DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Arcybiskup Vigano dramatycznie przestrzega przed pogaństwem zagrażającym Kościołowi

Arcybiskup Vigano dramatycznie przestrzega przed pogaństwem zagrażającym Kościołowi
Fot. Reuters / Forum

Zgodnie z tradycją Kościoła, świątynia Santa Maria in Traspontina oraz Bazylika Świętego Piotra muszą zostać konsekrowane w związku z przerażającymi bałwochwalczymi profanacjami, które zostały w nich dokonane – powiedział w wywiadzie dla Life Site News arcybiskup Carlo Maria Vigano, dawny nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych.

 

- Obrzydliwość bałwochwalczych obrzędów weszła do świątyni Bożej i dała początek nowej formie apostazji, której nasiona, aktywne od dłuższego czasu, wzrastają z nową energią i skutecznością – tak hierarcha wyraził się o zdumiewających wydarzeniach, które miały miejsce w trakcie synodu amazońskiego: hołdach dla pogańskich bóstw w ogrodach watykańskich, a przede wszystkim wniesieniu figur bożków oraz innych elementów pogańskich kultów do rzymskich świątyń.

 

Ksiądz arcybiskup wskazał, że „proces wewnętrznej mutacji wiary, obecny w Kościele katolickim od kilku dziesięcioleci, doczekał się wraz z tym synodem dramatycznego przyspieszenia w stronę ustanowienia nowego wyznania, streszczającego się w nowym rodzaju kultu. W imię inkulturacji pogańskie żywioły atakują Boży kult, aby przekształcić go w kult bałwochwalczy”.

 

Hierarcha nie ma wątpliwości, że wierni duchowni i świeccy „nie mogą obojętnie przyglądać się przejawom bałwochwalstwa, którego byliśmy świadkami”. Wzywa wszystkich katolików do modlitwy, zadośćuczynienia i pokuty, postu, małych ofiar, a przede wszystkim cichej, długotrwałej adoracji przed Najświętszym Sakramentem.

 

Według arcybiskupa Viganò, zasadniczym celem przyjętego na synodzie „paradygmatu amazońskiego” jest transformacja Kościoła, który miałby zostać dostosowany do programu globalistycznego.

 

Wiele gorzkich i mocnych słów zawartych w wywiadzie dotyczy osobiście papieża Franciszka. Arcybiskup Vigano wypomina mu między innymi podpisanie „heretyckiej deklaracji” z Abu Zabi (mówiącej jakoby wielość religii była „wolą Bożą”) i nakaz propagowania jej na pontyfikalnych uniwersytetach. Wstrząsająco brzmi również zarzut zdesakralizowania Bazyliki Świętego Piotra poprzez umieszczenie na ołtarzu, przy okazji Mszy zamykającej synod, rośliny związanej ściśle z kultem bóstwa Pachamama.

 

- Zgodnie z tradycją Kościoła, świątynia Santa Maria in Traspontina oraz Bazylika Świętego Piotra muszą zostać konsekrowane w związku z przerażającymi bałwochwalczymi profanacjami, które zostały w nich dokonane – stwierdził arcybiskup Vigano.

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2019-11-07 15:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
29
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oddawanie matce "Ziemi" krwawej ofiary to absurd, absurdystan do potęgi N-tej. Jak może Chrześcijanin tak zatracić swoją wiarę by pisać takie komentarze i głupoty jak zwykły tuman i poganin? Czy nie wiecie, ze do ojców naszych przemawiał Bóg wiekami poprzez proroków i świętych? I każda wiara pochodzi od Boga, tak jak pragnienie ludzkie Jego poznania. Trzeba było tysięcy lat, by Bóg ulitował się nad tą nędzą i posłał swojego Syna....Dzisiaj nikt nie może już się wyprzeć że nie zna Boga!!! Objawiny i Poznany, widzialny, "bo kto Mnie poznał, poznał i Ojca".....Now Age to froga do pogaństwa anie do Boga. Zamieńmy się w synów Lota i nie odwracajmy już głów naszych.
6 miesięcy temu / Polonus
 
Skrajnie prawicowo-konserwatywny tekst. Zabrońcie poganom i grzesznikom wchodzić do świątyń bo trzeba je będzie konsekrować. Takie świątynie Pan w trzy dni burzy i odbudowuje etc.
6 miesięcy temu / TomikT
 
Pychamama.Jakby ludzie w swojej pysze sądzili że uratuja świat jak się zwrócą do matki ziemi. Wiadomo że te wierzenia wszędzie są podobne więc jest duża szansa zjednoczenia w jednym celu ale małe szanse na odwrócenie się od tych wierzeń.
6 miesięcy temu / pp
 
Ohyda spustoszenia!!!w 1 Ksiedze Machabejskiej pisze,ze ohyda spustoszenia to wniesienie posagu Zeusa do swiatyni!!!a co robi papiez,kardynalowie i biskupi? wnosza Pacha mame do swiatyni!!!Kto ma uszy niech slucha..
6 miesięcy temu / artiols
 
"Zobaczyłem też drugą bestię wychodzącą z ziemi. Miała dwa rogi jak Baranek, ale mówiła jak smok" Ap.13,11
6 miesięcy temu / Papaj
 
Nowy zapał, nowy duch, nowy kościół.
6 miesięcy temu / bl
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.