DZIŚ JEST:   01   CZERWCA   2020 r.

NMP Matki Kościoła
Św. Justyna, męczennika
Św. Pauli
 
 
 
 

Arcybiskup Roche o tradycyjnej liturgii

Arcybiskup Roche o tradycyjnej liturgii
By James Bradley (Flickr: IMG_4245) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

W rozmowie z Catholic News Agency abp Arthur Roche podkreślił znaczenie tradycyjnej Mszy świętej, sprawowanej według Mszału bł. Jana XXIII. „Msza łacińska jest pięknym wyrazem uwielbienia Boga” – podkreślił.


Arcybiskup Arthur Roche jest Sekretarzem Kongregacji ds. Kultu Bożego, zaangażowanym w organizację konferencji z okazji 50. rocznicy Konstytucji Apostolskiej Pawła VI „Sacrosanctum Concilium”. - Msza Święta karmi nas i jest specjalnym obrzędem, który łączy w unikalny sposób. To wspólny język, który łączy nas i trzyma razem – powiedział abp Roche.


Mówiąc o tradycyjnej Mszy Świętej arcybiskup podkreślił, że „zawsze będzie ona częścią rytu rzymskiego” i utrzymuje ona jego język. - To jest sposób, w jaki Kościół sam się wyraża, zwłaszcza w trakcie międzynarodowych uroczystości – dodał.


Hierarcha zwrócił również uwagę na coraz częstsze wykorzystania chorału gregoriańskiego. Stwierdził, że własny śpiew Kościoła doskonale jednoczy wiernych, co widać w przypadku pielgrzymów w Rzymie.Źródło: CNA

poz, mat


DATA: 2014-02-19 13:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Sacrosanctum Concilium nie jest Konstytucją Apostolską Pawła VI, lecz Konstytucją o Liturgii świętej Soboru Watykańskiego II, podpisaną i zatwierdzoną przez Pawła VI. To istotna różnica.
ponad 6 lat temu / WN
 
Prawdziwa Najświętsza Ofiara w wierze rzymskokatolickiej to nie kwestia gustu artystycznego(moda). To dla wierzących prawdziwa Najświętsza Ofiara. Nawet jeżeli składa ją najmniej utalentowany oratorsko, muzycznie i o niezwykle minimalnej aparycji kapłan(który również nie posiada daru języków i przewracania na posadzkę "demonów południa" .
ponad 6 lat temu / Leo
 
A czego chcesz więcej?
ponad 6 lat temu / niki
 
Tylko tyle?
ponad 6 lat temu / Babinicz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.