DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Arcybiskup Vigano dramatycznie przestrzega przed pogaństwem zagrażającym Kościołowi

Arcybiskup Vigano dramatycznie przestrzega przed pogaństwem zagrażającym Kościołowi
Fot. Reuters / Forum

Zgodnie z tradycją Kościoła, świątynia Santa Maria in Traspontina oraz Bazylika Świętego Piotra muszą zostać konsekrowane w związku z przerażającymi bałwochwalczymi profanacjami, które zostały w nich dokonane – powiedział w wywiadzie dla Life Site News arcybiskup Carlo Maria Vigano, dawny nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych.

 

- Obrzydliwość bałwochwalczych obrzędów weszła do świątyni Bożej i dała początek nowej formie apostazji, której nasiona, aktywne od dłuższego czasu, wzrastają z nową energią i skutecznością – tak hierarcha wyraził się o zdumiewających wydarzeniach, które miały miejsce w trakcie synodu amazońskiego: hołdach dla pogańskich bóstw w ogrodach watykańskich, a przede wszystkim wniesieniu figur bożków oraz innych elementów pogańskich kultów do rzymskich świątyń.

 

Ksiądz arcybiskup wskazał, że „proces wewnętrznej mutacji wiary, obecny w Kościele katolickim od kilku dziesięcioleci, doczekał się wraz z tym synodem dramatycznego przyspieszenia w stronę ustanowienia nowego wyznania, streszczającego się w nowym rodzaju kultu. W imię inkulturacji pogańskie żywioły atakują Boży kult, aby przekształcić go w kult bałwochwalczy”.

 

Hierarcha nie ma wątpliwości, że wierni duchowni i świeccy „nie mogą obojętnie przyglądać się przejawom bałwochwalstwa, którego byliśmy świadkami”. Wzywa wszystkich katolików do modlitwy, zadośćuczynienia i pokuty, postu, małych ofiar, a przede wszystkim cichej, długotrwałej adoracji przed Najświętszym Sakramentem.

 

Według arcybiskupa Viganò, zasadniczym celem przyjętego na synodzie „paradygmatu amazońskiego” jest transformacja Kościoła, który miałby zostać dostosowany do programu globalistycznego.

 

Wiele gorzkich i mocnych słów zawartych w wywiadzie dotyczy osobiście papieża Franciszka. Arcybiskup Vigano wypomina mu między innymi podpisanie „heretyckiej deklaracji” z Abu Zabi (mówiącej jakoby wielość religii była „wolą Bożą”) i nakaz propagowania jej na pontyfikalnych uniwersytetach. Wstrząsająco brzmi również zarzut zdesakralizowania Bazyliki Świętego Piotra poprzez umieszczenie na ołtarzu, przy okazji Mszy zamykającej synod, rośliny związanej ściśle z kultem bóstwa Pachamama.

 

- Zgodnie z tradycją Kościoła, świątynia Santa Maria in Traspontina oraz Bazylika Świętego Piotra muszą zostać konsekrowane w związku z przerażającymi bałwochwalczymi profanacjami, które zostały w nich dokonane – stwierdził arcybiskup Vigano.

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2019-11-07 15:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
29
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oddawanie matce "Ziemi" krwawej ofiary to absurd, absurdystan do potęgi N-tej. Jak może Chrześcijanin tak zatracić swoją wiarę by pisać takie komentarze i głupoty jak zwykły tuman i poganin? Czy nie wiecie, ze do ojców naszych przemawiał Bóg wiekami poprzez proroków i świętych? I każda wiara pochodzi od Boga, tak jak pragnienie ludzkie Jego poznania. Trzeba było tysięcy lat, by Bóg ulitował się nad tą nędzą i posłał swojego Syna....Dzisiaj nikt nie może już się wyprzeć że nie zna Boga!!! Objawiny i Poznany, widzialny, "bo kto Mnie poznał, poznał i Ojca".....Now Age to froga do pogaństwa anie do Boga. Zamieńmy się w synów Lota i nie odwracajmy już głów naszych.
ponad 1 rok temu / Polonus
 
Skrajnie prawicowo-konserwatywny tekst. Zabrońcie poganom i grzesznikom wchodzić do świątyń bo trzeba je będzie konsekrować. Takie świątynie Pan w trzy dni burzy i odbudowuje etc.
ponad 1 rok temu / TomikT
 
Pychamama.Jakby ludzie w swojej pysze sądzili że uratuja świat jak się zwrócą do matki ziemi. Wiadomo że te wierzenia wszędzie są podobne więc jest duża szansa zjednoczenia w jednym celu ale małe szanse na odwrócenie się od tych wierzeń.
ponad 1 rok temu / pp
 
Ohyda spustoszenia!!!w 1 Ksiedze Machabejskiej pisze,ze ohyda spustoszenia to wniesienie posagu Zeusa do swiatyni!!!a co robi papiez,kardynalowie i biskupi? wnosza Pacha mame do swiatyni!!!Kto ma uszy niech slucha..
ponad 1 rok temu / artiols
 
"Zobaczyłem też drugą bestię wychodzącą z ziemi. Miała dwa rogi jak Baranek, ale mówiła jak smok" Ap.13,11
ponad 1 rok temu / Papaj
 
Nowy zapał, nowy duch, nowy kościół.
ponad 1 rok temu / bl
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.