DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Arcybiskup Polak: Proszę o wzajemny szacunek i nieprzekraczanie granic

Arcybiskup Polak: Proszę o wzajemny szacunek i nieprzekraczanie granic
Fot. Łukasz Solski / Forum

Prymas Polski w obliczu narastającej agresji przeciwników powszechnego prawa do życia apeluje do uczestników sporu o wzajemny szacunek i poszanowanie dla świątyń.

 

 

- Jak dobrze wiemy, przeżywamy trudny czas. Czas rozszerzającej się pandemii. Czas, w którym wielu choruje, wielu cierpi. Czas, w którym śmierć dotyka naszych rodzin, naszych wspólnot. Przeżywamy ten trudny czas pełen lęku, obaw o nas samych, o naszych bliskich – powiedział ksiądz prymas w nagraniu opublikowanym przez Archidiecezję Gnieźnieńską.

 

- Ale te ostatnie dni przyniosły nam także liczne protesty społeczne. Są one wyrażane niekiedy w sposób bardzo gwałtowny, zdecydowany, ostry, raniący także innych. Bardzo proszę o wzajemny szacunek, o to, abyśmy nie przekraczali granic – zaapelował arcybiskup Polak.

 

- Proszę o szacunek dla siebie nawzajem, o szacunek dla miejsc świętych: dla naszych świątyń, dla kościołów. Bardzo proszę, aby one były miejscami pojednania i jedności. Nie powodujmy podziałów. Nie rozrywajmy, nie przyczyniajmy się do tego, aby te podziały były jeszcze głębsze. Niech wszystkim nam zależy na jedności i pokoju. Bądźmy za siebie nawzajem odpowiedzialni – zakończył ksiądz prymas.

 

 

Źródło: Twitter / Archidiecezja Gnieźnieńska

RoM

 

 


DATA: 2020-10-26 19:16
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Byłoby roztropniej ze strony Bp Polaka , aby NIE KUSIŁ wiernych i NIE WYPOWIADAŁ się publicznie gdyż JEGO WYPOWIEDZI wielkrotnie były i są ŹRÓDŁEM zgorszenia i podziałów. Jako Pasterz winien słowa przełożyć na przykład oddać sie MODLITWIE, postowi i leżeniu Krzyżęm przed Najświetszym Sakramentem na zadośćuczynienie..
2 miesiące temu / iskierka
 
Co to znaczy WZAJEMNY???? Kto tu kogo nie szanuje??? Może przydałby się jednak jasny przekaz - stop atakom na Boga, kościoły, wiarę, świętości.
2 miesiące temu / Brad
 
Powinienen nałożyć emsomunike na protestujących a nie prosić ich o pojednanke itp papkę.Powinienen zaapelować do wszystkich mężczyzn katolików do stawania na straży kościołów.Scenariusz z Chile może być bardzo szybko.
2 miesiące temu / Alan
 
Mówią tak aby nic nie powiedzieć, piszą tak aby nic nie napisać... i tak od lat, więc jest jak jest. Nie zostanie kamień na kamieniu....
2 miesiące temu / Paulus
 
No i znowu wyszedł pluszowy misiu i śle pluszowy przekaz. Aż w nosie wierci od tego pluszu !
2 miesiące temu / najmniejszy
 
NIE i jeszcze raz NIE na tego rodzaju insynuacje i nieodpowiedzialne apele ze strony Prymasa Polski. To nie polscy katolicy napadają na kościoły, to nie polscy katolicy lżą księży, przerywają nabożeństwa, niszczą mienie, urządzają bójki. Czyni to tylko jedna ze ?stron?, czynią to rozjuszone lewicowe środowiska, zatem apelowi Prymasa brakuje nie tylko wyważenia, lecz apel jest stronniczy i wręcz jest policzkiem wymierzonym polskim katolikom.
2 miesiące temu / vera
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.