DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2020 r.

III Niedziela Zwykła
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Arcybiskup San Francisco: dokument abpa Vigano należy traktować poważnie

Arcybiskup San Francisco: dokument abpa Vigano należy traktować poważnie
fot. YouTube

Arcybiskup San Francisco Salvatore J. Cordileone w opublikowanym w środę oświadczeniu w sprawie dokumentu arcybiskupa Vigano o nadużyciach w Kościele przestrzegł przed jego bagatelizowaniem. Podkreślił też swą dobrą opinię o autorze „Świadectwa”.

 

Arcybiskup Cordileone podkreśla, że dobrze poznał arcybiskupa Vigano podczas jego służby w nuncjaturze apostolskiej w Stanach Zjednoczonych. Dodał, że jest to człowiek służący bezinteresownie, gotów do osobistych poświęceń i niedbających o własną „karierę”. Podkreślił, że to wszystko przemawia na jego korzyść.

 

Arcybiskup San Francisco stwierdził, że nie ma „uprzywilejowanej” wiedzy o sytuacji kardynała McCaricka. Jednak z „informacji, jakie posiadam o bardzo nielicznych innych twierdzeniach arcybiskupa Vigano, mogę potwierdzić, że są prawdziwe”.

 

Podkreślił, że w związku z tym „Świadectwo należy traktować poważnie”, a odrzucanie dokumentu z góry stanowiłoby utrwalanie kultury przemilczenia.

 

„Wierzę, że Bóg rozpoczął bolesny proces oczyszczenia Kościoła, jednak aby on zadziałał, musimy współpracować. Bóg zawsze powoływał wielkich świętych w podobnych czasach zamieszania w Kościele. Wzywam wszystkich do poświęcenia się modlitwie, pokucie, i adoracji Najświętszego Sakramentu tak, aby Bóg mógł nas pobłogosławić Swą łaską”.

 

„Niech Bóg da nam i wszystkim łaskę stania się sprawcami zmiany i oczyszczenia, do jakich nas powołuje w tym czasie” – zakończył dokument arcybiskup Salvatore J. Cordileone.

 

Źródło: sfarchdiocese.org

 

mjend


DATA: 2018-08-30 12:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Drodzy Bracia ! działać jak najszybciej i usuwać tak wielkie zło czyniących każego kapłana, biskupa bo Kościół cierpi a młodzi ulegają zgorszeniu.To prośba do prawych Biskupów . Nie można latami prowadzić śledztw .Działać już i nie ukrywać.Jeżeli mamy Boga w sercu to działajmy.Przecież to nie tylko w Stanach a u nas w Europie ? nie jest lepiej.
ponad 1 rok temu / Milena
 
Cyt. "Wzywam wszystkich do poświęcenia się modlitwie, pokucie, i adoracji Najświętszego Sakramentu tak, aby Bóg mógł nas pobłogosławić Swą łaską". Przy okazji warto natychmiast skonczyc z przyjmowanie Komunii Swietej na reke,keyboardami gitarkami i reszta kiczplanu o siedzenie w lawkach jak w knajpie juz nie wspomne i zaczac oddawac chwale i najwyzszy szacunek z bojaznia Boza Panu Jezusowi Chrystusowi obecnemu rzeczywiscie i substancjonalnie w Przenajswietszym Sakramencie.Od uzmyslowienia sobie slowa Przenajswietrzy! ktore obowiazuje i zobowiazuje mozna zaczac myslec.
ponad 1 rok temu / Nick
 
>JEZUICI WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ < PRAWDA ATAKUJE. Uwaga, uwaga jak donosi SJ Jacek Siepsiak - Atak na papieża / deon: Każdy opowiadający sie za Bp Vigano staje się >intrygantem< przeciwko papieżowi. Nawet mają nazwę >Klerykalna Akcja ViganoNiedługo po wspomnianym liście przeprowadzony zostaje atak na papieża z etykietką "Vigan?". Atak ten jest klerykalny. Jest przeprowadzony w sposób klerykalny. Oczywiście stoją za nim ludzie znający się na montowaniu takich "intryg pałacowych" (np. włoscy dziennikarze Marco Tosatti i Maurizio Belpietro), ale wykorzystują arcybiskupa, który wydaje się tak mocno uformowany według klerykalnych wzorców, że dał się wciągnąć w coś, co mając zachwiać pozycją Franciszka jednocześnie:<
ponad 1 rok temu / iskierka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.