DZIŚ JEST:   23   LISTOPADA   2020 r.


Św. Kolumbana Młodszego
Św. Klemensa I, papieża
 
 
 
 

Arcybiskup ostrzega: narkotyki zabijają Argentynę!

Arcybiskup ostrzega: narkotyki zabijają Argentynę!
fot. jfg/sxc.hu

Handel narkotykami niszczy młodzież i zmienia społeczeństwo Argentyny – powiedział arcybiskup Mario Antonio Cargnello kierujący archidiecezją Salta. „Handel narkotykami wdarł się do wielu dzielnic i miejsc w naszym mieście, prowincji i kraju. Przemoc, która jest następstwem tego stanu rzeczy, niszczy rodziny i zagraża pokojowi” - podkreślił.

 

W wywiadzie dla agencji informacyjnej AICA hierarcha wskazał, że Argentyńczyków trapi dziś „kryzys kultury, który doprowadził do pogorszenia się podstawowych instytucji”. Problem dotyka tak rodziny jak i elit politycznych, które utraciły szacunek dla chrześcijańskich wartości kierujących życiem. Wolność postrzegana jest w sposób fałszywy jako całkowity brak ograniczeń.


„Pan Bóg został zdegradowany do sfery prywatnej, przez co wiele osób uważa Go za kogoś, kto znajduje się gdzieś w tle, a nie za Osobę, która aktywnie uczestniczy w ich życiu”- zauważył biskup.

 

Hierarcha wezwał rządzących do sprawowania władzy dla dobra obywateli. „Posiadanie pokory uznającej prawdę i poświęcenie się dla dobra wszystkich nie jest znakiem słabości tylko wielkości” - dodał.

 

 

Źródło: ewtnnews.com

Marcin Rak


DATA: 2014-04-13 12:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Argentyńczyków trapi dziś ?kryzys kultury, który doprowadził do pogorszenia się podstawowych instytucji?. Problem dotyka tak rodziny jak i elit politycznych, które utraciły szacunek dla chrześcijańskich wartości kierujących życiem. Wolność postrzegana jest w sposób fałszywy jako całkowity brak ograniczeń." O! Pytanie na "dzieńdobry"albo "dobrywieczór". Chwilkę. jak to brzmi po włosku. No właśnie! Kto był promotorem w Argentynie Mszy na stadionach z pełnym zapleczem rozrywkowym? No niech się zastanowię. Zapomniałem. :-)O!
ponad 6 lat temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.