DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Arcybiskup Ottawy potępia satanistyczną „czarną mszę” jako „nikczemną” i „nienawistną”

Arcybiskup Ottawy potępia satanistyczną „czarną mszę” jako „nikczemną” i „nienawistną”
fot. Florian Monheim / FORUM

Arcybiskup Terrence Prendergast potępił tzw. czarną mszę, którą sataniści chcą „odprawić” w sobotę w Ottawie. Hierarcha podkreślił, że jest ona „nikczemna” i „nienawistna”. Dodał, że potępia ją z troski o wszystkich wiernych Kościoła.

 

„Niektórzy ludzie doradzali mi, żebym nic nie mówił, że ci, którzy popełniają ten świętokradzki czyn, szukają jedynie reklamy” – stwierdził abp Prendergast. „Ale muszę martwić się o mój własny lud (wiernych – przyp. red.), który byłby zszokowany tym, że nic z tym nie zrobiliśmy” – stwierdził hierarcha. „Moją troską jest wiara naszego ludu” – podkreślił.

 

Bluźnierczy rytuał, zorganizowany przez Nicholasa Marca, szefa krajowego organizacji Świątynia Szatana w Kanadzie, odbędzie się 17 sierpnia o godzinie 22:00 w heavy metalowym barze o nazwie The Koven. Miejsce to znajduje się zaledwie kilka przecznic od bazyliki i katedry Notre Dame w Ottawie. Marc powiedział redakcji Global News, że będzie to „pierwsza zorganizowana, publiczna czarna msza w historii Kanady”. Jak się okazuje, sataniści sprzedają dla wszystkich chętnych bilety po 20 dolarów, na podstawie których będą wpuszczani do baru.

 

Satanista stwierdził również, że rytuał satanistyczny jest „wyrazem wolności osobistej” oraz że „wyrazem wolności jest bluźnierstwo”. Jak wynika z jego wypowiedzi dla Global News, sataniści podczas „czarnej mszy” zamierzają odwrócić krzyż do góry nogami. Podczas bluźnierstwa będą obecne także inne satanistyczne symbole.

 

Abp Prendergast powiedział w rozmowie National Catholic Register, że archidiecezja ottawska zapytała organizatorów, czy podczas „czarnej mszy” użyją konsekrowanej hostii. Sataniści mieli zaprzeczyć tłumacząc, że są organizacja ateistyczną i nie uznają wartości teologicznej konsekracji.

 

Hierarcha podkreślił, że ewentualne wykorzystanie konsekrowanej hostii byłoby „podłe i świętokradcze”, a także stałoby się atakiem na najświętszą rzeczywistość naszej wiary: Ciało, Krew, Dusze i Boskość Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dodał jednak, że spotkanie satanistów będzie mimo wszystko miało charakter nienawistny, ponieważ manipuluje i wyśmiewa Mszę św.

 

Arcybiskup Ottawy stwierdził również, że praktyki okultystyczne i satanistyczne otwierają drzwi do „królestwa zła”, dając demonicznym duchom przyzwolenie, aby „zainfekować miasta negatywnymi i złymi energiami”. Hierarcha zapowiedział odprawienie Mszy św. w intencji zadośćuczynienia za zło, które wydarzy się podczas satanistycznego obrzędu.

 

Hierarcha poprosił również o modlitwę wiernych w intencji osób, które wezmą udział w „czarnej mszy”. „Proszę wstawiennicze grupy modlitewne, aby modliły się za tych, którzy planują wziąć udział w tym wydarzeniu, aby odwrócili się od ścieżki ciemności i zamiast tego zwrócili się ku światłu wiary” – powiedział abp Prendergast na łamach National Catholic Register.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa

 


DATA: 2019-08-15 13:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Skandal z tą satanistyczną manifestacją!
ponad 1 rok temu / alo
 
A jeśli się wierzy, jakim idiotą być trzeba, by się poddawać swojemu totalno-totalitarnemu wrogowi?
ponad 1 rok temu / czloax
 
Jak głupim i niewyżytym być trzeba, żeby oddawać pokłony komuś, w kogo się nie wierzy?
ponad 1 rok temu / czloax
 
Mama śp. przestrzegała - 'nie szukaj chodzi o fascynację sprawami demonicznymi diabła bo widziałam już takich, co szukali i szybko znaleźli'. Biada wiec uczestnikom tego spędu.
ponad 1 rok temu / b-i
 
Od kiedy to ateiści wierzą w szatana?
ponad 1 rok temu / A.G.
 
?Proszę wstawiennicze grupy modlitewne, aby modliły się za tych, którzy planują wziąć udział w tym wydarzeniu, aby odwrócili się od ścieżki ciemności i zamiast tego zwrócili się ku światłu wiary? To tam są jeszcze jakieś grupy modlitewne? Czy nie jest przypadkiem tak, że biskup wysyła do boju dywizje, które nie istnieją?
ponad 1 rok temu / uuuu
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.