DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2019 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Kościół zawsze miał swoje lepsze i gorsze chwile. Zawsze też rozprzestrzenialy się różne herezje. Dzisiaj także kościół przeżywa takie gorsze chwile szczególnie ten zachodni. Kościół tam nie ma wiernych więc nie ma siły ani wpływu na nic jak np. w Kanadzie. Jest jedynie spychany i marginalizowany tam.
7 miesięcy temu / Andreas
 
@Ireneusz, bardzo mi przykro, ale uczelnie wyższe już od dawna nauczają Nowej Teologii wg. Rahnera i innych modernistów. Uniwersytety teologiczne nie są źródłem konserwatyzmu w Kościele, ale awangardą modernizmu i tych pseudointelektualnych postulatów. Teraz po prostu opadają maski i wrogowie Kościoła przestają troszczyć się o kamuflaż. Coraz bardziej wprost informują o tworzeniu "Kościoła" Międzywyznaniowego.
7 miesięcy temu / Ioannes
 
Kto chce spojrzeć w przyszłość KRK odsyłam do Apokalipsy rozdział 17.
7 miesięcy temu / Kasia
 
Cz.2. Teraz zauważono, że jednym ze źródeł "konserwatyzmu" wewnątrz posoborowego kościoła, są właśnie uczelnie wyższe. Tam można studiować teologię bezkarnie sięgając po świętych Ojców i Doktorów Kościoła i poznać prawdę (!!!). Teraz i to się skończy. Jak już pisałem przed końcem poprzedniego roku akademickiego, jedynym rozwiązaniem jest wypowiedzenie pracy z takimi "uczelniami" i tworzenie nowych, niezależnych instytucji, w których można będzie swobodnie kontynuować pracę naukową i dydaktyczną w pełni wierną nauce katolickiej. To jedyne rozwiązanie - przetrwać ten kataklizm!
7 miesięcy temu / Ireneusz
 
Cz.1. Krótko po soborze dokonano "reformy" wszystkich zakonów tak, że dziś wszystkie są właściwie jednego "ducha". Na swoich św. założycieli nieustannie się powołują, ale ich zasady definitywnie odrzuciły. Dziś wszystkie się "zwijają" legnąc w gruzach posoborowia. Jedynym lekarstwem było stworzenie osobnych klasztorów trwających w wierności swoim założycielom i niezależności od swoich posoborowych odpowiedników. Te tradycyjne zgromadzenia wzrastają trwając w wierze (Benedyktyni i Benedyktynki, Dominikanie i Dominikanki, Karmelitanki Bose, Kapucyni, Redemptoryści oraz nowe instytuty, bractwa i zgromadzenia wierne Tradycji). One dają nadzieję, że tam przetrwa Wiara i zalążek przyszłej odnowy. CDN.
7 miesięcy temu / Ireneusz
 
Czego można spodziewać się po Vincenzo Paglia, który zlecił w 2007 r. na ścianie katedry diecezjalnej Terni-Narni-Amelia we Włoszech, muralu na którym Pan Jezus niesie do do Nieba sieci pełne homoseksualistów, transseksualistów, prostytutek i handlarzy narkotyków. Pro-homoseksualny duchowny odpowiedzialny za katolicką etykę seksualną (!!!). PAN JEZUS MÓWI: Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą (Łk 17,1). Szaleństwo wrogów Kościoła wkrótce dopełni się, a wtedy zwyciężymy z Jezusem! Króluj nam Chryste!!!
7 miesięcy temu / [email protected]
 
Arcybiskup Paglia jest jednym z protektorów lawendowej mafii, więc jego wypowiedź nie może dziwić. I nie nazywajcie, proszę, ewidentnych szkodników osobami KONTROWERSYJNYMI, bo tu żadnych kontrowersji być nie może!
7 miesięcy temu / Anna
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.