DZIŚ JEST:   29   STYCZNIA   2020 r.

Św. Anieli Merici
Św. Walerego, biskupa
 
 
 
 

Arcybiskup Malty potępił ogłoszenie sprzeciwiające się jednopłciowym pseudomałżeństwom

Arcybiskup Malty potępił ogłoszenie sprzeciwiające się jednopłciowym pseudomałżeństwom
Fot. imagebroker.net/FORUM
#RODZINA    #OGŁOSZENIE    #MALTA    #AKCJA    #KAMPANIA    #KONKUBINAT    #ZWIĄZKI    #BISKUPI    #MEDIA    #HOMOSEKSUALIZM    #MAŁŻEŃSTWO    #KATOLICY    #KOŚCIÓŁ    #SCICLUNA

W przededniu wyborów, które odbędą się 3 czerwca, świeccy katolicy z Malty opublikowali na całej stronie jednego z dzienników płatne ogłoszenie w obronie małżeństwa. Przeciwstawili się w ten sposób homoseksualnym imitacjom rodziny. Natychmiast z wyrazami potępienia dla tej inicjatywy pospieszyli jednak przedstawiciele dwóch najsilniejszych partii politycznych, a także… biskupi.
 

W ogłoszeniu opublikowanym 21 maja w dzienniku „MaltaToday” na zlecenie organizacji „Maltańscy Katolicy Zjednoczeni dla Wiary”, przeczytać można: „Szanujemy wszystkich, czy to nauczycieli, zakonnice, homoseksualistów, imigrantów czy też przedsiębiorców (…). Szacunek należy się każdemu. Jednak świętość małżeństwa, czyli związku między mężem i żoną, nie daje nikomu prawa do poślubienia każdej osoby”.


Anons natychmiast skrytykowali liderzy dwóch partii politycznych walczących o przywództwo w kraju.  Obiecują oni legalizację niby-małżeństw sodomickich. Ich determinacja jest co najmniej zastanawiająca. Szacuje się bowiem, że na Malcie żyje zaledwie około 1 procenta homoseksualistów, przy czym nie wszyscy są zainteresowani legalizacją jakiegokolwiek związku.


„Małżeństwo tej samej płci jest nienaturalne. Jest sprzeczne z prawem naturalnym zaprojektowanym przez Boga i przekazywanym przez wszystkie pokolenia w naszej historii” – napisali w ogłoszeniu katolicy.

Inicjatorzy medialnej kampanii podkreślili, że małżeństwo może istnieć jedynie pomiędzy jednym mężczyzną i jedną kobietą. Zajęcie zaś publicznego stanowiska w obronie małżeństwa stało się koniecznością w sytuacji, gdy główne siły polityczne chcą wykoślawić jego znaczenie i zdeprecjonować je poprzez „gloryfikację grzechu”, jakim jest planowana legalizacja sodomickich pseudomałżeństw. Katolicy wezwali do zdecydowanego przeciwstawienia się diabolicznym planom „skorumpowanych polityków, którym się wydaje, że mogą żyć, jak im się podoba” i że „mogą redefiniować małżeństwo”.


Archidiecezja Malty, na czele której stoi arcybiskup Karol Scicluna, natychmiast zareagowała, odcinając się od organizacji, a także od ogłoszenia świeckich katolików.


„Archidiecezja Malty kategorycznie stwierdza, że przy jednoczesnym poszanowaniu prawa do wolności wypowiadania się każdej osoby czy organizacji, nie jest w żaden sposób zaangażowana w propagandę instytucji Maltańscy Katolicy Zjednoczeni dla Wiary” – czytamy w stanowisku zamieszczonym 23 maja na oficjalnej stronie internetowej. Arcybiskup Scicluna nie odpowiadał na prośby (m.in. portalu LifeSiteNews) o komentarz w sprawie.


Maltańskie prawo od 2014 roku zezwala sodomitom na zawieranie tzw. związków partnerskich.

Miejscowy Episkopat zaapelował w ostatnim liście duszpasterskim o głosowanie „zgodne z własnym sumieniem, to znaczy zgodnie z tym, co przed Bogiem uznamy za słuszne i prawdziwe, a zatem wybierając to, co jest naprawdę korzystne dla dobra wspólnego i dla sprawiedliwego społeczeństwa”.


„Nasz głos jest odpowiedzią na to pytanie: jakiego społeczeństwa chcemy dla siebie i dla przyszłych pokoleń? Jest to odpowiedzialność, która wymaga, abyśmy wybrali ludzi mądrych i uczciwych, wyznających i akceptujących wartości etyczne, w które wierzymy” – podkreślili hierarchowie.


Na początku tego roku biskupi wydali wytyczne dotyczące interpretacji adhortacji „Amoris laetitia”, zezwalając katolikom żyjącym w ponownych związkach konkubenckich na przystępowanie do Komunii świętej.

Dwa tygodnie po wydaniu wytycznych, inna grupa katolików maltańskich opublikowała płatne ogłoszenie, które potępiło wytyczne i wezwało biskupów do ich skorygowania.


„Pozwoliliście, by Najświętsze Ciało i Krew Naszego Pana i Mistrza było torturowane i krzyżowane raz jeszcze, w ustach i sercach nieczystych, niesprawiedliwych cudzołożnic i cudzołożników!” – głosi anons organizacji „Veri Catolici”.

 


Źródło: lifesitenews.com

AS

DATA: 2017-05-25 14:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

List do Galatów Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!
ponad 2 lata temu / Roni
 
Niech abp Scicluna robi to do czego Duch Swiety go powolal, niech broni odwaznie prawdy albo niech opusci palac, ktory przez pokolenia zbudowali wierni ze swoich darow! Jak jest Pasterzem to niech nim bedzie, a jak nie chce to niech sie poda do rezygnacji! Moze ktos lepszy przyjdzie po nim!
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Jeden ksiądz , potrafiący rozeznać jak wielka walka duchowa toczy się dziś w świecie i wierzący , że żyjemy teraz na ostatnich kartach Pisma sw powiedział prywatnie ,że Malta jest takim poletkiem eksperymentalnym Watykanu /tego modernistycznego/. Podobnie jak Szwecja jest polem eksperymentów społecznych dla lewicy.Módlmy się koronką do Miłosierdza Bożego.
ponad 2 lata temu / Quito Akita
 
Tylko czy nie jest to nadinterpretacja . Abp Scicluna stwierdził zapewne prawdę ,że to nie z jego inicjatywy pojawiły się te ogłoszenia . Poza tym co do ich treści ,to jest może nie najlepiej przemyślana. Można szanować nauczycieli ,zakonnice ,przedsiębiorców ,za to kim są . Natomiast grzeszników , złodziei ,kłamców itd. nie szanuje się z tego powodu , a pomimo ,bo każdy człowiek ma przyrodzoną godność . Więc takie wymienianie jednym ciągiem może wprowadzać w błąd .
ponad 2 lata temu / mk
 
gdzie jest papież Franciszek, on powinien potępić takiego arb-pa., i wysłać go na emeryturę..., czekam aż to zrobi.., dzięki portalowi, że o tym piszecie...,
ponad 2 lata temu / stan
 
Dziwię się, czemu abp nie wypowiada się jednoznacznie przeciw homomałżeństwom. Nie chce urazić homośrodowisk? Prawdopodobnie tak, bo przecież sam nie popiera tych związków. Nawet jeżeli biskupi nie chcą być utożsamiani z tym Stowarzyszeniem, to sami powinni wyrazić krytykę takich związków.
ponad 2 lata temu / Michu.
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.