urzędu nauczycielskiego KK widzę, bo Kościół jasno potępił "dzieła" valtorty. Uderz w stół a nożyce się odezwa.
ponad 1 rok temu / Gość
 
@Gość - A kim jest siostra Bruna? Chodzą słuchy, ze Valtorty nie czytała. Proszę przeczytać samemu te 16 tomów i porównać z Ewangelią, czy są jakieś sprzeczności. A jeśli się Panu nie chce czytać, to proszę przeczytać recenzje osób obeznanych z teologią i nie mącić niepotrzebnie.
ponad 1 rok temu / Beata
 
@Tom, valtorty lepiej wcale nie czytać, posłuchaj sobie nagrania siostry Bruny na jej temat.
ponad 1 rok temu / Gość
 
@Paweł - Opowiadasz bzdury i słabo znasz NT. Wszystkiemu, co napisałeś, przeczą chociażby dwa listy - 2Tes i 2P. No słowa Jezusa - ?bramy piekielne go nie przemogą?. Reszta do samodzielnej lektury.
ponad 1 rok temu / Dante
 
Przytoczę myśl z Mari Valtorty ,,POEMAT..,, lepszy jest KOŚCIÓŁ mniejszy ,ale wierny Chrystusowi ,niż liczny lecz już nie CHRYSTUSOWY.
ponad 1 rok temu / TOM
 
najkrócej i najtrafniej
ponad 1 rok temu / do r
 
Szkoda, że abp Vigano nie praktykował podobnych wystąpień podczas swojej długoletniej kariery w Watykanie.
ponad 1 rok temu / Romeus
 
Nastały ciężkie czasy w których wielu upadnie ale ci co przetrwają zostaną wyniesieni przez Boga dla Jego większej chwały.
ponad 1 rok temu / Grzegorz
 
W 1900 r. W. Soloviov wydał książkę " Krotka opowieść o Antychryscie". On juz to przewidział 120 lat temu!
ponad 1 rok temu / Krzysztof
 
Paweł- co po ludziach jak Mistyczne Ciało Chrystusa- Jego Kościół miałby nie przetrwać??? Coś bredzisz defetystycznie i siejesz zwatpienie a to już złym duchem śmierdzi
ponad 1 rok temu / Życzliwy
 
@Paweł, zwolennik sola scriptura? A wie pan że sola scriptura jest niebiblijna? A wie pan że instytucja jest potrzebna? Niech pan zejdzie na ziemię...
ponad 1 rok temu / Gość
 
@Paweł Kościół Katolicki jest zbudowany na Tradycji, której elementem jest Pismo św. Samo Pismo nie wystarcza, Apostołowie spisali tylko część z tego, co widzieli i słyszeli, resztę przekazywali ustnie. Potem było to spisywane i doprecyzowane przez Kościół, któremu właśnie po to Pan Jezus udzielił Ducha Św. - by Ten przypomniał i nauczył uczniów wszystkiego. Kto odrzuca Tradycję, odrzuca wiarę, odrzuca Pana Boga.
ponad 1 rok temu / asosin
 
...i Kościół Katolicki nie przetrwa. Ale dzięki takim artykułom być może da się uratować choćby i kilu ludzi przez wiecznym potępieniem. Tylko, że artykuł powinien zawierać jeszcze przepis, co w taki razie zwykli zrobić. Otóż samodzielnie czytać Biblię, przyznać przed Bogiem, że jest się grzesznikiem, nawiązać bezpośrednią relację z Jezusem, tak żeby On stał się jedynym zbawczym autorytetem i zamieszkał w sercu. Proszę o przeczytanie Listu do Galacjan, Rzymian, Efezjan, Hebrajczyków a potem resztę ksiąg Nowego Testamentu.
ponad 1 rok temu / Paweł
 
Bardzo dobry artykuł. Dwie moje małe uwagi. 1. "Mistyczna Oblubienica Chrystusa..." żadna mistyczna, po prostu Oblubienica. Kobieta w Biblii jest symbolem ludu Bożego, kiedyś był to Izrael, dziś są to chrześcijanie. Oblubienica symbolizuje wiernych Bogu chrześcijan, natomiast Nierządnica - tych niewiernych. Tego typu słowa jak "mistycyzm" nie powinno się używać, bo zniekształca to rozumowanie na czym polega chrześcijaństwo, które jest faktem naukowym, historycznym i empirycznie udowodnionym. 2. ?dziś bardziej niż kiedykolwiek wcześniej Kościół potrzebuje silnych i spójnych doktryn" - zgadzam się. Wystarczy odrzucić całą biurokrację niezgodną z Biblią oraz dopisaną do Niej i Kościół Katolicki będzie miał takie silne i spójne doktryny, że rzeczywiście bramy piekielne go nie przemogą. Jak na razie to przemogły go wzdłuż i wszerz. Ale wiemy, że tak się nie stanie, ponieważ proroctwo o Nierządnicy z 17. rozdziału Apokalipsy św. Jana musi się wypełnić....
ponad 1 rok temu / Paweł
 
Brawo za mowę bez ogródek i odwołanie się wprost do źródła problemu, czyli Soboru Watykańskiego II! Kardynałowie Burke, Sarah, Muller powinni uczyć się od abp Vigano i bp Schneidera uczciwego podejścia w tej kwestii.
ponad 1 rok temu / M.
 
W Wieczerniku jerozolimskim można zobaczyć DRZEWKO oliwne, wykonane z brązu, dar Jana Pawła II, pozostawiony podczas pielgrzymki do Ziemi Świętej w 2000 roku. Ma symbolizować nieustanną modlitwę o pokój i braterskie współżycie między członkami różnych religii uznających, że wywodzą się od Abrahama.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
A pod latarnią oczywiście najciemniej.
ponad 1 rok temu / r
 
Ekscelencja krytycznie odnosi się do treści dokumentów SW2 i ich owoców. Dzięki Panu Bogu! A polscy duchowni? A Szanowni Redaktorzy?
ponad 1 rok temu / Sal
 
Bronią byli i z Ulpiany. A głos czynnych biskupów Europy?
ponad 1 rok temu / czloax
 
II List Jana,"9 Każdy,kto wychodzi poza naukę Chrystusa a nie trwa w niej, ten nie ma Boga: kto zaś trwa w tej nauce, ten ma i Ojca, i Syna. 10.Jeśli ktoś przychodzi do was, a takiej nauki z sobą nie przynosi, to nie przyjmujcie go w swoim domu, a nawet go nie pozdrawiajcie. 11.Kto bowiem takiego pozdrawia, staje się uczestnikiem jego złych czynów.".....I tego należy się trzymać, a nie gadać o doktrynach, ekumenizmach, synodach, braterstwach i innych
ponad 1 rok temu / oj tam
 
Dobrze że są takie głosy ale obstawiam że projekt będzie kontynuowany a Vigano nazwany fudamentalista i oszołomem. Tylko ja nie wiem dlaczedo Chrystus opowiadał o tych domach na piasku i skale. Toć maja one fundamenty. To nie namioty. Teraz z koscioła - Domu Bożego robią przyczepę kempingową - będą ją przestawiać aż zaparkuja w Sodomie.
ponad 1 rok temu / Jot
 
Podobno na betonie kwiaty nie rosną . . . ale ileż to już widziałem przykładów, na siłę życia tworzącą szczeliny i pęknięcia w najgrubszym betonie! Tak i z betonem: zdrad, krzywoprzysięstw, kłamstw, manipulacji, oszczerstw, podstępów i przebiegłości w każdym głoszonym słowie, SIŁA ŻYCIA SŁOWA BOŻEGO skruszy je jak skorupki jajek . . .
ponad 1 rok temu / AndrzejBR
 
Najbardziej niepokojący jest w tym synkretyzmie ten CZWARTY budynek tzw BRATERSTWA tzw wspólnoty, bo dzisiaj już się niemal zakorzeniło heretyckie powiedzenie, że wspólnota zbawia, idąc dalej SYNAGOGA, a nie Chrystus, a ja od siebie dodam, że pewnie będzie on obrazował WŁADZE ZIEMI nad Niebem...
ponad 1 rok temu / axe
 
Dialog międzyreligijny zrodził się na soborze watykańskim II. Nie ma innej rady, jak odrzucić połowę dokumentów tego soboru, albo nawet anulować cały sobór i wszystko co powstało po soborze. W przeciwnym wypadku będziemy pogrążać się w coraz większym kryzysie, zamęcie i nigdy nie wrócimy do prawdziwej nauki Ewangelii.
ponad 1 rok temu / tradycja
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.